RecoMed آفریقای جنوبی 1.5 میلیون دلار برای گسترش بازار مراقبت های بهداشتی آنلاین خود جمع آوری می کند – TechCrunch

این شرکت به TechCrunch تأیید کرد که بازار آنلاین مراقبت های بهداشتی آفریقای جنوبی RecoMed یک دور مالی 1.5 میلیون دلاری جمع آوری کرده است.

دور توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Vunani Fintech Fund متمرکز بر آفریقای جنوبی. RecoMed می گوید که این شرکت 1 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. بقیه به اشتراک گذاشته شده است بین سرمایه گذاران موجود ژاپنی اما شرکت VC متمرکز بر آفریقا AAIC، Growth Grid Venture Capital Partners و Push Ventures مستقر در کنیا.

شرکت توسط شران آمود، که پس از اقامت کوتاهی در ایالات متحده و راه اندازی اولین شرکت فناوری خود، برای اولین بار نحوه رزرو نوبت پزشکی آنلاین را تجربه کرد، که در کشورش آفریقای جنوبی چنین نبود.

آمود فرصتی برای رفع این نیاز احساس کرد و به آفریقای جنوبی بازگشت تا RecoMed را بسازد – شرکتی که او از آن به عنوان “booking.com برای مراقبت های بهداشتی” یاد می کند.

RecoMed به عنوان بازاری عمل می کند که در آن بیماران می توانند خدماتی را با متخصصان مراقبت های بهداشتی در سراسر آفریقای جنوبی پیدا کرده و رزرو کنند.

بیماران می‌توانند نمایه‌های پزشک را جستجو کرده و مرور کنند، نظرات را بررسی کنند و سپس از وب‌سایت یا برنامه یک قرار فیزیکی یا مجازی برای سلامت از راه دور رزرو کنند.

به گفته این شرکت، پزشکان، شرکت ها و بیمه گران از این پلت فرم استفاده می کنند متفاوت.

پزشکان پلتفرم RecoMed را به عنوان یک پلتفرم مستقل یا از طریق یکپارچه سازی با سیستم مدیریت تمرین خارجی خود (PNS)، یک برنامه نرم افزاری که برای اجرای اقدامات پزشکی و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود، اتخاذ می کنند.

برای شرکت‌ها، RecoMed دارای برچسب سفید است تا امکان رزرو و عملکرد سلامت از راه دور را برای گروه‌های مشتریان بیمار فراهم کند.

این شرکت گفت که بیمه‌های سلامت مانند دیسکاوری RecoMed را برای تقویت رزرو دیجیتالی مراقبت‌های بهداشتی در پزشکان، کلینیک‌ها و سایر متخصصان بهداشتی برای اعضای خود اتخاذ کرده‌اند.

پلتفرم RecoMed با کاهش زمان رزرو خدمات مورد نیاز بیماران، به بهبود دسترسی و ارائه مراقبت های بهداشتی برای بیماران کمک می کند.

مدل کسب‌وکار RecoMed این است که برای تمام رزروهایی که از طریق پلتفرم ایجاد می‌شوند، کارمزد «در هر رزرو» از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی دریافت کند. بازار انبوه، جریان رزرو بیمار را به مشتریان ارائه‌دهنده سلامت RecoMed افزایش می‌دهد.

RecoMed

Sheraan Amod (مدیر عامل، RecoMed)

RecoMed، که در سال 2013 راه اندازی شد، بیش از 3 میلیون دلار جمع آوری نکرده است، اما ادعا می کند که بزرگترین و سریع ترین رزرو خدمات درمانی در آفریقای جنوبی است. این استارت آپ می گوید که بیش از 200000 رزرو در ماه را تامین می کند که در 18 ماه 700 درصد رشد داشته است.

این پلتفرم یکی از اولین پذیرندگان بهداشت از راه دور در آفریقا است که سال‌ها قبل از ظهور همه‌گیری COVID-19، زمانی که نیاز به چنین پلت‌فرم‌هایی آشکارتر شد، راه‌اندازی شد.

اگرچه RecoMed آن نوع سرمایه گذاری های چشمگیر را که از سوی همتایان خود در سایر نقاط جهان مشاهده می شود، افزایش نداد، این شرکت از نظر تجاری سود برده است و خود را در کمک به شرکت های بزرگ در انجام واکسیناسیون در سراسر آفریقای جنوبی قرار داده است.

برخی از این شرکت ها عبارتند از Discovery Health و Mediclinic. آنها بیش از 550000 رزرو را از طریق RecoMed انجام داده اند از سال گذشته.

ما در حال تسهیل بیش از 250 میلیون ریال هستیم [$16m] هزینه های بهداشت و درمان سالانه. Amod در بیانیه‌ای گفت، چه بیمار به دنبال یک قرار ملاقات راحت با پزشک باشد یا واکسن کووید-19، ما انجام آن را ساده و آسان می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت گفت: این بیماری همه گیر همچنین منجر به افزایش خالص استفاده از RecoMed شد. او اضافه می کند که درآمد این شرکت از مارس امسال بیش از دو برابر شده است.

بر اساس سایر معیارها، سالانه بیش از 2500 ارائه دهنده خدمات بهداشتی قراردادی در RecoMed و بیش از 1 میلیون مشتری از این پلت فرم استفاده می کنند..

RecoMed قصد دارد از این بودجه برای افزودن محصولات جدید یکپارچه به پلتفرم خود در سال 2022 استفاده کند. برخی از آنها شامل پرداخت های پزشکی آنلاین یکپارچه و داروخانه الکترونیکی برای تحویل داروهای نسخه ای به مصرف کنندگان در سراسر کشور است.

علاوه بر این برای انتشار محصولات جدید، RecoMed همچنین گسترش جغرافیایی بیشتر را هدف قرار داده است، و این شرکت در ژانویه 2022 در کنیا راه اندازی شد.

Healthtech با چالش های منحصر به فردی در زمینه زیرساخت ها در آفریقا روبرو است. نیروهای بازار و مجموعه سیستم های مورد استفاده در مراقبت های بهداشتی به صورت محلی ابداع راه حل های فن آوری مراقبت های بهداشتی محلی برای مشکلات آفریقا ضروری است.

آمود معتقد است که رویکرد ورود به بازار برای راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری سلامت باید شامل یک عنصر قوی B2B2C باشد که از مشارکت‌های کلیدی با بیمه‌گران، بانک‌ها و شرکت‌های مخابراتی برای دستیابی به مخاطبان انبوه مصرف‌کننده استفاده می‌کند. اساسا آنچه RecoMed اجرا می کند.

“آینده نوآوری سلامت فضای هیجان انگیزی برای آفریقا است زیرا ما همچنان به بازار جهانی راه حلی مقیاس پذیر با هزینه کم و در صورت لزوم با پهنای باند کم ارائه می دهیم، که هرگز ارائه نشده است. انجام شده است هر جای دیگری در جهان، “او گفت.

سرمایه‌گذار اصلی Vunani Fintech Fund که نسبت به رویکرد پیشنهادی RecoMed برای برآورده کردن نیازهای بازار در آفریقای جنوبی خوش‌بین است، از طریق مدیر آن مارک اندرسون گفت: «ما هنوز در روزهای اولیه استفاده از فناوری به‌عنوان ابزاری در مراقبت‌های بهداشتی هستیم، بنابراین پتانسیل در اینجا بسیار زیاد است. . ما مطمئن هستیم که این دور اخیر جمع آوری کمک های مالی سهم عمده ای در ارتقای کارایی بیشتر در اکوسیستم سلامت خواهد داشت که به نفع همه ذینفعان خواهد بود.”