Sequoia India’s Surge از پلتفرم ایجاد ویدئو Gan.ai مبتنی بر هوش مصنوعی با بودجه 5.2 میلیون دلاری حمایت می کند.

با توجه به a.، 91٪ از مصرف کنندگان مایلند ویدیوهای بیشتری از برندها ببینند نظرسنجی اخیر توسط استارت آپ Wyzowl، که می گوید بیش از 500 پاسخ دهنده را مورد بررسی قرار داده است. در همین حال، گوگل در سال 2019 گزارش داد که 55 درصد از مصرف کنندگان از ویدیوها در تصمیم گیری های خرید خود استفاده می کنند.

اگرچه داده‌ها ممکن است به نفع هر دو شرکت باشد – Wyzowl یک شرکت تولید ویدئو است در حالی که گوگل و یوتیوب یک شرکت مادر مشترک دارند – محتوای ویدئویی به وضوح راهی معنادار برای برندهای کوچک و بزرگ برای دستیابی به مشتریان جدید شده است.

خبر خوب برای چنین برندهایی این است که به لطف جادوی هوش مصنوعی مولد، انبوهی از استارت‌آپ‌ها توسعه ویدیوهای سفارشی‌سازی شده را برای شرکت‌هایی با هر اندازه‌ای آسان‌تر می‌کنند. به عنوان مثال، Runway AI در ماه دسامبر 50 میلیون دلار با ارزش گذاری 500 میلیون دلاری جمع آوری کرد تا خلاقان را به گونه ای که قبلاً امکان پذیر نبود، تقویت کند.

اکنون استارتاپی که مقر آن در سانفرانسیسکو است تماس گرفته است Gan.ai توجه سرمایه گذاران را نیز به خود جلب کرده است. این لباس – که به برندها کمک می‌کند با یک پلتفرم ایجاد ویدیو مبتنی بر هوش مصنوعی ویدیوهای مناسب برای مشتریان خود بسازند – به تازگی با سرمایه اولیه 5.2 میلیون دلاری بسته شده است. توسط Surge، برنامه افزایش سریع Sequoia Capital. Emergent Venture و دیگر سرمایه گذاران فرشته نیز به این دور پیوستند.

نرم‌افزار شخصی‌سازی ویدیو Gan.ai به برندها این امکان را می‌دهد تا با یک بازیگر ضبط کنند، کلمات کلیدی را به یک اسکریپت اضافه کنند و ویدیوهای شخصی‌شده را برای مشتریان خود با یک کلیک ارسال کنند. به گفته بنیانگذار و مدیر عامل Gan.ai Suvrat Bhooshan، Gan.ai به کاربران اجازه می دهد تا صفحات فرود و گزینه های خرید و پرداخت را با ادغام با Shopify، Calendly، Stripe، Hubspot و Salesforce ایجاد کنند.

Bhooshan که قبلا در فیس بوک AI Research (FAIR) کار می کرد، می گوید که Gan.ai بیش از 200 کاربر دارد، از جمله بیش از 40 مشتری سازمانی مانند Samsung، Zomato، Vivo و Mobile Premier League.

«هوش مصنوعی مولد یک کلمه رایج نبود [in 2021]Bhoosian به TechCrunch می‌گوید، اما حتی پس از آن، او ادامه می‌دهد، واضح بود که کاربرد آن در بازاریابی و فروش قریب‌الوقوع خواهد بود. این صنعت بزرگی است و مردم مشتاق آزمایش نوآوری‌های جدیدی هستند که می‌تواند روی تاثیر مستقیم درآمد حرکت کند.»

Gan.ai دو نوع مشتری دارد. اولین مورد، شرکت هایی با تیم های بازاریابی بزرگ مانند تولید کنندگان موبایل و کالاهای مصرفی مانند شرکت های تحویل غذا، تیم های ورزشی و شرکت های بازی های موبایلی است.

دومین نوع کاربر، متخصصان تجاری مانند مشاوران املاک، نمایندگان وام مسکن، نمایندگان بیمه، و نمایندگان فروش SaaS سازمانی هستند.

این استارت آپ که در سال 2021 تأسیس شد و اکنون 35 نفر در آن مشغول به کار هستند، با دریافت هزینه ای بر اساس تعداد ویدیوهایی که کاربران تولید می کنند، درآمد ایجاد می کند.

Gan.ai علاوه بر Runway ML، با تعداد زیادی از بازیکنان در بازار تولید کننده ویدیوی هوش مصنوعی رقابت می کند و در کنار آن در حال رشد است.

به گفته بوشان، اکثر این بازیکنان در یکی از دو دسته قرار می گیرند. استارت آپ هایی وجود دارند که به طور کامل ویدیوهای آواتار مصنوعی تولید می کنند. Synthesia و HourOne چنین استارتاپ هایی هستند. او می‌گوید دیگران – مانند Gan.ai – روی تغییر متغیرهای کلیدی در یک ویدیوی واقعی کار می‌کنند.

او پیشنهاد می کند که دومی می تواند پیچیده تر باشد. به عنوان مثال، Gan.ai روی ویدیوهای انسانی اصلی که توسط بازیگر ضبط شده است کار می کند و حتی یک درصد واریانس در صدا یا حرکت لب را می توان به راحتی متوجه شد. او همچنین توضیح می‌دهد که در حالی که برخی از همتایان به ۱۵ دقیقه تا دو ساعت داده‌های آموزشی نیاز دارند، Gan.ai به تنها ۲ دقیقه برای آموزش داده‌ها برای هر سخنران برای یادگیری صدا و حرکت لب نیاز دارد.

در نهایت، او می‌گوید: «ما می‌خواهیم این فرآیند را فوری و بی‌درنگ انجام دهیم، بدون اینکه حتی به داده‌های اضافی نیاز داشته باشیم تا واقعاً در دسترس قرار گیرد و به همان اندازه کار ادغام ایمیل روی متن، یکپارچه عمل کند.»

آن دور دانه باید کمک کند. در واقع، Bhooshan می گوید که بیشتر تمرکز شرکت بر تحقیق و توسعه و بهبود پیشنهادات فعلی است. با مقداری پول در بانک، او می‌افزاید که این شرکت همچنین می‌خواهد تیم «به بازار ایالات متحده» را گسترش دهد و برندهای مصرف‌کننده بیشتری را ردیف کند.