Tencent از رسانه های اجتماعی هند Lokal – TechCrunch حمایت می کند

به گفته یک منبع آگاه ، پلتفرم رسانه های اجتماعی محلی Lokal 12 میلیون دلار در دور جدیدی از تامین مالی به رهبری Tencent چینی جمع آوری کرده است.

این منبع گفت: سرمایه گذاران فعلی 3one4 Capital ، Y Combinator و India Quotient نیز در استارتاپ سری A مستقر در بنگلور شرکت کرده اند و خواستار ناشناس ماندن این موضوع به دلیل خصوصی بودن موضوع شده است.

تنسنت و لوکال به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

طبق برآوردها ، بیش از 400 میلیون هندی غیر انگلیسی زبان امروزه آنلاین هستند. از نظر آنها ، خدمات اینترنت بسیار محدود است زیرا خدمات زیادی برای خدمات رسانی به چنین کاربرانی ایجاد نشده است – و بسیاری از آنها هیچ پیشنهادی برای چنین توده های بزرگی ندارند.

Lokal در تلاش است تا به این کاربران دسترسی داشته و طیف وسیعی از خدمات را در اختیار آنها قرار دهد. برنامه رسانه های اجتماعی فوق محلی آن کاربران غیر انگلیسی زبان را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشند.

این برنامه همچنین به کاربران در یافتن شغل در مجاورت خود کمک می کند و آنها را در جریان مواردی مانند قیمت کالا ، قیمت املاک و آگهی های زناشویی قرار می دهد که در غیر این صورت در روزنامه های محلی پیدا می کنید. ارائه های آن همچنین شامل خدمات مهارت افزایی است.

این استارتاپ در وب سایت خود می گوید که بیش از 10 میلیون بارگیری را جمع آوری کرده است و در چندین ایالت در جنوب هند محبوب است.

این سرمایه گذاری جدید بیش از یک سال و نیم پس از وضع قوانین دهلی نو انجام می شود که بر اساس آن شركت های هندی باید قبل از جذب سرمایه از یك سرمایه گذار چینی موافقت خود را اخذ كنند. این اقدام سرعت سرمایه گذاری شرکت های چینی در هند را به میزان قابل توجهی کند کرد. اما در ماه های اخیر ، چندین شرکت از Tencent سرمایه گذاری کرده اند.

TechCrunch در ماه آگوست گزارش داد که Pocket FM هند در حال مذاکرات پیشرفته ای است تا بتواند از Tencent و دیگران دور بزند. این غول چینی ، که از سال 2016 بیش از 2 میلیارد دلار در استارتاپ های هندی سرمایه گذاری کرده است ، در اوایل امسال بیش از 200 میلیون دلار در شبکه اجتماعی هندی ShareChat سرمایه گذاری کرد ، اگرچه این استارتاپ در زمان اعلام مشارکت تنسنت فاش نکرد.

این شرکت که پول بیشتری در سرویس پخش موسیقی هند Gaana سرمایه گذاری کرده است ، چندین سرمایه گذاری اخیر را در شرکت های هندی به عنوان بدهی قابل تبدیل انجام داده است تا برای تأمین موافقت طرفین زمان خریداری کند و به Tencent این امکان را بدهد که بدهی خود را در آینده به سرمایه گذاری در سهام تبدیل کند.