Sound Ventures نیمی از سرمایه جدید 240 میلیون دلاری هوش مصنوعی خود را به سه شرکت متصل کرده است

ساوند ونچرز، شرکت هشت ساله مستقر در بورلی هیلز، کالیفرنیا، به رهبری شرکای عمومی اشتون کوچر، گای اوزیری و افی اپستین، هفته گذشته یک صندوق جدید 240 میلیون دلاری هوش مصنوعی را اعلام کرد.

مشخص شد که نیمی از آن در حال حاضر در سه شرکتی که در آن زمان اعلام کرده بود سرمایه گذاری کرده است: OpenAI، Anthropic و Stability.AI.

علاوه بر این، اپستین می‌گوید، تیم قصد دارد در مجموع تنها در شش شرکت سرمایه‌گذاری کند، آنها پولی را برای دورهای بعدی کنار نمی‌گذارند، و حمایت از شرکت‌های رقیب در مورد این صندوق، بازدارنده نیست.

این استراتژی در برابر اصول سنتی سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز است، اما ماهیت بسیار متمرکز صندوق هوش مصنوعی آن بازتابی از این است که Sound Ventures چقدر پیش‌بینی می‌کند که در دنیایی که توسط هوش مصنوعی بازسازی شده است، از جمله به دلیل استعدادهای فنی مورد نیاز و سرمایه مورد نیاز برای پوشش هزینه های محاسبه (مدیر عامل OpenAI سام آلتمن قبلاً این موارد را به عنوان “آبریزش چشم“)

اوایل امروز با اپستین درباره استراتژی جدید، پرخطر و بالقوه با پاداش Sound صحبت کردیم، که به طور جداگانه یک صندوق اولیه را که در سال 2021 بسته شد، سرمایه‌گذاری می‌کند. چت ما، در زیر، برای مدت طولانی ویرایش شده است.

افی، هفته گذشته دیدم که گفتی فکر می‌کنی با توجه به استعداد و سرمایه لازم برای حمایت از این لایه‌های مدل بنیادی که به Sound Ventures علاقه دارند، فقط تعداد انگشت شماری از بازیکنان به عنوان پیروز در اینجا ظاهر می‌شوند. شما قبلاً در سه مورد از این شرکت ها سرمایه گذاری کرده اید – OpenAI، Anthropic و Stability.AI. آیا با افزایش دورهای بعدی، سرمایه بیشتری را به این شرکت ها اختصاص خواهید داد؟ سرمایه هوش مصنوعی شما چقدر متمرکز خواهد بود؟

بنابراین صندوق یک سبد کاملاً متمرکز خواهد بود و در شش تا هفت موقعیت متمرکز خواهد شد.

این وحشی است. بنابراین، نیمی از صندوق قبلاً از بین رفته است؟

این احتمالاً یک تخمین مطمئن است. ما قبلاً در سه شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌ایم – نمی‌خواهیم میزان سرمایه‌گذاری در هر شرکت را فاش کنیم – اما اگر حساب کنید، تقریباً شش موقعیت است و سه تا از آنها قبلاً ساخته شده‌اند، بنابراین بسیار دقیق است.

کدام شرکت بیشترین سرمایه را جذب کرده است؟ آیا OpenAI است؟

ما قرار نیست مبالغ هر شرکتی را فاش کنیم، اما به شما می گویم که این صندوق به سرعت از منظر جمع آوری سرمایه جمع شد. [thanks to the] کاری که ما در طول 15 سال گذشته انجام داده ایم [including when Kutcher and Oseary were investing their personal funds as angel investors]. و وقتی به طور خاص به OpenAI فکر می کنید، اشتون و سم [Altman] بیش از یک دهه است که یکدیگر را می شناسند. بنابراین ما این روابط باورنکردنی را با بنیانگذاران استثنایی تقویت کرده ایم. . و کارنامه ای ساخت. و به همین دلیل است که وقتی به این شرکت‌ها نگاه می‌کنید، در دورهای کاملاً رقابتی توانستیم تخصیص‌های بسیار قابل توجهی دریافت کنیم.

تیم Anthropic قبلاً در OpenAI کار می کرد و در نهایت سعی دارد با OpenAI رقابت کند. آیا واکنشی در مورد رویکرد شما وجود داشت؟

آنچه در مورد این اکوسیستم بسیار جالب است این است که بنیانگذاران تشخیص می دهند که همه آنها در یک ماموریت مشابه هستند. البته بازار رقابتی است. شرکت‌ها همانطور که می‌خواهید برای استعدادها می‌جنگند، اما در پایان، اگر ما در ساند بتوانیم از منظر روایی، از دیدگاه برندسازی و بازاریابی از آنها حمایت کنیم. [and to share] آنچه به طور گسترده در هوش مصنوعی اتفاق می افتد، چیزی است که به اکوسیستم به عنوان یک کل سود می رساند، و به همین دلیل است که بنیانگذاران واقعاً حمایت کردند. این کاری است که ما فقط به برکت بنیانگذاران خود انجام می دهیم.

چه نوع حقوق اطلاعاتی از این شرکت ها دریافت می کنید؟

من فکر می کنم مهم ترین چیز دوباره این است که ما این کار را با همکاری بنیانگذاران خود انجام دهیم. ما در بیش از 200 شرکت سرمایه گذاری کرده ایم [since Kutcher and Oseary began investing in startups, including Uber, Airbnb, and Spotify]. در گذشته مواردی وجود داشته است که ما روی رقبا نیز سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، و این با انتخاب بنیان‌گذاران هر دو طرف بوده است. و سابقه ما در پایان روز حمایت از بنیانگذاران دلیلی است که ما می توانیم بنیانگذاران استثنایی را به Sound جذب کنیم.

آیا ساوند با ایلان ماسک در مورد چیزی که می‌خواهد بسازد صحبت کرده است؟ آیا در صورت تحقق، از آن شرکت حمایت خواهید کرد؟

انصافاً چیزی نیست که بتوانم در این مرحله در مورد آن اظهار نظر کنم. او بخشی از نمونه کارها نیست.

باشه. اما واضح است که او در تلاش است تا رقیبی برای OpenAI بسازد.

به طور کلی، ما از بسیاری از بازیکنان خارج از کشور آگاه هستیم. این وظیفه ما به عنوان سرمایه گذاران مخاطره آمیز است. ما باید درک کنیم که چشم انداز بازار چگونه به نظر می رسد. [In fact] ما یک دهه است که روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده ایم. ما در واقع اولین شرط خود را در زمینه هوش مصنوعی در سال 2007 انجام دادیم. ما در Vicarious سرمایه گذاری کردیم [the robotics and AI company acquired last year by Alphabet] و بنابراین ما مدتی در این صنعت بوده ایم و با برخی از بازیگران کلیدی آشنا شده ایم. به همین دلیل است که این استراتژی خیلی سریع برای ما جمع شده است.

مطمئنا، و من از این شرط بندی روی جلوه های شبکه در بازی در اینجا قدردانی می کنم. در همین راستا، هفته گذشته توجه زیادی به Chegg شد، که پس از اذعان به درجه ای که چت بات OpenAI، ChatGPT، کسب و کار خود را مختل می کند، سهامش کاهش یافت. Chegg نیز یک شرکت نمونه کار از Sound است. شرکت های شما چگونه از خود محافظت می کنند؟

ما با تعدادی از شرکت‌های خود تماس گرفته‌ایم تا به آنها کمک کنیم تا بفهمند و فکر کنند که چگونه می‌توانند از این نوع فناوری در داخل استفاده کنند. ما معتقدیم که هر شرکتی، صرف نظر از صنعت یا بخش یا مشکلی که در تلاش برای حل آن است، باید راهی برای گنجاندن آن در بخشی از پیشنهاد خود بیابد. من فکر می کنم چیزی باور نکردنی است [Chegg CEO] و [Rosensweig] در چند هفته قبل از انتشار درآمد، اعلامیه او در مورد مشارکت با OpenAI بود.

چگونه از هوش مصنوعی در Sound Ventures استفاده می کنید؟

ما در درجه اول از آن برای منبع یابی استفاده می کنیم، فقط برای اینکه بفهمیم استعداد به کجا می رود. ما خیلی با استعداد هستیم.

در این بین، شما همزمان صندوق دیگری را مستقر می کنید؟

آره. ما دو استراتژی داریم که به صورت موازی اجرا می کنیم. استراتژی رشد وجود دارد که در اینجا واقعاً به مدل پایه اختصاص دارد. و به موازات آن، ما در حال سرمایه گذاری خود هستیم [third, $200 million] صندوق مرحله اولیه که معمولاً برای تأمین مالی شرکت‌های نرم‌افزار سری A و B استفاده می‌شود. همانطور که به هوش مصنوعی مربوط می شود، این به معنای تامین مالی لایه برنامه است که در بالای مدل ها قرار دارد. این منطقه ای است که ما در آن فوق العاده فعال بوده ایم و عمیقاً در حال کاوش در آن بوده ایم.