SoWork فقط سرمایه گذاران (و Tinder) را متقاعد کرد که همکاری مجازی برای ماندن اینجاست – TechCrunch

ویشال پونوانی ، مدیرعامل و بنیانگذار SoWork ، در حال ایجاد مشاغل مبتنی بر احساسی است که تصادفاً با آن برخورد کرده است.

SoWork ، یک استارتاپ همکار مجازی ، پس از آن آغاز شد که پونوانی و هم بنیانگذارانش تصمیم گرفتند یک شرکت آموزش فناوری ماشین یادگیری بسازند. در حین ساخت ، تیم پونوانی ، که از قضا در 17 سال پیش هنگام بازی World of Warcraft با هم ملاقات کردند ، به راه بهتری برای برقراری ارتباط نیاز داشتند. بنابراین ، با ترکیب عشق خود به ساختمان و بازی ، گروه یک محصول ارتباط داخلی را با الهام از دنیای مجازی گردآوری کرد.

ابزارهای ارتباطی داخلی تیم سریعتر از ابزارهای خارجی خود شروع به رشد کرد. این استارتاپ سرانجام به نام Sophya ، شرکتی تغییر نام داد و بر اساس این احساس که هر کارفرمایی در نهایت فشار را برای سرمایه گذاری در یک تجربه کاری مجازی برای کارکنان برای ترمیم فرهنگ و مبارزه با تغییرات آب و هوایی احساس خواهد کرد.

این احساس کافی بود تا سرمایه گذاران را متقاعد کند که از استارت آپ های اولیه حمایت کنند. SoWork امروز اعلام کرد که مبلغ 15 میلیون دلار به رهبری Talis Capital ، یک شرکت مستقر در بریتانیا که به طور معمول چک های مرحله اولیه را کاهش می دهد ، جمع آوری کرده است. SoWork فراتر از استخدام و سرمایه تحقیق و توسعه ، یک مشتری بزرگ نیز به بتا خصوصی 100 شرکت خود اضافه کرده است: Tinder.

Tinder با ایجاد یک فضای مجازی ، سعی می کند به کارکنان جدید و قدیمی توزیع شده نشان دهد که فرهنگ کار آن از اتاقهای همکاری گرفته تا رویدادهای مجازی در سراسر شرکت مانند هک هاتون چگونه است. با این حال ، در حالی که برنامه های تاخیری بازگشایی دفتر ممکن است علاقه Tinder را به یک فضای مجازی برانگیخته باشد ، به نظر می رسد که این شرکت فکر می کند این فناوری در آینده مهم خواهد بود.

نیکول ارشد ، معاون فرهنگ و DE&I در Tinder ، در این باره می گوید: “یافتن راههای دائمی برای گسترش فرهنگ Tinder در یک فضای فیزیکی و مجازی ترکیبی بسیار مهم بوده است.” بیانیه.

دائمی بودن فیل در اتاق برای هر دفتر مرکزی مجازی است. SoWork در حال پیوستن به مجموعه ای از سیستم عامل های مجازی HQ مانند Teamflow ، With و Gather است. یکی از بزرگترین چالش ها برای هر مشاغل HQ واقعی این است که از کارفرمایان ، به ویژه آنهایی که در مرحله رشد هستند ، انتظار داشته باشیم تیم های در حال رشد خود را به متاورس منتقل کنند ، در حالی که دفاتر شخصی این کار را انجام می دهند. و همانطور که Slack بیشتر سرمایه گذاری می کند تا خودجوش و بی نظمی را به سرویس خود برساند ، استارتاپ ها باید ثابت کنند که مشتریان آن ، حتی آنهایی که بازی بزرگ نشده اند ، می خواهند در یک دنیای آنلاین زندگی و کار کنند.

“اگر آنها مشکل را احساس نکنند ، خوب است. اما سرانجام ، تعداد زیادی شرکت وجود خواهد داشت که اساس خود را در SoWork یا چیز دیگری ایجاد کرده اند که مزایای حضور در آن سیستم عامل های دیگر شروع به افزایش می کند. و سپس ناگهان ، مزایایی وجود دارد که [employers] نمی توانم به جای دیگری بروم ، “پونوانی گفت. “این شبیه توییتر است. در آغاز، [no company] مانند “اوه ما باید توییتر داشته باشیم.” اما با تبدیل شدن به مکانی که همه سر و صدای تصادفی در آن اتفاق افتاده است ، سپس آنها گفتند ، “ما می خواهیم به آنجا برویم زیرا می خواهیم مرتبط باشیم”.

سوفیا دارای ویژگی های متعددی است که به تجربه آن می افزاید ، از جمله صوت های مجاورتی و فیلم های با کیفیت بالا ، بیان خودکار آواتارها ، دفاتر قابل تنظیم و تجسم افراد اطراف شما. همچنین راه هایی را ایجاد می کند تا کارکنان بتوانند در خارج از دفاتر خود وارد اکوسیستم گسترده SoWork شوند تا با افراد دیگر شرکت ها ارتباط برقرار کنند و در رویدادهای اجتماعی شرکت کنند – همه در بستر. پونوانی تخمین می زند که تیم ها بین 25 تا 40 ساعت در هفته را صرف کار در دفاتر مجازی خود می کنند ، هم برای پیشرفت های ناهمزمان و هم برای جلسات همزمان.

با این حال ، بزرگترین تمایز این استارتاپ ممکن است ذهنیت تیم در مورد تغییرات آب و هوا باشد. برخلاف بسیاری از مقرهای مجازی موجود در بازار ، SoWork رسالت خود را در مبارزه با تغییرات آب و هوایی با ارائه راهی به کارفرمایان برای توسعه شرکت های خود به صورت مجازی ، به جای ادارات ، مطرح می کند. این استارتاپ قصد دارد برآورد میزان انتشار کربن و زمان رفت و آمد را برای شرکتهایی که در SoWork زندگی می کنند به جای IRL نشان دهد. این بانک همچنین یک بانک برای نهاد کانادایی خود انتخاب کرده است که 100٪ از سوخت های فسیلی واگذار شده است ، و همین کار را برای شرکت آمریکایی خود ، بر اساس موسس آن انجام می دهد.

پونوانی گفت: “آب و هوا اولین چیزی است که ما سعی می کنیم با آن برخورد کنیم ، به همین دلیل است که شعار ما مکان های کار را از زمین به ابر منتقل می کند.” “تصور کنید که چه تاثیری بر آب و هوا می گذارد ، درست است؟ [It limits] رد پای کربن ، رفت و آمد ، سفرهای تجاری کوچک ، [and the] ساختمان [of] ساختمانها و پارکینگهای لعنتی بی معنی “

تنوع تیم نیز در مقایسه با رقبای خود قابل توجه است. دو بنیانگذار ، اما گایلز و مارک لیو ، به پونوانی می پیوندند و 5 نفر از 6 تیم اصلی SoWork در عملیات ، بازاریابی ، رشد ، محصول و تحقیقات ، توسط زنان رهبری می شوند.

SoWork در هفته اول نوامبر بتای خصوصی خود را برای عموم باز می کند. در حال حاضر بیش از 1000 نفر در لیست انتظار وجود دارد.