SoftBank و Demi Lovato ژوئن هومز را راه اندازی می کنند ، یک استارتاپ proptech که با 50 میلیون دلار بودجه از مخفی کاری بیرون آمده است – TechCrunch

خانه های جون، یک استارتاپ proptech که قصد دارد اجاره خانه را برای مستاجران و صاحبخانه ها کمتر دردناک و انعطاف پذیر کند ، امروز با 50 میلیون دلار بودجه کل از مخفی کاری خارج می شود.

SoftBank Ventures Asia آخرین دور این استارتاپ را رهبری کرد – سری B 27 میلیون دلاری. سایر حامیان این شرکت عبارتند از FJ Labs ، Kairos ، TQ Ventures II LP (Scooter Braun ، Schuster Tanger ، Andrew Marks) ، Reshape ، Quiet Capital و سرمایه گذاران فرشته از جمله موسیقیدان دمی لواتو و موسس Behance ، اسکات بلسکی.

این شرکت مستقر در نیویورک همچنین قبلاً 13 میلیون دلار سری A-که توسط SoftBank Ventures Asia رهبری می شد (و همچنین 10 میلیون دلار بودجه) تأمین کرد (اما اعلام نکرد).

بنیانگذار و مدیرعامل دانیل میشین برای اولین بار در 11 سالگی با قطار از دست رفته و اقامت برنامه ریزی نشده در یک خوابگاه ارزان قیمت جوانان در برلین به املاک و مستغلات علاقه مند شد. این تجربه باعث شد او اولین مشاغل خود را در سنین پایین شروع کند و آپارتمان خالی مادربزرگش را به فضایی اجاره ای کوتاه مدت برای کوله گردان تبدیل کند. پس از راه اندازی و فروش یک تجارت مهمان نوازی ، میشین جون هومز را در سال 2017 تاسیس کرد. او پس از یک مبارزه با شکار آپارتمان در شهر نیویورک انگیزه داشت.

میشین گفت: “هزینه های ممنوع ، هزینه های غارتگرانه ، الزامات پیچیده ، تعهدات اجاره بلند مدت-تامین مسکن تحت این شرایط غیرممکن به نظر می رسید.” “من فکر کردم که یک فرصت واقعی برای نوآوری وجود دارد که می تواند برای مستاجران و مادران و صاحبخانه های پاپ مفید باشد ، و اینگونه بود که ژون هومز متولد شد.”

میشین این شرکت را بر این فرض تأسیس کرد که سیستم اجاره فعلی برای مستاجران و صاحبخانه های کوچک “خراب” است. او گفت که حتی این واقعیت که ما از کلمه “صاحبخانه” استفاده می کنیم بسیار قدیمی است ، زیرا این کلمه به معنای واقعی کلمه به معنی “ارباب بر زمین” است.

وی گفت: “ما هنوز در قرن 16 صحبت می کنیم.”

بنابراین دقیقاً چگونه کار می کند؟ این شرکت می گوید الگوریتمی ساخته است که آپارتمان های اجاره ای با قیمت مناسب را تشخیص می دهد که اغلب نیاز به تعمیر دارند. همچنین فرایندی را توسعه داده است که می گوید می تواند واحدهای مورد اجاره را در کمتر از 72 ساعت بازرسی ، ارتقا ، بازسازی و فهرست بندی کند. سپس ، به گفته میشین ، مردم می توانند “در کمتر از سه ساعت” یک آپارتمان جدید را کشف کرده ، درخواست دهند و به آن نقل مکان کنند.

میشین گفت: “الگوریتم اختصاصی ما به طور خودکار بهترین تجزیه و تحلیل استفاده را برای هر ساختمان انجام می دهد و انتخاب می کند که کدام مدل خانه هونز برای آن اعمال شود.”

این استارتاپ می گوید واحدهای آن کاملاً قابل تنظیم هستند. مستأجرها می توانند مبله یا بدون مبله ، با هم اتاقی یا به تنهایی اجاره دهند و این امکان را دارند که از یک تا 18 ماه در هر مکانی بمانند. این شرکت می گوید برخلاف برخی از شرکت های مسکن شرکتی کوتاه مدت که برای انعطاف پذیری مستاجران را به طور قابل توجهی افزایش می دهند ، نرخ اجاره آن بیشتر با محدوده قیمتی است که انتظار می رود در اجاره سنتی بپردازید.

از طرف دیگر ، جونز هومز می گوید که به صاحبخانه ها کمک می کند تا به آنها کمک کنند تا املاک را سریعتر پر کنند و مواردی مانند پیش فرض مستاجر ، عدم پرداخت و عملکرد ساختمان را مدیریت کنند. به گفته میشین ، این استارت آپ همچنین هزینه های کارگزار و مدیریت را حذف می کند و هرگز هزینه های اولیه را از صاحبان دریافت نمی کند. در عوض ، جون هومs تمام پرداخت های اجاره از مستاجران را از طریق بستر خود پردازش می کند و هر ماه مبلغ ثابت کوچکتری به صاحبان می پردازد یا بخشی از درآمد جمع آوری شده از مستاجران را دریافت می کند.

به گفته میشین ، در شش ماه گذشته ، جون هومز 150 درصد رشد مستاجر و 137 درصد افزایش واحد رشد داشته است. به طور خاص ، با هزاران مستاجر در سراسر شهر نیویورک ، واشنگتن ، سان فرانسیسکو ، لس آنجلس ، فیلادلفیا و بوستون قرارداد امضا کرده است. به طور خاص ، هزاره ها و Gen Zers که به دنبال راحتی و انعطاف پذیری هستند از بزرگترین کاربران این پلتفرم هستند.

دمی لواتو ، خواننده ، که سال گذشته به عنوان بخشی از سری A این شرکت سرمایه گذاری کرد ، گفت: “نسل جدید در مورد مسکن شایستگی بیشتری دارد و جونز هومس ساده ترین و سریع ترین راه را برای آنها ایجاد کرده است تا بتوانند جای خود را در شهری جدید بیابند.” ، در بیانیه ای مکتوب

از آنجا که شرایط اجاره انعطاف پذیرتری را ارائه می دهد ، tوی ادعا می کند که 25.5 برابر پیش فرض مستاجران کمتر از میانگین صنعت دارد. همچنین می گوید می تواند واحدها را 10 برابر سریعتر از سیستم های قدیمی پر کند. به عنوان مثال ، میشین گفت ، در ژوئیه 2021 متوسط ​​آپارتمان جونز هومز در نیویورک در 7.5 روز اجاره شد در حالی که سایر لیست اجاره ها به طور متوسط ​​در 76 روز اجاره شد.

با نگاهی به آینده ، جونز هومز قصد دارد از سرمایه جدید عمدتا برای گسترش در بازارهای دیگر ایالات متحده در کوتاه مدت و سپس در سطح جهانی طی 12 تا 18 ماه آینده استفاده کند. همچنین قصد دارد استخدام بیشتری انجام دهد. در حال حاضر ، این شرکت 144 کارمند دارد که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 3 برابر افزایش یافته است.

شرمن لی ، شریک در SoftBank Ventures Asia و عضو هیئت مدیره June Homes ، معتقد است که June Homes به اجاره دهندگان امروز “دقیقاً آنچه را که در جهان پس از همه گیری می خواهند-انعطاف پذیری ، دسترسی و راحتی” ارائه می دهد.

او گفت که SoftBank نیز از توانایی شرکت برای ایجاد چنین شرکت بزرگ مسکن “بدون داشتن یک ملک” تحت تأثیر قرار گرفته است.

در حالی که SoftBank Ventures Korea در ابتدا بر بازار کره جنوبی متمرکز بود ، از آن زمان تمرکز خود را بر روی سرمایه گذاری های اولیه در سراسر جهان گسترش داده است.

لی گفت: “ما به طور فعال به دنبال استارتاپ های اولیه تا مرحله رشد هستیم که بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی دارای پتانسیل تجاری قوی هستند و جونز هومز قطعاً یکی از این موارد است.”