RoboDeck یک ربات است که ظاهر خانه شما را خوب نگه می دارد – TechCrunch

اگر خانه شما دارای عرشه چوبی است ، حفظ وضعیت خوب آن هزینه بر و زمان بر است. اگر تعمیر و نگهداری منظم را رعایت نکنید ، یکنواخت می شود بیشتر هزینه بر و زمان بر است برای تعمیر – یا ، در نهایت ، همه چیز فقط شروع به پوسیدگی و تجزیه می کند. ما روبات هایی داریم که می توانند کف ما را تمیز کرده و چمن های ما را بچینند. باید یک ربات برای نگهداری عرشه وجود داشته باشد ، درست است؟

این همان چیزی بود که گال فرنکل هم فکر می کرد. پس از گذراندن هفته ها در شکار چیزی که می تواند به کنترل عرشه خود کمک کند ، تصمیم گرفت خودش آن را بسازد. بنابراین ، RoboDeck!

RoboDeck یکی از 20 شرکتی است که در رقابت این هفته TechCrunch Disrupt Startup Battlefield رقابت می کنند ، یکی از آنها با 100000 دلار و جام دلخواه Disrupt به خانه می رود.

سریعترین راه برای ثبت آنچه RoboDeck در حال ساخت است این است که فقط بگویید “Roomba ، اما برای بسته شدن مجدد عرشه خود” – اما فرنکل به من می گوید که به سختی سطح آنچه را که باید بفهمید خراش می دهد.

از آنجا که آنها سیلانت می گذارند ، باید راه حل هایی را ارائه دهند که در مورد نحوه سمپاشی و کاربرد آنها بسیار دقیق و سازگار باشد – و از آنجا که هر عرشه متفاوت است ، مجبور شده اند راه خود را تهیه کنند. نقشه برداری/فناوری مسیریابی برای اطمینان از اینکه آنها می توانند یک کل عرشه را بدون چرخاندن در قسمتی که به تازگی بسته شده است ، بپوشانند. مانند یک روبات خلاء ، باید بداند که لبه ها و قطره ها کجا هستند و بر این اساس از آنها اجتناب کند … اما همچنین باید به اندازه ای هوشمند باشد که فکر نکند هر فاصله کوچک بین تخته ها در واقع شروع یک مرحله است. آنها همچنین سیلانت خود را فرموله کرده اند تا امکان پوشش بیشتر با محصول کمتر را داشته باشند و نازل های اسپری سفارشی ساخته شده اند که با نیازهای آنها مطابقت دارد در حالی که هزینه ها پایین است.

فرنکل به من می گوید که RoboDeck به عنوان اشتراک فروخته می شود. به جای خرید مستقیم ربات ، شما هزینه معمول ربات و عرضه ثابت کارتریج های لکه را به آنها می پردازید. هزینه بر اساس میزان لکه مورد نیاز شما ، که با توجه به اندازه عرشه شما ، الگوهای آب و هوایی منطقه شما تعیین می شود ، متفاوت است (به عنوان مثال هنگامی که عرشه شما پوشیده از برف است ، ربات را اجرا نمی کنید) و موارد دیگر.

او همچنین به من می گوید که این نمونه اولیه در حال حاضر می تواند یک عرشه تا 500 فوت مربع را با یک کارتریج/شارژ نگه دارد. برای عرشه های بزرگتر از آن ، آنها روی یک ایستگاه متصل کار می کنند که ربات را شارژ می کند و به طور خودکار یک کارتریج رنگ آمیزی را تا سه بار پر می کند.

یک نکته قابل توجه است: RoboDeck نمی تواند یک عرشه ضرب و شتم را گرفته و دوباره آن را جدید کند. منظور این است که برای حفظ ظاهر خوب عرشه جدید و یا برای حفظ سطح موجود پس از انجام حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین ، اسپری مورد استفاده در اینجا شفاف است. رنگ عرشه شما تیره نمی شود و در غیر این صورت تغییر نمی کند ، در عوض پوشش محافظ شفاف روی چوب را در طول زمان حفظ می کند. RoboDeck تخمین می زند که اجرای ربات آن 50 less کمتر از تماس با متخصص برای تعمیر و نگهداری سالانه هزینه خواهد داشت.

فرنکل به من می گوید که محصول آنها در حال حاضر در مراحل اولیه نمونه اولیه است و این شرکت 500000 دلار جمع آوری کرده است.