Qflow 9.1 میلیون دلار برای ردیابی رسیدهای ساخت و ساز جمع آوری می کند و کربن زدایی آن را آسان تر می کند

همانطور که اکنون از رسیدها عکس می گیریم تا «ناهار مهم» را خرج کنیم، استارتاپ فناوری ساخت و ساز Qflow به تیم هایی که سایت های ساختمانی را اداره می کنند، اجازه می دهد همین کار را برای مصالح ساختمانی انجام دهند. به نظر بیهوده به نظر می رسد، درست است؟ با این حال، از آن چیزی که به نظر می رسد، نوآورانه تر و کمتر پیش پا افتاده است. تا به امروز، هیچ شرکتی این کار را انجام نداده است – تا آنجا که TechCrunch آگاه است – Qflow را بسیار منحصر به فرد کرده است. همچنین دارای یک زاویه کربن زدایی است: اگر بتوانید مصالح ساختمانی را با کارایی بیشتری ردیابی کنید، می توانید ورودی و خروجی کربن را ردیابی کنید. این امر به ویژه با توجه به اینکه صنعت ساخت و ساز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کربن است که 11 درصد از انتشار کربن جهانی را به خود اختصاص می دهد، بسیار مهم است.

این شرکت اکنون یک دور سرمایه گذاری 9.1 میلیون دلاری (7.2 میلیون پوند) سری A را به رهبری VC Systemiq Capital فناوری آب و هوا بسته است تا به رشد در ایالات متحده و استرالیا کمک کند. همچنین Ascension Ventures، Bridge Investment Group، Gravel Rd، Greensoil Proptech Ventures، Grosvenor، John Emrey (مدیر عامل املاک آلدر)، MMC، و Suffolk Tech نیز شرکت می کنند.

Qflow می گوید پلت فرم آن به تیم های ساخت و ساز اجازه می دهد تا مواد و داده های زباله را در زمان واقعی جمع آوری کنند و به آن تیم ها اجازه می دهد تصمیمات آگاهانه تری در مورد هزینه، کربن و کیفیت بگیرند و شفافیت و کارایی بیشتری را به همراه داشته باشند.

Qflow قبلاً با سرمایه‌گذاری PiLabs، MMC، Goldacre، Entrepreneur First (EF London 10) و سرمایه‌گذاران فرشته، 2.4 میلیون پوند در دو دور اولیه جمع‌آوری کرده بود.

در سال 2018 توسط بریتانی هریس و جید کوهن، هر دو با تجربه در صنعت ساخت و ساز تاسیس شد. این زوج به صورت داوطلبانه برای World Merit، یک جامعه SGGs ملاقات کردند.

بریتانی هریس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Qflow، طی مصاحبه ای به من گفت: «ساخت و ساز یکی از صنایع کربن فشرده در جهان است. و کربن زدایی کمی کابوس است زیرا قطعات متحرک بسیار زیادی وجود دارد. Qflow در نهایت ساده‌ترین راه برای جمع‌آوری تمام اطلاعاتی است که به منظور درک تأثیر کربن ساخت‌وساز و سپس استفاده از آن برای کربن‌زدایی نیاز دارید. همه چیز در مورد کاهش این راه درست است، اما در دراز مدت، به باز کردن قفل اقتصاد در سراسر معدنکاری شهری است.

یک معدن شهری، ذخیره فلزات کمیاب در زباله های زباله های الکتریکی و الکترونیکی یک جامعه است.

Qflow می‌گوید مشتریانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند اکنون شامل Berkeley Group، Canary Wharf Group، Grosvenor، Landsec، Morgan Sindall، Multiplex، Workplace Futures و دیگران هستند.

متیو گلدشتاین، شریک عمومی در Systemiq Capital، در بیانیه‌ای گفت: «Qflow به‌طور منحصربه‌فردی اهداف مدیران مالی ساخت‌وساز و مدیران اجرایی پایداری را همسو می‌کند، جاه‌طلبی‌های کربن‌زدایی مشتریان را سرعت می‌بخشد و در عین حال باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه و کاهش ریسک نظارتی می‌شود.»