ReMarkable سرویس اشتراک را برای دسترسی به ویژگی های جدید در رایانه لوحی کاغذ الکترونیکی خود-TechCrunch اضافه می کند

در اقدامی غافلگیرکننده ، سازندگان خط قرص های الکترونیکی reMarkable یک سرویس اشتراک به جدیدترین دستگاه خود اضافه کرده اند که چندین ویژگی پیشرفته تر را قادر می سازد. به همه کاربران فعلی یک اشتراک مادام العمر داده می شود و کاربران جدید حدود یک سال رایگان دریافت می کنند ، بنابراین هیچ چیز برای اکثر افراد تغییر نمی کند ، اما هنوز هم محوری قابل توجه برای راه اندازی است.

سرویس reMarkable Connect در دو سطح ارائه می شود ، یک پایه 5 دلار در ماه که شما را به فضای ذخیره سازی نامحدود ابر برای اسناد خود ارتقا می دهد ، سپس یک ردیف $ 8/ماه که دسترسی به Google Drive و ادغام Dropbox ، تبدیل دست خط ، اشتراک گذاری صفحه ، ارسال توسط نامه و همگام سازی سریع بدون اشتراک ، دستگاه ها هنوز همگام می شوند اما نه برای فایل هایی که به مدت 50 روز باز نشده اند (بنابراین اساساً نمی توانید از آن به عنوان آرشیو استفاده کنید). هرکسی که یک ReMarkable را خریداری کند ، در صورت خرید اشتراک Connect با آن ، 150 دلار تخفیف دریافت می کند ، که تقریباً تا یک سال آینده حتی تا حدودی بسیار کم است.

از یک سو ، این یک حرکت غیرمنتظره و تا حدودی مشکوک است: پرداخت هزینه ویژگی هایی که ماه ها به عنوان بخشی از مجموعه ابزارهای قابل توجه ماه ها قبل اعلام شده بود. و در واقع آن ویژگی ها در هفته های اخیر به صورت رایگان معمولی راه اندازی شد.

از سوی دیگر ، از نظر درآمد و تقریباً بهترین راه برای پیاده سازی این امر ، تا حدودی قابل درک است: هر کاربر فعلی آن را رایگان دریافت می کند و بقیه یک سال رایگان دریافت می کنند ، به علاوه یک گزینه رایگان وجود دارد که اگر از آن استفاده کنید چندان ضرری ندارد. دستگاه شما بسیار معمولی است

من از شرکت خواستم تا در مورد دلیل این تصمیم اظهارنظر کند و با شنیدن این خبر این پست را به روز می کنم.

وقتی سال گذشته reMarkable 2 را مرور کردم ، سخت افزار ، پاسخگویی صفحه نمایش و سادگی رابط کاربری تحت تأثیر قرار گرفت. اما همانطور که در آن زمان اشاره کردم ، با وجود نقاط قوت این تبلت ، هنوز هم هنوز یک دستگاه فوق العاده است. با چندین بار صحبت با سازندگان ، من متعهد شده ام که به چشم انداز یک نوع مقاله آینده تأکید دارند و بر تمرکز و عدم تمرکز حواس تأکید دارند. من این را می فهمم ، و من قطعاً به آن علاقه دارم – اما اقتصاد دیجیتال اساساً با حواس پرتی و اضافه بار کار می کند ، بنابراین تراشیدن قطعه ای از آن پای باید سخت باشد.

این شرکت بیش از 100000 واحد به فروش رسانده و سرمایه خود را نیز جمع آوری کرده است ، اما استارت آپ های سخت افزاری اختصاصی بسیار اندک هستند. تعجب آور نیست که این شرکت به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد خود با نزدیک شدن به فروش سخت افزارها باشد.

چه کسی می داند اما این ممکن است نمایشی برای مجموعه گسترده تر “بهره وری متمرکز” باشد ، چیزی که من قطعاً از آن استفاده خواهم کرد. انتقادات من به دستگاه و سرویس این بود که هرچند آنچه را که انجام می داد خوب انجام می داد اما به اندازه کافی عمل نمی کرد. یک افزونه Chrome صرفه جویی در مقاله را اضافه کرد ، اما من به عنوان یک کاربر Pocket آرزو می کنم فقط بتوانم آن را وصل کنم. در مورد سایر محتواهایی که تجربه آنها در reMarkable بهتر است احساس بهتری داشته باشید. در حالی که من از فلسفه مینیمالیستی قدردانی می کنم ، احساس می کردم به طور خودسرانه محدود شده است ، و اکنون که اشتراک گذاری صفحه و ادغام Drive/Dropbox وجود دارد ، آنها به سختی می توانند با گنجاندن سایر خدمات مخالفت کنند.

به هیچ وجه نه ایمیل ، نه چت ، نه کارکردهای اجتماعی ، نه چیزی شبیه به آن – اجازه دهید تمرکز کنم! – اما بگذارید روی هر چیزی تمرکز کنم ، نه فقط چیزهایی که در تنگنای خدمات reMarkable قرار می گیرند. همه می توانند کمی تمرکز بیشتری را در زندگی خود استفاده کنند ، اما برای دستیابی به این تمرکز اصطکاک را نیز کاهش می دهد.

آه ، و چراغ جلو نیز خوب خواهد بود ، در حالی که من درخواست ویژگی می کنم. ببین ، چشمهای من مثل گذشته نیستند. کمکم کن تا بیام بیرون.