Tonic.ai 35 میلیون دلار سری B جمع آوری می کند تا به مهندسان در ایجاد مجموعه داده های مصنوعی کمک کند – TechCrunch

هنگامی که مهندسان در حال ساختن نرم افزار هستند ، اغلب با آزمایش آن بدون استفاده از داده های واقعی مشتری ، دچار مشکل می شوند. ایجاد یک مجموعه آزمون معنی دار می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد. Tonic.ai ، استارتاپی که به مهندسان در ایجاد مجموعه داده های مصنوعی کمک می کند ، در تلاش است این مشکل را برطرف کند و امروز این شرکت سری B 35 میلیون دلاری را اعلام کرد.

Insight Partners این دور را با مشارکت GGV Capital ، Bloomberg Beta ، William Smith از Octave ، Heavybit و Silicon Valley CISO Investments رهبری کرد. بر اساس داده های Crunchbase ، این شرکت در حال حاضر در مجموع 45 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

مدیرعامل و بنیانگذار شرکت یان کو می گوید هدف این شرکت ارائه داده های مشابه تولید برای توسعه دهندگان است که حاکمیت و رعایت قوانین را در داخل یک سازمان راضی نگه می دارد. “Tonic یک شرکت تبدیل داده است که از داده های مصنوعی ، حریم خصوصی متفاوت و محاسبات توزیع شده استفاده می کند. ما اطلاعات حساس را حذف می کنیم ، در حالی که تمام ارزش آن داده ها را حفظ می کنیم تا توسعه دهندگان بتوانند از آنها برای ساخت و آزمایش نرم افزار استفاده کنند. “کو به من توضیح داد.

کاری که آنها انجام می دهند این است که این مجموعه داده های “جعلی” را از داده های واقعی ایجاد می کنند ، به طوری که بسیار شبیه اطلاعاتی است که در پایگاه داده نشسته است. اما راه حل شامل فراتر از ناشناس ماندن برخی از اسامی برای مطابقت با استانداردهای قانونی و اخلاقی است. اغلب شامل اتصالات بسیار پیچیده ای است که در مخازن داده و پایگاه های داده پیچیده حرکت می کند.

او می گوید به همین دلیل چیزی نیست که کسی بتواند به راحتی آن را تقلید کند یا خودش انجام دهد. کارهای زیادی در زیر کاپوت انجام می شود تا این اتفاق بیفتد. به عنوان یک مثال ، اطمینان حاصل کنید که اگر یک نام را در یک مکان تغییر دهید ، آن را به طور مداوم در هر نقطه از فرایند تولید برنامه تغییر می دهد ، جایی که ممکن است این نام بدون هیچ گونه نشت داده های واقعی رخ دهد.

حداقل در حال حاضر ، آنها قصد دارند روی توسعه دهندگان به عنوان مشتریان اصلی هدف تمرکز کنند ، حتی اگر این محصول برای نقش های دیگر مانند دانشمندان داده مفید باشد. این شرکت در سال 2019 راه اندازی شد و در حالی که آنها استارتاپ های دیگری مانند Gretel و Synthetaic را در تلاش برای حل بخش هایی از این مشکل می بینند ، Coe می گوید که راه حل های رقابتی را ندیده است که واقعاً به مجموعه پیچیده مجموعه مسائل سازمانی حمله کند.

“ما برخی از استارتاپ های دیگر را می بینیم که به نوعی با ما معاصر هستند ، و به طور کلی آنچه می بینیم این است که آنها واقعاً مشکل داده های سازمانی مشکل را حل نمی کنند ، بسیاری از این زیرساخت های داده واقعاً آزاردهنده کار می کنند و واقعاً این امکان را فراهم می کنند با خط لوله CI/CD ادغام می شود و من این را به عنوان یک تمایز بزرگ برای Tonic می دانم. “

این شرکت در حال حاضر حدود 40 کارمند دارد. آنها در تلاش برای استخدام افراد بیشتری با این هجوم جدید سرمایه ، امیدوارند در سال 2022 به حداقل 100 نفر برسند. برای کمک به تحقق این امر ، آنها به تازگی سرپرست جدیدی از افراد و استعدادها را استخدام کرده اند و این بخشی از کار او است. برای اطمینان از اینکه شرکت در حال ایجاد پایگاه کارکنان متنوع است.

“رئیس استعدادهای ما در حال انجام برخی از طرح های ویژه جذب برای دستیابی به این هدف است [to historically underrepresented groups] و ما از خدمات متفاوتی استفاده می کنیم که می دانم در استخدام های مختلف تخصص دارند. “