Stampli ، پلت فرم مدیریت فاکتور ، یک کارت دیجیتال – TechCrunch راه اندازی می کند

Stampli ، یک شرکت SaaS که مدیریت فاکتورهای شرکتی را ساده می کند ، از راه اندازی Stampli Card خبر داده است.

در اینجا ایده این است که برخی از شرکت ها با فروشندگانی که فقط پرداخت های کارت اعتباری را می پذیرند یا ترجیح می دهند بپردازند ، ثبت نام می کنند. این می تواند منجر به چیزی شود که استامپلی آن را “هزینه سایه” می نامد. وقتی شرکتی از طریق ACH یا چک یا حتی از طریق خدمات پرداخت شخص ثالث به فروشنده پرداخت می کند ، معمولاً قوانین و رویه های بسیار سختی در مورد نحوه رسیدگی به آن فاکتورها و پرداخت ها وجود دارد.

هنگامی که فروشنده درخواست پرداخت اعتبار می کند ، می توان آن را کنار گذاشت. این می تواند به کارت شرکتی یک کارمند یا چیز دیگری بدون همان فرایندهای سخت ختم شود و منجر به خرابی سیستم شود.

با استفاده از کارت Stampli ، حسابهای پرداختنی یا سایر بخشهای درون سازمان می توانند یک کارت دیجیتالی با محدودیت تعیین شده ، تاریخ انقضا و غیره ایجاد کنند تا بدون رها کردن سیستم از قبل تعیین شده ، به فروشنده پرداخت کند. به عنوان مثال ، حسابهای پرداختنی می توانند کارتها را در هر زمان صادر ، محدود ، تعلیق یا لغو کنند ، همچنین کنترل اینکه چه کسی مجاز به خرید است ، محدودیت هزینه ها و تعداد دفعات استفاده از کارت را کنترل کند. AP حتی می تواند زمینه های پرداخت ، مانند کدگذاری GL یا فروشنده را از پیش تعریف کند.

پس از استفاده ، تراکنش های Stampli Card به طور خودکار درست مانند سایر فاکتورها ضبط و پردازش می شوند و به دارنده کارت یادآوری می شود که اسناد پشتیبانی ، مانند رسید را بارگذاری کند.

در حال حاضر ، Stampli Card کاملاً دیجیتالی است ، اما این شرکت قصد دارد به زودی کارت فیزیکی ارائه دهد.

کارت Stampli در بالای پلت فرم Stampli ساخته شده است که تمام پرداخت ها را در یک سیستم واحد ادغام می کند. این که آیا سازمان ها از طریق ACH ، چک ، پرداخت مستقیم (که شرکت امسال راه اندازی کرده است) یا کارت پرداخت می کنند ، همه چیز از طریق نرم افزار Stampli برای کمک به حسابهای پرداختنی در مدیریت امور مالی شرکت انجام می شود.

در ماه مه ، استامپلی 50 میلیون دلار سری C به رهبری Insight Partners جمع آوری کرد. در آن زمان ، این شرکت شاهد 20 میلیارد دلار حجم معاملات در این پلتفرم با حدود 1000 مشتری بود. امروزه Stampli حدود 1200 مشتری دارد و حجم معاملات از طریق آن مشتریان 26 میلیارد دلار است.

این شرکت چیزی کمتر از 85 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

ایال فلدمن ، مدیرعامل می گوید: “بزرگترین چالش برای شرکتی مانند Stampli این است که ما در حال افزایش سریع هستیم.” “ما می خواهیم مطمئن شویم که ارزشها و رویکرد مشتری مداری یکسانی را رعایت می کنیم ، که برای ما بسیار خوب عمل می کند. این همان چیزی است که من را در شب بیدار می کند – چگونه افراد مناسب را بیاورم و چگونه فرآیندها را اصلاح کنم تا مطمئن شویم که مشتریان ما همچنان با ما به عنوان یک شرکت رابطه صمیمی خود را تجربه می کنند ، حتی وقتی رشد می کنیم. “