Vibe Capital یک شرکت سرمایه گذاری جدید است که برای بنیان گذاران بین المللی متزلزل ساخته شده است – TechCrunch

کارآفرین آنکور ناگپال هفت سال صرف ساخت Teachable کرد ، بازاری برای معلمان که می توانند دوره های آنلاین خود را به مشاغل کامل تبدیل کنند. او قبل از فروش به هات مارت تنها 12.5 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد ، معامله ای که گفته می شود به ارزش یک چهارم میلیارد دلار است. اکنون ، ناگپال می خواهد از تجربه خود به عنوان بنیانگذار برای کمک به سایر موسسان برای توسعه کسب و کار خود استفاده کند.

در میان افزایش مدیران صندوق های در حال ظهور ، “مشکل بزرگ” ناگپال این است که بنیانگذاران می خواهند از افرادی که احساس می کنند همسالان هستند ، مشاوره بگیرند و با سرعت خود کار کنند. به عبارت دیگر ، کارآفرینان از افرادی که دارای انگیزه های خوب هستند ، سرمایه گذاری می خواهند.

ناگپال با توجه به این اخلاق ، امروز از راه اندازی رسمی Vibe Capital ، یک صندوق 60 میلیون دلاری برای حمایت از بنیانگذاران استارتاپ های پیش از بذر و بذر که در همه بخش ها ، به ویژه کسانی که در زمینه سلامت جسمی و روانی کار می کنند ، حمایت کرد. این صندوق 10 میلیون دلار دیگر پس از راه اندازی ، از طریق جامعه و سایر LP ها از طریق پلت فرم AngelList ، جمع آوری می کند.

ناگپال گفت: “بله ، صندوق های بسیار زیادی وجود دارد ، و بله همه در تلاش برای ایجاد صندوق هستند ، اما این بدان معناست که اکنون به احتمال زیاد موسسین سرمایه گذارانی پیدا می کنند که با آنها کنار آمده و واقعاً می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.” او این روند را به آنچه او در داخل Teachable مشاهده کرد تشبیه کرد ، جایی که افزایش معلمان بیشتر منجر به ارتباط بیشتر دانش آموزان با مربیان خود شد.

Vibe Capital فکر می کند با پشت سر گذاشتن راههای خود برای حمایت از بنیانگذاران با استعداد ، می تواند از ضربان ثابت صندوق های جدید مدیران صندوق های نوظهور متمایز شود. به معنای واقعی کلمه.

ناگپال می گوید که Vibe Capital تقریباً نیمی از سرمایه گذاری خود را در بازارهای نوظهور انجام می دهد ، زیرا کمبود بودجه اپراتور انفرادی GP در خارج از ایالات متحده وجود دارد. Vibe Capital از جمله 10 سرمایه گذاری اولیه خود در این صندوق ، شرکت هایی در پرتغال ، کنیا ، زامبیا ، کانادا ، پاکستان ، هند و شیلی دارد.

زاویه بین المللی زاویه ای است که برای کارآفرین شخصی است. ناگپال اولین نسل آمریکایی است که در سراسر جهان زندگی کرده است. او قصد دارد به مدت سه تا چهار هفته به جغرافیایی که قصد سرمایه گذاری در آنها را دارد ، نقل مکان کند: در دسامبر یک ماه را در هند گذراند ، در ژانویه دو ماه را در آمریکای لاتین گذراند و در بهار ، مکان جدیدی پیدا خواهد کرد. برای زندگی.

یکی از حوزه های سرمایه گذاری کلیدی Vibe Capital در جهان سلامتی فعال خواهد بود که با ظهور استارتاپ های بهداشتی هورمونی که به تازگی در حال ظهور هستند ، بیشتر اثبات می شود.

“بیشتر دلارهای مراقبت های بهداشتی به طور سنتی برای بیماری و زمانی که همه چیز خراب می شود هزینه شده است. اما ما در حال ورود به زمانی هستیم که سلامتی فعال بالاخره در حال بلوغ است. ”وب سایت Vibe Capital می گوید. “ما به کسب و کارهایی علاقه مند هستیم که به طور فعال افراد را قادر می سازد بهترین خود جسمی و روحی باشند.”

Vibe اولین حمله ناگپال به دنیای سرمایه گذاری نیست. او برای اولین بار یک صندوق 11.75 میلیون دلار بهار گذشته قبل از جمع آوری پول نقد امروز. همانطور که کارآفرین در یک موضوع توییتر توضیح داد ، عملکرد سبد سهام بسیار فراتر از انتظارات بود: 24 شرکت دارای قیمت گذاری مجدد قیمت بودند و 6 شرکت دیگر دارای شاخص قابل ملاحظه ای SAFE بودند که منجر به 70٪ نرخ بازده داخلی خالص (روی کاغذ) شد.

با این حال ، او اذعان کرد که مطمئن نیست چه میزان از این سبد سهام و چقدر فقط شرایط بازار است. عجیب بودن بازار و تأثیر آن بر اعداد و ارقام ، احساسی است که در بین مدیران صندوق های نوظهور که امروزه فعالیت می کنند ، مشترک است.

ناگپال نیز به عنوان بنیانگذار ، به برنامه Spearhead ملحق شد ، برنامه ای که توسط Naval Ravikant از AngelList و Jeff Fagnan از Accomplice برای کمک به سرمایه گذاران امیدوار کننده ایجاد شد. این برنامه بین 200،000 تا 1 میلیون دلار سرمایه قابل سرمایه گذاری به موسسان می دهد و آنها را برای سرمایه گذاری با اشخاص حقوقی تنظیم می کند. در حال حاضر ، Spearhead یک سرمایه گذار در صندوق خود است. این به نوعی اثبات می کند که مدیران صندوق های نوظهور می توانند بیش از یک صندوق خرد جمع آوری کنند و در واقع یک وسیله سرمایه گذاری با حمایت نهادی ایجاد کنند.

شرکای محدود در Vibe Capital شامل Bessemer Venture Partners ، Tribe Capital و Foundation Capital ، و همچنین افرادی از جمله Deborah Quazzo ، شریک مدیر GSV ، Andrew Chen از Andresseen Horowitz ، Sheel Mohnot از Better Tomorrow Ventures ، Sahil Lavinigia بنیانگذار Gumroad و Sounding Board’s Christine.