VC ها می گویند فرصتهای بیشتری برای تعقیب در آمریکای لاتین وجود دارد – TechCrunch

مناطق یک بار نادیده گرفته شد صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر در سه ماهه اخیر مجموع سرمایه گذاری چشمگیر را افزایش داده است. به عنوان مثال ، استارتاپ های آفریقایی مدت ها توسط صحنه VC جهانی نادیده گرفته شدند ، به طوری که مجموع شرکت های فناوری جدید قاره ، کسری از کسری از بودجه ای را که در اختیار شرکت های نسل بعدی مناطق دیگر قرار می گرفت ، تشکیل می داد.

اما در سال های اخیر ، سرمایه گذاری در شرکت های فناوری آفریقایی افزایش یافته است ، و همین امروز ، شرکت سرمایه گذاری Juven اعلام کرد قصد دارد سرمایه گذاری های خود را در این قاره افزایش دهد، در حالی که گوگل برای انجام این کار 50 میلیون دلار اختصاص دادبه


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را بررسی می کند.

هر روز صبح آن را در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


صحنه استارت آپ آمریکای لاتین از نظر جلب توجه خارج از کشور شبیه به آفریقا است ، اما چند سال دیگر در راه است. گزارش آن سافت بانک 3 میلیارد دلار دیگر به استارت آپ های این منطقه اختصاص می دهد مطمئناً خبری بود ، اما اعلام شوکه کننده ای در ماه گذشته نبود. کنگره ژاپنی و نیروگاه سرمایه گذاری 5 میلیارد دلار برای کار در آمریکای لاتین اختصاص داده بود.

قبل از اعداد سه ماهه سوم که تفکر ما را در مورد وضعیت فعلی بازار استارتاپ های آمریکای لاتین به روز می کند ، ما می خواستیم برای درک بهتر اعداد قریب الوقوع به نیروهای ساختاری منطقه بپردازیم. بنابراین ، صرافی با سرمایه گذاران آمریکای لاتین تماس گرفت تا کمی پشت اعداد کند. ما ماگما را در اختیار گرفتیم ناتان لوستیگ، آتلانتیکو خولیو واسکونچلوس، و ALLVP’s آنتونیا روخاس تا افکار خود را جبران کنیم

ما کمی در مورد آنچه باعث ایجاد جریان سرمایه در آمریکای لاتین می شود ، سرعت سرمایه گذاری و اینکه آیا این سرمایه گذاری می تواند بالا بماند ، چرا چین بخشی از گفتگو است و در کجا هنوز شرکت هایی نادیده گرفته شده اند که به لطف سرمایه گذاران از دست رفته اند ، صحبت خواهیم کرد. نقاط کور نهادی بیا بریم!

پول چیست؟

بر اساس این گزارش ، آمریکای لاتین تا ماه آگوست دارای 26 تک شاخ است گزارش تحول دیجیتال آتلانتیکو در سال 2021، باید بخوانید که به عنوان پس زمینه ای برای قطعه امروز عمل می کند. همانطور که واسکونچلوس از طریق ایمیل برای ما توضیح داد ، این عدد نشان دهنده این واقعیت است که هشت اسب شاخدار جدید در سال 2021 ساخته شده اند. برای مقایسه ، در سال 2018 فقط چهار شاخ تک شاخ در منطقه وجود داشت – و لزوماً در آن زمان واضح نبود که چندین آمریکای لاتین شرکتها سهام خود را به صورت عمومی در ایالات متحده (VTEX ، dLocal) و در برزیلبه

نکته جالب توجه دیگر این است که ارزش بازار تجمعی اسب شاخدار آمریکای لاتین بیش از دو برابر شده است. به گفته آتلانتیکو ، ارزش کل آنها پس از پول از 46 میلیارد دلار در سال 2020 به 105 میلیارد دلار در آگوست 2021 رسید.

این امر در میزان بودجه نیز منعکس می شود: در داده های Crunchbase، بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر برای اسب شاخدار منطقه تا به امروز به 10 میلیارد دلار رسیده است. نظر دادن بر اساس داده ها ، مدیر عامل گروه بین المللی SoftBank و قهرمان آمریکای لاتین مارسلو کلور نوشت: “این پتانسیل آمریکای لاتین و تأثیر باورنکردنی که صندوق SoftBank آمریکای لاتین در منطقه داشته است را تصویب می کند.” و موارد دیگری نیز در راه است: در طول TechCrunch Disrupt ، Claure گفت که انتظار می رود SoftBank بین 8 تا 10 میلیارد دلار سرمایه در آمریکای لاتین در سال 2022 به کار گیرد.

روهاس از ALLVP به TechCrunch گفت شاید شاید جالب تر این باشد که تک شاخ ها روند تقویت خود را پیش می برند. مشخص کردن خرید Uber از شرکت نمونه کارها ALLVP Cornershop ، او نوشت که این معامله “یک حلقه با فضیلت ایجاد کرد ، که در آن سرمایه گذاران در سراسر جهان اعتماد خود را به منطقه ما افزایش دادند و در این واقعیت است که می توان با تغییر شیوه عملکرد صنایع سنتی به بازدهی شگفت انگیز دست یافت.” واسکونچلوس موافقت کرد و خاطرنشان کرد: “رونق تکشاخ و IPO از منطقه … نشان می دهد که موفقیت امکان پذیر است و سرمایه های جهانی بیشتری را به خود جلب می کند.”

اما با برداشتن یک قدم به عقب ، آنچه که این چرخه ها را پیش می برد ، چیزی است که گزارش آتلانتیکو از آن به عنوان “موج دوم” تحول دیجیتال یاد می کند. در یک پست مهمان در TechCrunch، واسکونچلوس آن را “اثرات مرتبه دوم و سوم این.” [COVID-19] بحران “، که” توسعه فناوری در سراسر قاره جهان را تا سرعتی فراتر از هرگونه پیش بینی “تسریع کرده است.

در حالی که این بیماری همه گیر نقش یک شتاب دهنده در دیجیتالی شدن را داشت ، تغییرات ساختاری را نیز به همراه داشت. به عنوان مثال ، گسترش تجارت الکترونیکی “مستلزم تحول قابل توجهی در کیفیت و مقیاس زیرساخت های ارائه شده توسط شرکت های لجستیک ، پرداخت ها و تجارت الکترونیکی است” ، واسکونچلوس خاطرنشان کرد. و در سطح وسیع تری ، مسائل ساختاری منطقه به طور معمول فرصت هایی را برای استارتاپ ها به کار می گیرد که از فناوری برای حل آنها استفاده می کنند.