Streamlit به 1.0 نقطه عطف برای ابزار ایجاد برنامه داده منبع باز – TechCrunch می رسد

در چند سال گذشته ، Streamlit ، استارتاپی که توسط جانبازان یادگیری ماشین تاسیس شده است ، بر روی یک پروژه منبع باز کار می کند تا به دانشمندان داده کمک کند برنامه های وب را برای کشف داده ها در مدل های یادگیری ماشین بسازند. امروز این شرکت اعلام کرد که پروژه به نسخه 1.0 رسیده است.

“دو سال پیش ما بیرون آمدیم [with the initial version of Streamlit]به بنابراین ما روی آن مهر می گذاریم و می گوییم این آماده راه اندازی است. ما فوق العاده ، فوق العاده به آن افتخار می کنیم ، و در واقع ، نقشه راه بزرگی پیش روی سایر مواردی است که ما برای جامعه ایجاد می کنیم ، زیرا دسترسی ما افزایش می یابد. “

وی گفت که هنگام شروع کار بر اساس تجربیات خود این حس را داشتند که به ابزاری نیاز است که به دانشمندان داده اجازه دهد داده های موردنظر خود را گرفته و با بقیه سازمان به اشتراک بگذارند و در این مدت هزاران نفر بسیاری از مردم محصول را بارگیری کرده اند ، آنها معتقدند که این ایده معتبر است.

“محصول منبع آزاد آزادانه در دسترس است و تمام کد منبع قابل مشاهده است. این توسط گروه عظیمی از مردم که در حال یافتن اشکال ، ارائه پیشنهادات و حتی مشارکت در کد هستند ، پشتیبانی می شود. “

آماندا کلی ، یکی از بنیانگذاران و COO در این شرکت ، می گوید که آنها از پایگاه اولیه کاربران مشتري از مشتریان به جامعه عظیمی از کاربران تبدیل شده اند که تا حدی به دلیل محبوبیت پایتون بوده است.

“من فکر می کنم شما می دانید که نکته اصلی این است که اگر پایتون را بفهمید ، کاری که ده ها میلیون نفر در حال حاضر ، حتی اندکی از پایتون را درک می کنند ، واقعاً می توانید Streamlit را شروع کنید ، بنابراین هرکسی که دوست دارد از نوعی دیگر برود داده ها ، برخی از انواع API که همه آنها در کنار هم قرار دارند ، می توانید از Streamlit برای دریافت سریع پاسخ استفاده کنید. “

این شرکت گزارش می دهد که بیش از نیمی از Fortune 50 از محصول متن باز استفاده می کند ، و دانشمند فیس بوک ، Tyler Richards ، کاملاً مستقل از شرکت ، کتابی در مورد نحوه استفاده از Streamlit نوشت.

این شرکت که در آوریل موفق به کسب 35 میلیون دلار سری B شد ، علاوه بر پروژه منبع باز ، که باید قبل از پایان سال آماده شود ، روی یک سرویس ابری تجاری نیز کار می کند. این محصول تجاری در حال حاضر در بتا خصوصی بیش از 700 شرکت قرار دارد ، به این معنی که آنها در صورت موجود بودن به احتمال زیاد باید شروع به کار کنند.

طبق اطلاعات Crunchbase ، این شرکت در سال 2018 راه اندازی شد و 62 میلیون دلار جمع آوری کرده است.