Prosus غول پرداخت هندی BillDesk را با 4.7 میلیارد دلار خریداری می کند و با گروه PayT fintech خود ادغام می شود – TechCrunch

تحکیم بیشتر در جهان پرداخت ها در حال انجام است: Prosus-غول فناوری هلندی که فین تک ، تجارت الکترونیک و سایر سرمایه گذاری ها و مشاغل بین المللی Naspers را در خارج از آفریقای جنوبی به هم پیوند می دهد-امروز اعلام کرد که برای خرید BillDesk ، 4.7 میلیارد دلار پرداخت می کند. ارائه دهنده پرداخت خارج از هند Prosus قصد دارد BillDesk را با PayU ، تجارت جهانی fintech و پرداخت موجود ، که قبلاً در هند حضور قوی دارد ، ترکیب کند. طبق شایعات ، این قرارداد از ماه ژوئیه در حال انجام است.

این خرید PayU را به یکی از بزرگترین ارائه دهندگان پرداخت آنلاین در سطح جهان با حجم پرداخت سالانه 147 میلیارد دلار تبدیل می کند. اما این خرید نه تنها یک حرکت تثبیت کننده قابل توجه در جهان پرداخت ها است ، بلکه تمرکز مداوم Prosus بر بازارهای در حال توسعه و به ویژه هند را نیز نشان می دهد. پروسوس گفت که این معامله – یکی از بزرگترین معاملات انجام شده توسط پروسوس ، و یکی از بزرگترین اقدامات M&A در هند – ارزش سرمایه گذاری تجمعی 10 میلیارد دلار را به دارایی های فین تک خود در هند می بخشد.

این بخشی از یک استراتژی بلندمدت برای Prosus (و Naspers) است که نزدیک به یک دهه است و شامل تعدادی خرید و سرمایه گذاری دیگر در استارتاپ های منطقه می شود.

وی گفت: “پرداخت و fintech بخش اصلی Prosus است و هند همچنان مقصد سرمایه گذاری شماره یک ما است.” باب ون دایک ، مدیرعامل گروه Prosus ، در بیانیه ای اعلام کرد. PayU – ترکیبی از علایق مختلف در زمینه فن آوری و پرداخت هایی که Naspers (و سپس Prosus) طی چندین سال به دست آورده بود ، در حال حاضر در حدود 20 بازار فعال است.

هند نشان دهنده بازار عظیمی برای خدمات مالی است ، با مصرف کننده ای که از نظر دیجیتالی آگاه است و طبقه متوسط ​​سریع در حال گسترش است و درآمد قابل استفاده دارد.

در این میان ، PayU خود را به عنوان یک بازیگر قوی معرفی کرده است. به طور خاص ، این بازار در بازار خرید تجار آنلاین هندی بسیار رقابتی بوده است-هم از نظر قیمت و هم از طریق فروش داخلی. PayU India دارای سهم غالب در تجارت دروازه پرداخت است ، جایی که به طور سنتی با BillDesk و CCAvenue (که بخشی از آن متعلق به Infibeam است) رقابت می کرد.

BillDesk از سال 2000 وجود دارد و سرمایه گذاران آن شامل ویزا ، جنرال آتلانتیک و بانک دولتی هند بودند. PitchBook تخمین زده است که ارزش آن در سال 2019 هنگام آخرین جمع آوری پول حدود 1.53 میلیارد دلار بوده است.

BillDesk یکی از شرکتهایی است که برای مجوز NUE ، یک شبکه پرداخت خرده فروشی جدید که برای هند پیشنهاد شده است و با خطوط راه آهن UPI ایجاد شده رقابت می کند ، درخواست داده است. BillDesk برای مجوز با آمازون ، ICICI Bank ، Axis Bank ، Pine Labs و Visa همکاری کرده است.

Laurent Le Moal ، مدیر عامل PayU ، در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که این معامله باعث تحریک نوآوری و رقابت در صنعت پرداخت های دیجیتال هند می شود.” “این نه تنها به تقویت اقتصاد دیجیتالی هند کمک می کند ، بلکه خدمات مالی را به کسانی ارائه می دهد که ممکن است از نظر تاریخی حذف شده باشند. این جاه طلبی کاملاً با چشم انداز دولت هند در مورد “هند دیجیتالی” مطابقت دارد و یک هدف کلیدی برای PayU در تمام جوامعی است که ما در سراسر جهان خدمت می کنیم. “

PayU امروز اعلام کرد که تجارت پرداخت های داخلی و فرامرزی آن تا مارس 2021 در مقایسه با سال گذشته 51٪ در عملیات خود در هند ، آمریکای لاتین و EMEA افزایش یافته است ، که نشان از رونق کلی ما در دیجیتال جهانی است. بازار پرداخت ها در پی همه گیری کووید -19.

سایر مشاغل PayU شامل راه حل های اعتباری در سراسر هند و پنج بازار دیگر است. Prosus خود نیز یک سرمایه گذار فعال است ، با سهام شرکت حواله حواله Remitly و دیگران – نماینده خط لوله مشارکت های استراتژیک ، اما همچنین خریدهای احتمالی آینده.