Wefight با دستیار مجازی خود – TechCrunch – به سؤالات مربوط به بیماری مزمن پاسخ می دهد

Meet Wefight، یک استارت آپ فرانسوی که بیش از ده ها اپلیکیشن را برای کمک به افرادی که از بیماری های مزمن رنج می برند، توسعه داده است. با استفاده از رابط اولیه chatbot ، افراد می توانند سوالات خود را بپرسند و در مورد بیماری خود پاسخ بگیرند.

این استارت‌آپ اخیراً یک دور مالی 11.6 میلیون دلاری (10 میلیون یورو) از Digital Health Ventures، Impact Partners و همچنین سرمایه‌گذاران فعلی Investir&+ و فرشتگان تجاری BADGE جذب کرده است.

Wefight یک برنامه متفاوت برای هر بیماری مزمن ایجاد کرده است. همه آنها بر اساس یک دستیار مجازی به نام Vik ساخته شده اند. در حال حاضر بیش از ده ها برنامه درباره افسردگی ، آسم ، سرطان های متعدد و غیره وجود دارد.

در اصل ، Vik به عنوان رابط بین بیمار و محتوای Wefight عمل می کند. این شرکت همه چیز را در داخل توسعه داده است، از فناوری پردازش زبان طبیعی گرفته تا چارچوبی که Wefight برای ایجاد برنامه‌های جدید استفاده می‌کند.

هر بار که بیمار س asksالی می پرسد ، سرویس سعی می کند معنای س understandال را درک کند و اطلاعات مربوطه را در پایگاه اطلاعات دانش پیدا می کند.

سپس می تواند محتوا را به بیمار منتقل کرده و ارائه دهد. محتوا توسط داروسازان حرفه ای نوشته شده است و سعی می کند تا حد امکان آموزنده و بی طرف باشد. به این ترتیب، لزوماً لازم نیست منتظر ملاقات بعدی با پزشک خود باشید تا لیست سوالات خود را بررسی کنید.

“ویک قرار نیست کسی را در مسیر مراقبت جایگزین کند. Benoit Brouard ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، به من گفت که این فاصله را پر می کند. “

و به نظر می رسد که واقعاً شکافی وجود دارد. بیش از 400000 نفر تا کنون این سرویس را امتحان کرده اند. ویک 5 میلیون پاسخ داده است. در حال حاضر 70 نفر برای Wefight کار می کنند. Wefight سعی می کند با صحبت با سازمان های بیمار ، کاربران جدیدی پیدا کند.

وقتی صحبت از مدل کسب و کار به میان می آید ، Wefight با شرکت های دارویی برای تأمین مالی برنامه های جدید همکاری می کند. تبدیل یک درمان به موفقیت تجاری مستلزم اطمینان از اینکه بیماران می توانند بیماری مزمنی را که از آن رنج می برند شناسایی کنند. و Vik به عنوان ارائه دهنده محتوای قیف برتر عمل می کند.

“ما اینرسی بالینی را کاهش می دهیم. وقتی یک آزمایشگاه تصمیم می‌گیرد که از Vik Asthma حمایت مالی کند، آزمایشگاه هیچ تأثیری بر محتوایی که ما ایجاد می‌کنیم ندارد. وی افزود: آزمایشگاه ها می خواهند بیمارانی که از آسم رنج می برند ، به پزشک ریه مراجعه کنند.

به این ترتیب، مجموعه بیمارانی که به طور بالقوه می توانند یک داروی خاص را خریداری کنند، بیشتر می شود. این یک استراتژی فروش پیچیده برای شرکت های دارویی است. اما چیزی مانند Vik می تواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد.

با دور بودجه امروز ، این شرکت قصد دارد با یک دفتر جدید در برلین به سایر کشورها گسترش یابد. هر بار که Wefight برنامه ای را در بازار جدید راه اندازی می کند ، این شرکت متخصصان بهداشت محلی را استخدام می کند و با سازمان های محلی بیماران تماس می گیرد. این یک پروسه طولانی است ، اما به این ترتیب Wefight می تواند آن را برای بیماران در سراسر جهان مناسب کند.