SoftBank 3 میلیارد دلار بیشتر برای سرمایه گذاری در شرکت های فناوری آمریکای لاتین – TechCrunch متعهد می شود

گروه SoftBank Group تعهد خود به آمریکای لاتین را دو برابر می کند.

امروز ، مجموعه سرمایه گذاری ژاپنی از راه اندازی SoftBank Fund America II Fund خبر می دهد ، دومین صندوق سرمایه گذاری خصوصی اختصاصی آن که بر شرکت های فناوری واقع در LatAm متمرکز شده است. سافت بانک در حال راه اندازی صندوق جدید با تعهد اولیه 3 میلیارد دلار است.

SoftBank در بیانیه ای گفت: “صندوق II گزینه های افزایش سرمایه اضافی را بررسی می کند.”

این صندوق جدید بر اساس صندوق 5 میلیارد دلاری سافت بانک آمریکای لاتین ، که برای اولین بار در مارس 2019 اعلام شد و قبلاً صندوق نوآوری نامیده می شد ، ایجاد می شود. 2 میلیارد دلار سرمایه اولیهبه

طبق گفته شرکت ، این صندوق 85٪ IRR خالص ایجاد کرده است – با SoftBank که در 30 شرکت 3.5 میلیارد دلار در 48 شرکت با ارزش منصفانه 6.9 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. SoftBank از 15 صندوق تک شاخ خارج از آن صندوق ، از جمله proptech ، سرمایه گذاری کرده است. استارتاپ QuintoAndar ، Rappi ، Mercado Bitcoin ، Gympass و MadeiraMadeira. اخیراً ، وی دور 350 میلیون دلاری سری D را در برنامه مدیریت مالی شخصی آرژانتین Ualá رهبری کرد.

این شرکت همچنین ادعا می کند که “ارزش قابل توجهی” برای شرکت های نمونه کارها ایجاد کرده است ، از جمله 4.4 برابر هر کدام برای Kavak و VTEX. 2.6x برای QuintoAndar و 3.5x برای Banco Inter (از 30 ژوئن).

این شرکت از شرکت های سراسر منطقه از جمله در برزیل ، مکزیک ، شیلی ، کلمبیا ، آرژانتین و اکوادور حمایت کرده است.

مارسلو کلور ، معاون اجرایی و COO گروه SoftBank ، رهبری صندوق های SoftBank آمریکای لاتین را بر عهده دارد. شرکای مدیریتی شو نیاتا و پائولو پاسونی تیم سرمایه گذاری منطقه را اداره می کنند. شریک عملیاتی Alex Szapiro ، همچنین رئیس برزیل در SoftBank ، تیم عملیات صندوق را رهبری می کند.

ترکیبی ، در مجموع بیش از 60 نفر از تیم های سرمایه گذاری و عملیات در میامی ، سائوپائولو و مکزیکو سیتی فعالیت می کنند.

صندوق II قصد دارد از شرکت های دارای فناوری در سراسر کشورها و صنایع در هر مرحله از توسعه خود ، از بذر تا عمومی ، در سراسر آمریکای لاتین ، با تمرکز بر تجارت الکترونیکی ، خدمات مالی دیجیتال ، مراقبت های بهداشتی ، آموزش ، بلاک چین و نرم افزارهای سازمانی ، پشتیبانی کند. درمیان دیگران.

ماسایوشی سون ، رئیس و مدیرعامل سافت بانک ، در بیانیه ای ، آمریکای لاتین را “یکی از مهمترین مناطق اقتصادی جهان” توصیف کرد.

وی گفت: “SoftBank همچنان به پذیرش فناوری ادامه می دهد که به نفع صدها میلیون نفر در این بخش از جهان است.” وی گفت: “نوآوری و اختلال زیادی در آمریکای لاتین اتفاق می افتد و من معتقدم که فرصت های تجاری در آنجا هرگز قوی تر نبوده است. آمریکای لاتین بخش مهمی از استراتژی ما است – به همین دلیل است که ما حضور خود را گسترش می دهیم و تعهد خود با مارسلو در راس را دوچندان می کنیم. “

کلور گفت موفقیت و بازدهی صندوق SoftBank آمریکای لاتین “بسیار فراتر از” انتظارات شرکت است. با نگاهی به آینده ، او انتظار دارد که سال 2022 “بزرگترین سال عرضه اولیه سهام” در تاریخ منطقه باشد.

در اوایل سال جاری ، TechCrunch به بررسی علت سرازیر شدن سرمایه گذاران جهانی به آمریکای لاتین پرداخت. در آن زمان ، نیاتا به من گفت این فناوری در LatAm اغلب بیشتر مورد توجه است نقص به جای قطعبه

“اکثریت قریب به اتفاق جمعیت تقریباً در هر رده مصرفی کم هستند. به طور مشابه ، اکثر مشاغل از راه حل های نرم افزاری مدرن کم برخوردار هستند ، “نیاتا توضیح داد. “چیزهای زیادی برای ساختن برای بسیاری از افراد و مشاغل وجود دارد. در سانفرانسیسکو ، اکوسیستم سرمایه گذاری زندگی را برای افراد و مشاغل که در حال حاضر در آینده زندگی می کنند کمی بهتر می کند. در LatAm ، کارآفرینان فناوری آینده را برای دیگران ایجاد می کنند. “