Starfish Space 7 میلیون دلار برای خدمات کشش فضایی در مدار جمع می کند-TechCrunch

شرکت خدمات ماهواره ای Starfish Space برای سرعت بخشیدن به توسعه یک وسیله نقلیه یدک کش فضایی که می تواند عمر فضاپیماها را افزایش داده و از زباله های مداری خلاص شود ، 7 میلیون دلار بودجه بسته است.

سرویس ماهواره ها به دلیل هزینه های زیاد ناشی از رفتن به مدار زمین تقریباً غیرممکن بود. در اصل ، هنگامی که یک فضاپیما پرتاب شد ، خوب – سرعت خدا. تعداد انگشت شماری از ماموریت های موفقیت آمیز سرویس دهی توسط نهادهای دولتی مانند ناسا انجام شده و تعمیرات توسط فضانوردان انجام شده است – به عنوان مثال ، هنگامی که ناسا پنج ماموریت شاتل فضایی را برای تعمیر یا جایگزینی سیستم های تلسکوپ هابل در دهه 1990 راه اندازی کرد.

اما مانند هر چیز دیگری در صنعت فضا ، صنعت خصوصی نیز تا حد زیادی مشکل خدمات رسانی در مدار را آغاز کرده است. وارد فضای ستاره دریایی شوید. استارتاپ کنت مستقر در واشنگتن در سال 2019 توسط آستین لینک و ترور بنت ، دو مهندس سابق Blue Origin تاسیس شد. ستاره دریایی در حال توسعه چیزی است که آن را کشش فضایی Otter می نامد ، یک فضاپیمای کوچک که به گفته شرکت قادر به گرفتن و جابجایی اجسام در مدار است.

به طور عمده ، این استارتاپ می گوید این قابلیت می تواند برای دفع فضولات فضایی و افزایش عمر مفید سفینه های بزرگ در مدار زمین ثابت استفاده شود. با این حال ، Starfish همچنین می گوید که فناوری کشش فضا در نهایت می تواند به عنوان روباتهای خودگردان در مدار برای طیف وسیعی از اهداف مربوط به اقتصاد آینده فضا ، از جمله معدن ، تولید و بازیافت مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر یدک کش فضایی ، Starfish همچنین در حال توسعه یک سیستم نرم افزاری مستقل ، Cephalopod ، برای انجام قرارهای ملاقات ، عملیات مجاورت و اتصال است. این شرکت در حال آزمایش نرم افزار Cephalopod ، همراه با نمایش سیستم پیشراننده b Benchmark Space Systems ، در ماهواره سوختگیری نمایشی Tanker-001 Tenzig Orbit Fab است. (Orbit Fab در فینالیست TechCrunch Disrupt Battlefield ما در سال 2019 فینالیست شد.)

این بودجه تنها یک ماه پس از آن است که Starfish قرارداد 1.7 میلیون دلاری SBIR فاز دوم SBIR از نیروی فضایی ایالات متحده را برای توسعه مستمر نرم افزار Cephalopod دریافت کرد. این آخرین دور توسط NFX و MaC Venture Capital و با مشارکت PSL Ventures ، Boost VC ، Liquid2 Ventures و Hypothesis رهبری شد.