TikTok در حال آزمایش یک ویژگی جدید انعام مستقیم با سازندگان منتخب است – TechCrunch

TikTok در حال آزمایش یک ویژگی جدید انعام درون‌برنامه‌ای بر روی پلتفرم خود است که به سازندگان اجازه می‌دهد از طرفداران خارج از جریان‌های زنده TikTok پول بپذیرند، جایی که هدیه از قبل پشتیبانی می‌شود. این شرکت تأیید کرد که این ویژگی در حال حاضر بخشی از یک آزمایش محدود است و هنوز به طور گسترده در دسترس نیست.

خالق TikTok، Jera Bean ابتدا این ویژگی را مشاهده کرد و ویدیویی را برای نمایش گزینه جدید منتشر کرد که سپس توسط مشاور رسانه های اجتماعی برجسته شد. مت ناوارا در توییتر.

ویدیوی او این ویژگی جدید را در تنظیمات حساب TikTok و صفحه‌ای که در آن TikTok نیازمندی‌ها را شرح می‌دهد، نشان می‌دهد.

سازندگانی که بخشی از آزمایش محدود هستند، در صورتی که حداقل 100000 دنبال کننده داشته باشند و در وضعیت خوبی باشند، می توانند برای این ویژگی درخواست دهند. هنگامی که سازندگان برنامه ای را برای فعال کردن این ویژگی ارسال کردند، پس از تایید حسابشان به آنها اطلاع داده می شود. به سازندگانی که تایید شده‌اند، دکمه نکاتی در نمایه‌هایشان داده می‌شود که دنبال‌کنندگانشان می‌توانند از آن برای ارسال پرداخت‌های مستقیم برای آنها استفاده کنند.

صفحه نکات همچنین خاطرنشان می کند که پول دریافتی توسط سازندگان مستقیماً به آنها می رسد و TikTok کاهش نخواهد یافت. مشخص نیست که آیا TikTok قصد دارد در آینده در صورت پیشرفت ویژگی از مرحله آزمایشی، از نکات سازنده حذف کند یا خیر، اما به نظر می رسد این احتمال وجود دارد.

زمانی که سخنگوی TikTok به TechCrunch گفت: «ما همیشه به راه‌های جدیدی برای ارزش بخشیدن به جامعه خود و غنی‌سازی تجربه TikTok فکر می‌کنیم.

این ویژگی جدیدترین تلاش TikTok برای کسب درآمد و کمک به سازندگان برای کسب درآمد از طریق پلتفرم آن است. سال گذشته، این شرکت یک صندوق 200 میلیون دلاری با هدف کمک به سازندگان در ایالات متحده برای تکمیل درآمد خود معرفی کرد. TikTok همچنین به سازندگان کمک می‌کند تا مشارکت‌های تجاری و قراردادهای حمایت مالی را امضا کنند و همچنین برای پخش‌های زنده کسب درآمد می‌کند. با توجه به تمرکز TikTok بر تلاش‌های کسب درآمد، جای تعجب نیست که این شرکت در حال آزمایش راهی است که سازندگان بتوانند مستقیماً از دنبال کنندگان خود پول دریافت کنند.

TikTok همچنین تنها پلتفرم رسانه اجتماعی نیست که به دنبال ارائه راه‌های بیشتری برای کسب درآمد به سازندگان است، زیرا گزینه Tips جدید شبیه ویژگی «Tip Jar» توییتر است که اوایل امسال راه‌اندازی شد. مشابه رویکرد TikTok، Tip Jar برای گروه منتخبی از کاربران از جمله سازمان‌های غیرانتفاعی، روزنامه‌نگاران، کارشناسان و سازندگان در دسترس است.

به نظر می‌رسد ویژگی‌های انعام مستقیم TikTok و توییتر راهی برای شرکت‌ها برای رقابت با سایر پلتفرم‌های دیجیتالی مانند اینستاگرام و یوتیوب است که راه‌های سودآوری را برای درآمدزایی برای سازندگان ارائه می‌دهند.