Saildrone یک نسیم 100 میلیون دلاری برای ساخت قایق های روبو می گیرد-TechCrunch

اهمیت اقتصاد اقیانوسها افزایش یافته و نیاز به نقشه برداری ، درک و ردیابی خود اقیانوس نیز افزایش می یابد. Saildrone همین کار را با ناوگان شناورهای علمی مستقل خود انجام داده است و این شرکت اکنون 100 میلیون دلار دور C جمع آوری کرده است تا آرزوهای خود را در قایق سواری بیشتر دنبال کند.

قایق های Saildrone سالهاست که استفاده مداوم می کنند و انواع سفرهای جالب را انجام می دهند که انجام آنها برای خدمه انسانی بسیار خطرناک یا بسیار خسته کننده است. به عنوان مثال در اوایل ماه جاری ، یکی از شناورها برای درک بهتر این طوفان های مکرر و شدید ، مستقیماً برای طوفان به پروژه NOAA رفت. موفق باشید که بتوانید در مواقعی که یک گزینه روباتیک وجود دارد ، امواج 50 فوت و بادهای 120 MPH را برای جمع آوری اطلاعات جمع آوری کند.

ناوگان Saildrone که نیم میلیون مایل را به طور جمعی طی کرده است ، با تجربه ترین مجموعه قایق های خودران است و این امر با توجه به اهمیت اطلاعات دریایی ، موقعیتی جذاب در بازار ایجاد می کند. نه تنها دانستن وضعیت اقیانوس در یک مکان معین برای اهداف علمی و مورد انتظار مانند هدایت کشتی ها در اطراف طوفان مفید است ، بلکه مقادیر وسیع داده های جمع آوری شده سیستماتیک به ایجاد درک اساسی جدیدی از اکوسیستم پیچیده آبزی در طول تغییرات آب و هوا و حرکت به سمت آبزی پروری پایدار

Saildrone محبوب ترین نام در قایق های علمی مستقل است ، دیگران از جهات دیگر به اقتصاد آبی جدید نزدیک می شوند: یدک کش های خودران و قایق های تجاری از Sea Machines (که اخیراً قایقرانی هزار مایل را نشان داده است) ، در حالی که EcoDrone و Sea Proven به دنبال این هستند رقابت با کشتی های کوچکتر یا سفارشی تر. و یک دنیای کاملاً جداگانه از هواپیماهای بدون سرنشین زیر آب وجود دارد که مانند نقشه بسترک در حال نقشه برداری از بستر دریا هستند.

اما Saildrone هنوز ایستاده نیست یا بهتر است روی لنگر بنشیند. جدیدترین کشتی آن ، Surveyor ، می تواند یک سال را در دریا بگذراند و کف اقیانوس را از عمق بیش از دو مایل ترسیم کند. با این حال ، آنها ارزان نیستند ، و اگر شرکت بخواهد تا حد ممکن بخش “اطلاعات حوزه اقیانوس” را به دست آورد ، باید سریع مقیاس بندی شود. این چیزی است که صد میلیون برای آن است ، احتمالاً.

دور C توسط BOND و با مشارکت XN ، Standard Investments ، Emerson Collective ، Crowley Maritime Corporation ، Capricorn’s Impact Fund Fund ، Lux Capital ، Social Capital و Tribe Capital رهبری شد. “تیم های بینش داده” استخدام می شوند و آنها از این پول به خوبی در “عملکردهای بازار” استفاده می کنند ، که من تصور می کنم اصطلاح VC برای ساخت قایق است.

مدیرعامل و بنیانگذار Saildrone می گوید: “ترکیبی از آزمایش شده ترین و آزمایش شده ترین فناوری اقیانوس خودگردان با مشارکت برخی از باتجربه ترین سرمایه گذاران خطرپذیر در جهان ، رهبری صنعت ما را تثبیت کرده و مسیر رشد سریع ما را برآورده می کند تا نیازهای مشتریان را برآورده کند.” ریچارد جنکینز در بیانیه مطبوعاتی بدون شک در سالهای آینده با طلوع ستاره آنها بیشتر در مورد ماموریت های آنها خواهیم شنید.