Power Global به صنعت ریکشا اتومبیل هند با باتری قابل تعویض و کیت مقاوم سازی توجه دارد – TechCrunch

در هند ، کشوری که جمعیت بیشتری دارد و میزان مالکیت خودرو در آن کمتر است ، اتومبیل ریکشا و سایر وسایل نقلیه دو یا سه چرخ نقش اصلی را ایفا می کنند. در حالی که بسیاری از ریکشا های اتومبیل در جاده های هند از قبل برقی هستند ، آنها به باتری های سرب اسیدی متکی هستند که باید هر 6 تا 11 ماه یکبار تعویض شوند.

پاور گلوبال ، یک استارتاپ دو ساله ، می خواهد با ارائه یک کیت مقاوم سازی برای خودروهای دیزلی و بسته باتری قابل تعویض ، بازار خودروهای ریکشا را مختل کند و باتری های سربی اسید معمول را به لیتیوم-یون تبدیل کند.

پاور گلوبال توسط پورتر هریس تأسیس شد ، که قبلاً باتری موشک فالکون 9 اسپیس ایکس و فضاپیمای دراگون را مهندسی کرده بود. او همچنین به عنوان مهندس ارشد باتری در راه اندازی EV Faraday Future کار کرد. تا کنون ، او تخمین می زند که Power Global حدود 95 درصد از طریق بودجه خود تأمین شده است-تا حدی به دلیل فروش سهام SpaceX او.

وی در مصاحبه اخیر خود با TechCrunch گفت: “من حدود پنج سال است که بازار هند را نگاه می کنم.” این فرصت مطمئناً آماده است ، به طوری که برخی از شرکت های تحقیقاتی بازار برآورد کرده اند که بازار ریکشا برقی در هند تا سال 2025 به 1.3 میلیارد دلار افزایش می یابد. این نیز وحشتناک است: سال گذشته ، 15 شهر از 20 شهر آلوده جهان در هند بودند ، با توجه به شرکت فناوری کیفیت هوا IQAir ، و بسیاری از این انتشارات ناشی از حمل و نقل است.

با ارائه دو محصول جداگانه برای ریکشا های دیزلی یا برقی-کیت مقاوم سازی که به گفته هریس بیش از 90 درصد مدل های فعلی را در خود جای می دهد و باتری قابل تعویض “eZee”-پاور جهانی در نظر دارد تقریباً کل بازار اتومبیل ریکشا را در اختیار بگیرد. به

هریس می گوید این شرکت در حال حاضر حدود 48 نمایندگی آماده فروش محصولات خود دارد ، تا حد زیادی به لطف سابقه گسترده پنکاج دوبی ، بنیانگذار Power Global ، با نمایندگی های هندی در دوران حرفه ای خود با Hero Motors ، Yamaha و Polaris. و این یک مزیت واقعی است ، زیرا بیشتر برنامه Power Global به یک شبکه نمایندگی گسترده وابسته است که می تواند افراد را در مدل اشتراک باتری قابل تعویض ثبت نام کرده و به رانندگان در خرید و نصب کیت های مقاوم سازی کمک کند.

منبع اصلی درآمد از دریافت رانندگان مدل اشتراک ماهانه انرژی به عنوان خدمات از طریق باتری های قابل تعویض “eZee” Power Global تامین می شود.

هریس گفت: “این یک مدل تجاری کاملاً متفاوت است.” “ما نمی توانیم محلول های بنزین یا گاز را ترجمه کنیم و سعی کنیم این کار را برای برق انجام دهیم ، این واقعاً یک چیز کاملاً جدید است. دیدگاه ما این است: تعداد زیادی کیوسک ، مقدار کمی [battery] ماژول ها در هر مکان. “

اعتبار تصویر: پاور جهانی (در پنجره جدیدی باز می شود)

این شرکت می خواهد برای شروع در حومه دهلی نو ، منطقه پایتخت ملی ، با هدف نهایی برنامه ریزی یک کیوسک هر سه کیلومتر یا بیشتر راه اندازی شود. رانندگان همچنین می توانند باتری را به خانه برده و با استفاده از شارژر خانگی Power Global شارژ کنند.

از طرف کاربر ، شرکت همچنین برنامه ای را توسعه می دهد که به رانندگان اجازه می دهد آمارهایی از جمله مسافت طی شده در آن روز ، عمر باتری باقی مانده و محل نزدیکترین کیوسک تعویض باتری را مشاهده کنند.

Power Global پیش بینی می کند که باتری های آن چهار و نیم تا پنج سال عمر کنند. این شرکت قصد دارد از باتری ها برای کاربردهای ذخیره انرژی ثابت پس از خارج شدن از اکوسیستم eZee استفاده کند. هریس گفت برنامه هایی وجود دارد که در نهایت این باتری ها را با پنل های خورشیدی کوچک متصل کرده تا انرژی مورد نیاز مناطق روستایی را تامین کند. پس از اتمام کامل عمر مفید باتری ، هریس گفت که آن را به بازیافت ارسال می کند.

این شرکت قصد دارد محصول باتری قابل تعویض eZee خود را در سه ماهه اول سال آینده و به دنبال آن کیت های مقاوم سازی را منتشر کند. این شرکت کارخانه تولید باتری را در نویدا بزرگ هند افتتاح کرده است که پیش بینی می کند حدود یک گیگاوات ساعت تولید کند-که حدود 10 هزار بسته مدل S است-این بار سال آینده. این امر آن را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داخلی باتری های لیتیوم یون در کشور تبدیل می کند. تا پایان سال 2022 ، Power Global قصد دارد حداقل 10،000 خودرو در سیستم قابل تعویض eZee داشته باشد.

در حالی که Power Global در حال مذاکره با برخی از شرکت های مستقر در ایالات متحده است که به محصول eZee علاقه مند هستند ، هریس گفت تمرکز در نهایت بیشتر به شرق است. آیا ما واقعاً به راه حل دیگری برای 10 درصد برتر جهان نیاز داریم؟ نه ، ما نداریم. بیایید روی 90 درصد دیگر جهان تمرکز کنیم و در واقع تغییر ایجاد کنیم. ”