StudyStream به دانشجویان امکان می دهد با هزاران نفر دیگر به صورت زنده زندگی کنند – TechCrunch

هنوز نمی توانید سر خود را به افرادی که مایل به تماشای بازی های ویدئویی دیگران در اینترنت هستند ، ببندید؟ در اینجا یکی دیگر وجود دارد که ممکن است مغز شما را کمی خم کند: افرادی که در حال مطالعه افراد دیگر هستند.

اگر چند سال از مدرسه نگذشته باشید ، از دست دادن آن آسان است ، اما یک جامعه اینترنتی کامل در زمینه مطالعه و نحوه مطالعه بهتر (امیدوارم) وجود داشته باشد – جامعه ای که با Discords ، subreddits و موسیقی خنده دار مضحک پر شده است.

بخشی از همه اینها جریان “با من مطالعه کن” است-که همانطور که از نامش پیداست ، جریان مستقیم کسی است که در حال مطالعه است ، به این معنی که در حین مطالعه بیننده نیز به نوعی تماشا شود. ممکن است کمی موسیقی وجود داشته باشد ، شاید صدای باران … اما در بیشتر موارد ، مجری زیاد صحبت نمی کند یا سعی نمی کند سرگرم کند. این به هر حال هدف را شکست می دهد فکر نمی کنید کسی با آن هماهنگ شود؟ کانالهای اختصاصی YouTube با صدها هزار مشترک و جریانهای مطالعه از قبل ضبط شده و چند ساعته با میلیون ها بازدید وجود دارد.

در حالی که چند سالی است که مفهوم مطالعه زنده در جریان است ، بیشتر محبوبیت آن با همه گیری همه گیر ایجاد شده است. وقتی کتابخانه تعطیل است و قرار نیست ما در اتاق های شلوغ دور هم بنشینیم ، چگونه گروه مطالعه می کنید؟

StudyStream ، تیمی از کلاس Y Combinator’s Summer 2021 ، همه این ایده ها را گرد هم آورده و آن را به یک پلت فرم تبدیل کرده است – مکانی اختصاصی آنلاین که در آن دانش آموزان می توانند با دیگران درس بخوانند ، نکات مطالعه را به اشتراک بگذارند و موارد دیگر. آنها اتاقهای فوکوس را به صورت شبانه روزی در زوم ارائه می دهند ، جایی که دانش آموزان باید دوربین خود را روشن کنند ، برخی هدفون ها را بکشند و کتابهای خود را با حداکثر 1000 دانش آموز دیگر باز کنند – به علاوه یک جامعه Discord برای دانش آموزانی که می خواهند بعد از آن ارتباط برقرار کنند. در حقیقت ، یا می خواهید به صورت زنده در گروه های کوچکتر مطالعه کنید.

این تیم در اواخر سال گذشته راه اندازی شد و در حال حاضر شاهد کشش خوبی است. ساروجان رانجان ، یکی از بنیانگذاران من ، به من می گوید که بیش از چهار میلیون کاربر را مشاهده کرده اند که به این پلتفرم آمده اند و اخیراً انجمن Discord آنها از 400000 کاربر عبور کرده است. هر زمان که در هفته های گذشته بررسی کرده ام ، جریانهای مطالعه آنها (که شش مورد از آنها به طور موازی اجرا می شود) به طور کلی هزاران کاربر آنلاین داشته است. آنها همچنین میزبان جریانهای روشن در هر روز هفته هستند ، جایی که نحوه عملکرد اتاقهای فوکوس را توضیح می دهند و مردم را با آداب معاشرت آشنا می کنند … مانند اینکه چرا هیچ کس صحبت نمی کند.

همانطور که صحبت در کتابخانه احتمالاً شما را عصبانی می کند ، جریانهای 1000 نفره برای چت مناسب نیستند-باز هم ، گپ و گفت به نوعی هدف را شکست می دهد. میکروفون همه مسدود شده و گپ درون زوم غیرفعال است.

البته مردم راه هایی برای بیان خود پیدا می کنند. برخی از کاربران نام صفحه نمایش Zoom خود را به دسته رسانه های اجتماعی خود تغییر می دهند. دیگران یادداشت های دست نویس را برای سلام دادن نگه می دارند. به نظر می رسد یکی از ترفندهای زیبا “تکان دادن” با ویژگی بلند کردن دست بزرگنمایی Zoom است-این راهی برای سلام کردن است ، اما همچنین راهی است برای اینکه با چند صفحه اول پخش کننده های روی صفحه برخورد کنید ، اگر این چیزی است که شما دوست دارید می خواهم

(و البته ، مردم راه هایی برای ترول پیدا خواهند کرد – به مردم یک وب کم ، یک مخاطب و تا حدی ناشناس بودن بدهند ، و خوب ، این اتفاق می افتد. به این ترتیب ، StudyStream در هر یک از جریانها ، با چندین روش تعدیل کننده زنده دارد. گزارش دادن به کسی که بدجنس است)

رنجان و تیمش در ابتدا به دنبال ایجاد پلتفرم جریان مطالعه نبودند. در سال 2018 ، آنها Knowledge Collective را ایجاد کردند ، یک بستر آموزشی که در آن برنامه های آموزشی رهبری را میزبانی می کردند. با این حال ، در صحبت با دانش آموزان بیشتر ، آنها دریافتند که اکثر آنها به دنبال مکان دیگری برای یافتن چیزهایی برای تماشا یا خواندن نیستند.

“آنها از نظر محتوا مشکلی نداشتند. چیزی که واقعاً آنها را آزار می داد این بود … احساس بی انگیزه بودن. یا غیرمولد ، یا منزوی. [They’d say] “من می توانم محتوا را دریافت کنم ، فقط نمی توانم خودم را مجبور کنم که آن را بخوانم.”

بنابراین آنها آزمایش اتاقهای متمرکز مطالعه را آغاز کردند و پس از چند مطالعه معروف TikTokers و تأثیرگذاران مطالعه (آنها وجود دارند!) به این پلتفرم پیوستند و به سرعت مخاطب پیدا کردند. با افزایش تعداد کاربران و استفاده از StudyStream به عنوان راهی برای یافتن جامعه در زمان بسیار منزوی ، آنها می دانستند که زمان آن رسیده است که آن را مورد توجه خود قرار دهند.

رنجان می گوید: “ما نمی خواهیم هیچ دانش آموزی مجبور نباشد به تنهایی درس بخواند ،” صرف نظر از اینکه در کجای جهان باشند. “

همه اتاقهای تمرکز StudyStream در حال حاضر برای عضویت آزاد هستند ، بنابراین چگونه آنها درآمد کسب خواهند کرد؟ این هنوز در حال کار است. رنجان به من می گوید که آنها اتاق های درجه یک را آزمایش کرده اند و مفاهیم دیگری نیز در دست ساخت دارند – اما در حال حاضر ، آنها بر ایجاد پلت فرم و راضی نگه داشتن کاربران متمرکز شده اند. یکی از جنبه های این امر ایجاد تجربه است خارج از از اتاق های تمرکز ؛ آنها در حال حاضر در بتا بسته برنامه وب گسترده خود هستند ، که مواردی مانند لیست کارهای مشترک ، نمای کلی از مدت طولانی/اغلب مطالعه و راههای بیشتری برای ارتباط با سایر دانش آموزان در این پلتفرم را ارائه می دهد.

اعتبار تصویر: StudyStream

در حالی که StudyStream بخشی از آخرین کلاس YC بود ، آنها در Dayo Day شرکت نکردند – زیرا خوب ، آنها قبلاً پول مورد نیاز خود را جمع آوری کرده بودند. رنجان به من می گوید که تیم قبل از اجرای نسخه نمایشی ، دور 2.1 میلیون دلاری SAFE را بسته است ، که توسط YC ، Brighteye Ventures ، Emerge Education ، Dunce Capital ، Ali Abdaal (یوتیوبر مشهور که بر بهره وری و مطالعه تکنیک ها تمرکز دارد) پشتیبانی می کند ، بازیکن فوتبال منچسترسیتی. ایلکای گوندوگان و دیگر سرمایه گذاران فرشته ناشناس.