SpotOn 300 میلیون دلار با ارزش 3.15 میلیارد دلار افزایش می دهد و Appetize را خریداری می کند – TechCrunch

سال گذشته در این زمان ، SpotOn در آستانه اعلام سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری سری C با ارزش 625 میلیون دلار بود.

تقریباً یک سال بعد ، سریع پیش بروید و موارد زیادی برای پرداخت و راه اندازی نرم افزار تغییر کرده است.

امروز ، SpotOn اعلام کرد که مبلغ 300 میلیون دلار برای تامین مالی سری E بسته شده است که ارزش شرکت را 3.15 میلیارد دلار اعلام کرده است – بیش از 5 برابر ارزش آن در زمان دور سری C و به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش 1.875 میلیارد دلار آن در ماه مه (بله ، فقط سه ماه و نیم پیش) هنگامی که 125 میلیون دلار در رویداد بودجه سری D جمع آوری کردبه

Andreessen Horowitz (a16z) هر دو دور سری D و E را برای این شرکت رهبری کرد ، که می گوید سالانه 100٪ رشد داشته و درآمد آن در 18 ماه گذشته سه برابر شده است. سرمایه گذاران موجود DST Global، 01 Advisors، Dragoneer Investment Group، Franklin Templeton و Mubadala Investment Company نیز سرمایه گذاری خود را در SpotOn دو برابر کردند و به حامیان جدید Wellington Management and Coatue پیوستند. مدیریت. مشاوران داگلاس مریت ، مدیرعامل Splunk ، و مایک اسکارپلی ، مدیر مالی Snowflake ، نیز فردی سرمایه گذاری به عنوان فرشته با سرمایه جدید ، SpotOn از بدو تأسیس 628 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

آخرین سرمایه گذاری برای تأمین مالی خرید یک شرکت دیگر در فضا استفاده می شود – Appetize ، یک پلت فرم پرداخت تجارت دیجیتال و تلفن همراه برای شرکت هایی مانند مکان های ورزشی و سرگرمی ، پارک های موضوعی و باغ وحش ها. SpotOn برای شرکت مستقر در لس آنجلس 415 میلیون دلار پول نقد و سهام پرداخت می کند.

SpotOn از بدو تأسیس در سال 2017 بر ارائه نرم افزار و فناوری پرداخت به SMB ها با تأکید بر رستوران ها و مشاغل خرده فروشی متمرکز شده است. خرید Appetize دسترسی SpotOn را به طور عمده به فضای شرکت گسترش می دهد. Appetize به عنوان SpotOn به بازار می رود و برای افزایش پایگاه مشتری خود کار می کند ، که قبلاً شامل لیست چشمگیری از شرکت ها و سازمان ها از جمله Live Nation ، LSU ، Dodger Stadium و Urban Air است.

در واقع Appetize در حال حاضر پوشش می دهد 65 درصد از استادیومهای ورزشی لیگ برتر ، متخصص در پرداخت های بدون تماس ، سفارش تلفن همراه و مدیریت منو. به عنوان مثال ، هنگام سفارش غذا در یک بازی یا کنسرت ، فناوری Appetize پرداخت انواع روش های بدون تماس را از طریق دستگاه های فروش (POS) ، کیوسک های سلف سرویس ، دستگاه های دستی ، سفارش آنلاین ، تلفن همراه آسان می کند. ادغام وب و API

اعتبار تصویر: SpotOn

SpotOn در فضای پرداخت مواردی مانند Square را به خود اختصاص می دهد. اما این شرکت می گوید ارائه آن فراتر از پردازش پرداخت سنتی و نرم افزارهای فروش است. هدف این پلتفرم این است که به SMB ها این امکان را بدهد که مشاغل خود را “از ایجاد یک نام تجاری گرفته تا پرداخت و همه چیز بین آنها” اداره کنند. هدف SpotOn این است که با استفاده از ابزارهایی که شامل مواردی مانند توسعه وب سایت سفارشی ، برنامه زمانبندی نرم افزار ، بازاریابی ، برنامه ریزی قرار ملاقات ، مدیریت بازبینی ، تجزیه و تحلیل و وفاداری دیجیتالی است ، یک “فروشگاه یک طرفه” باشد.

این شرکت ترکیبی 1600 کارمند خواهد داشت – 1300 نفر از SpotOn و 300 نفر از Appetize. به گفته زاک هیمن ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت SpotOn ، اکنون بیش از 500 کارمند در تیم محصولات و فناوری خود دارد. همچنین ده ها هزار مشتری خواهد داشت ، تعدادی که SpotOn می گوید “ماهانه هزاران نفر دیگر” در حال افزایش است.

این خرید برای SpotOn ، که آن را نیز خریداری کرد ، اولین بار نیست SeatNinja اوایل امسال.

اما در Appetize شرکتی را مشاهده کرد که هم در بازار و هم در زمینه فناوری های خود مکمل و دارای تناسب طبیعی بود.

شرکت های کوچک و متوسط ​​از فناوری مقیاس پذیر که شامل مواردی مانند کیوسک ها و حالت های آفلاین می شود ، سود خواهند برد و برای مشتریان سازمانی Appetize ، آنها می توانند از محصولاتی مانند برنامه های پیچیده وفاداری و قابلیت های بازاریابی گسترده استفاده کنند. هایمن به TechCrunch گفت.

Hyman افزود SpotOn لزوماً قصد نداشت دور دیگری را به این زودی بالا ببرد ، اما این فرصت برای خرید Appetize فراهم شد.

او به TechCrunch گفت: “ما زمان زیادی را با هم گذراندیم و این بسیار قانع کننده بود که از بین نرویم.”

به نوبه خود ، Appetize – که در طول عمر خود بیش از 77 میلیون دلار جمع آوری کرده است Crunchbase – همچنین این ترکیب را یک ترکیب منطقی دانست.

“حفظ سهم در تجارت برای ما مهم بود. ما به دنبال پول نقد نبودیم ، “مدیر عامل شرکت Appetize گفت مکس روپر “ما عمیقا سرمایه گذاری کرده ایم تا تجارت را با هم توسعه دهیم. این یک برد بزرگ برای تیم ما و مشتریان ما در دراز مدت است. این یک کشتی موشکی است که ما مشتاق هستیم در آن حضور داشته باشیم. ”

شکی نیست که همه گیری COVID-19 فقط بر نیاز به ارائه پیشنهادات دیجیتالی بیشتر از مشاغل کوچک به شرکتها تأکید کرد.

هیمن گفت: “تقاضای زیادی برای خدمات ما وجود دارد و اکنون که مشاغل با احیای کووید روبرو هستند ، هیچ کس تعطیل نمی شود.” “بنابراین آنها مسئولیت نصب فناوری لازم برای اداره صحیح مشاغل خود را می دانند.”

به عنوان مثال ، یکی از حرکتهایی که SpotOn انجام داده است ، راه اندازی سیستم هشدار واکسیناسیون در بستر نرم افزاری مدیریت رزرو خود است تا مصرف کنندگان بتوانند تأیید کنند که برای شهرها و ایالت هایی که دارای این شرایط هستند واکسینه شده اند.

واضح است که a16z شریک عمومی دیوید جورج نیز در فکر ایجاد یک شرکت ترکیبی بود.

او به TechCrunch گفت که این دو شرکت با هم هماهنگ هستند “فوق العاده زیبا “

جورج گفت: “این برای ما غیرممکن بود که بخواهیم دور بعدی را رهبری کنیم و به حمایت از آنها ادامه دهیم.”

وی افزود: از زمان اولین سرمایه گذاری در SpotOn در ماه مه ، رشد این استارتاپ از انتظارات a16z فراتر رفته است.

او می گوید: “وقتی شرکت ها به سرعت از نظر طبیعی رشد می کنند ، نیازی به تکیه بر خریدها برای تقویت رشد ندارند.” اما منطق استراتژیک در اینجا به قدری قوی است که این خرید تنها توربو شارژ خواهد کرد که در حال حاضر رشد بالایی دارد. “

در حالی که سرمایه سری E در اصل بودجه خرید را تأمین می کند ، SpotOn همچنان محصول و فناوری خود را دو برابر می کند.

هایمن به TechCrunch گفت: “این زمان ما برای درخشش و سرمایه گذاری در آینده با فناوری آینده نگری است.” “ما در مورد چیزهایی فکر می کنیم که چگونه مصرف کنندگان در سه سال آینده آبجو خود را در بازی Dodgers سفارش می دهند؟ آیا آنها به مدت 25 دقیقه در صف ایستاده اند یا با روشهای منحصر به فرد دیگر در تعامل بوده و کالا می خرند؟ اینها مواردی است که ما به دنبال حل آنها هستیم. “