“Starlab” وویجر ، نانوراک و لاکهید آخرین نشانه ای است که نشان می دهد اقتصاد مدار پایین زمین در راه است – TechCrunch

عصر ایستگاه های فضایی خصوصی به طور رسمی از آنجا آغاز شده است که Nanoracks ، Voyager Space و Lockheed Martin اعلام می کنند که قصد دارند یک ایستگاه تجاری را در سال 2027 راه اندازی کنند ، اما این گام منطقی بعدی برای توسعه اقتصاد فضایی جدید است.

دیلان تیلور ، مدیرعامل وویجر گفت: “یکی از نظریه های کلیدی ما برای صنعت این است که ، 10 سال گذشته با ایجاد دسترسی به فضا تعریف شده است ، 10 سال آینده مربوط به مقاصد خواهد بود.”

ایستگاه فضایی جدید ، که به عنوان ادای احترام به سومین ایستگاه فضایی ایالات متحده ، Skylab ، “Starlab” نامیده می شود ، از یک واحد زیست محیطی بادی ، یک گره متصل و یک بازوی روباتیک تشکیل شده است. جفری مانبر ، مدیرعامل Nanoracks ، تأکید کرد: “هسته اصلی Starlab علم است.”

در حالی که Starlab در نهایت می تواند میزبان گردشگران نیز باشد ، وی افزود که این اولین پروژه گردشگری نیست. وی گفت: “توریسم فضایی چیزی است که عناوین اصلی را در بر می گیرد ، اما برای داشتن یک مدل تجاری پایدار ، واقعاً باید از آن فراتر بروید.”

این سه شرکت ، Starlab را به عنوان پیشنهادی تحت پروژه Commercial Low Earth Orbit Destinations آژانس ارائه کرده اند ، که 400 میلیون دلار قرارداد به شرکت های خصوصی در حال توسعه ایستگاه های فضایی اختصاص می دهد. هر گونه چنین پروژه ای احتمالاً مستلزم سرمایه گذاری عمومی شدید است ، اما تیلور گفت که این بودجه به اندازه علامتی برای جهان است که ناسا به حفظ حضور خود در مدار پایین زمین علاقه دارد ، به ویژه با توجه به دور زدایی قریب الوقوع ایستگاه فضایی بین المللی. به

جفری منبر ، مدیرعامل Nanoracks ، احساسات او را تکرار کرد. وی گفت: “ما نمی خواهیم فاصله ایستگاه فضایی وجود داشته باشد.” “همه در صنعت ، در جامعه درک می کنند که ما نمی توانیم دوره ای داشته باشیم که ایالات متحده فاقد ایستگاه فضایی یا ایستگاه های فضایی در مدار پایین زمین باشد.”

با این حال ، به طور کلی ، تأمین مالی خصوصی مهم خواهد بود ، و این جایی است که وویجر وارد می شود. شرکتی که امسال اکثریت کنترل نانوراک را به دست آورد ، بر تامین مالی و تخصیص سرمایه برای پروژه نظارت خواهد کرد.

منبر گفت: “در واقع ، بودجه کافی از طرف کنگره وجود ندارد.” “آن روزها گذشت. این یک پروژه تجاری است. ”

بسیاری از موارد در مورد آینده اقتصاد LEO مبهم باقی مانده است ، به ویژه اینکه چگونه شرکت ها و آژانس های دولتی قصد دارند استانداردسازی را بین طراحی و حفظ رقابت رقم بزنند. تیلور پیشنهاد کرد که رویکرد کنسرسیوم می تواند راهی برای ایجاد استانداردها برای تعداد انگشت شماری از فناوری های کلیدی باشد. لیزا کالاهان ، معاون فضایی تجاری لاکهید مارتین ، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت ، سرمایه گذاری از سوی ناسا همچنین می تواند به اشتراک در سیستم های مسکونی کمک کند.

منبر گفت: “ناسا به عنوان مشتری این انقلاب خارق العاده را در حمل و نقل فضایی به راه انداخته است.” با تکیه بر موفقیتی که ناسا در حمل بار داشت و با موفقیت خدمه تجاری ، می توان پیش بینی کرد که با توجه به بازارهای علاقمند به فضا ، ما شاهد چنین چیزی در مورد ایستگاه های فضایی خصوصی کوچکتر خواهیم بود. “