TikTok و Snap alums راه اندازی mayk.it ، یک برنامه ایجاد موسیقی اجتماعی ، با 4 میلیون دلار بودجه – TechCrunch

پس از گذر از بحران جهانی همه گیری COVID-19 ، بسیاری از کارگران در حال ارزیابی مجدد مسیر شغلی خود هستند. استفان هاینریش هنریکز ، رئیس سابق بازاریابی جهانی در TikTok و مدیر ارشد بازاریابی در Cameo ، یکی از آنها است.

هنریکز می گوید: “من از زمانی که در TikTok بودم به موسیقی فکر می کردم و واقعاً به ساختن چیزی به تنهایی فکر می کردم ، اما بعد از آن یک سال دیگر طول کشید تا سرانجام شهامت این کار را داشته باشم.” “وقتی همه گیری شروع شد ، فکر می کنم بسیاری از مردم به این فکر می کردند که” من با زندگی خود چه می کنم؟ “

هنریکز به همراه بنیانگذار خود آکیوا بامبرگر ، که مهندس نرم افزار در Snap’s Spectacles بود ، تابستان گذشته کار روی mayk.it را آغاز کرد. امروز ، برنامه موسیقی اجتماعی در iOS راه اندازی می شود و 4 میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله Greycroft ، Chicago Ventures ، Slow Ventures ، firstminute ، Steven Galanis ، Randi Zuckerberg ، YouTuber Mr. Beasts ‘Night رسانه ها ، اولین CMO Spotify Sophia Bendz ، Cyan اعلام می کند بانيستر ، هنرمند T-Pain و جانباز صنعت موسيقي زاك كاتز و ديگران.

Mayk.it می خواهد به مردم در تولید ، مالکیت و اشتراک گذاری موسیقی که می توانند با استفاده از تلفن خود بسازند ، کمک کند. کاربران می توانند ضرب آهنگ خود را بارگذاری کنند یا ضرب موجود را از کاربر دیگری انتخاب کنند ، سپس آواز اضافه کنند (اگر خجالتی هستید جلوه های صوتی و تا حدی غزل ساز موجود است) ، و سپس تصویری از Giphy اضافه کنید. هنگامی که چیزی (یا “mayk”) می سازید ، می توانید آن را در برنامه ارسال کنید ، جایی که سایر کاربران می توانند آن را از طریق یک صفحه کشف ، که موسیقی را بر اساس احساس یا موضوع طبقه بندی می کند ، مشاهده کنند تا ژانر.

Mayk.it همچنین “ایده هایی” ارائه می دهد یا باعث ایجاد خلاقیت می شود ، مانند “در حال حاضر حیوان خانگی شما در مورد چه چیزی فکر می کند؟” یا “آهنگی درباره اولین علاقه خود بسازید.” همچنین یک برگه شبیه Tinder وجود دارد که به شما امکان می دهد آهنگها را به چپ یا راست بکشید-اگر واقعاً آن را دوست دارید ، می توانید نظر خود را بنویسید (به عنوان “تشویق” در تلاش برای حمایت از همه چیز) یا آن را مجدداً ترکیب کنید.

البته ، برای سازندگانی که ممکن است بخواهند کمی بیشتر در مورد خلاقیت خود صحبت کنند ، ترکیب مجدد و همکاری یک سوال مالکیت ایجاد می کند – اگر کسی ضرب آهنگی بنویسد و کاربر دیگری روی آن بخواند ، مالک آن کیست؟ در حالی که نمی توانید از موسیقی در mayk.it کسب درآمد کنید ، حق دارید آن را صادر کرده و در جای دیگری بفروشید. هنریکز گفت که هر کسی که در ایجاد یک کلیپ یا آهنگ صوتی در برنامه دخیل باشد ، به طور مساوی دریافت می کند ، بنابراین ضرب آهنگ 50 درصد از سود و خواننده 50 درصد سود می برد. Mayk.it قطع نمی کند

در حال حاضر ، mayk.it خریدهای درون برنامه ای ندارد ، اما هنریکز گفت که در راه ، می توان از کار با مارک ها یا ایجاد بازار درون برنامه ای سود برد. در حال حاضر ، mayk.it بر استفاده از منابع مالی خود برای افزودن ویژگی های جدید ، بهبود محصول و ایجاد ابزاری که الهام بخش خلاقیت است متمرکز شده است – هنریکز افزود که به عنوان بنیانگذار LGBTQ+ ، برای او مهم است که کاربران بتوانند در برنامه اجتماع پیدا کنند از طریق ویژگی های اجتماعی آن

هنریکز می گوید: “وقتی من در یوتیوب کار می کردم ، شما واقعاً نیاز داشتید که Adobe Premiere و After Effects را بشناسید.” “و آنچه از آن زمان آموختم Musical.ly و TikTok این است که شما می توانید یک تهیه کننده ویدئو یا بازیگر باشید بدون این که همه این موارد را پشت سر بگذارید. من فکر می کنم Roblox اکنون این کار را با بازی ها انجام می دهد و Canva این کار را با ابزارهای طراحی انجام می دهد. “

Mayk.it می خواهد مانند Roblox یا Canva برای آهنگسازی و به اشتراک گذاری موسیقی باشد. در حال حاضر نمی توانید چیزی در mayk.it ایجاد کنید که به نظر می رسد از هنرمندی است که بر Ableton مسلط است ، اما چیزی از mayk.it می تواند به راحتی در TikTok گردش کند.

اگرچه mayk.it در حال حاضر در App Store قرار دارد ، لیستی برای انتظار برای دسترسی وجود دارد-اما می توانید مهارت های خود را با یک “بررسی وضعیت” آزمایش کنید ، که از شما دعوت می کند تا آهنگی بسازید و ببینید آیا کاربران فعلی شما را به سمت راست بکشید نه برای لاف زدن ، اما ما گذشتیم.