WeRide چین از Robovan ، اولین وانت بار برقی و خودران خود – TechCrunch رونمایی کرد

شرکت رانندگی خودران چینی WeRide از اولین ون بار خود رونمایی کرد ، کشتی ای که بر اساس آن به صورت خودکار وارد دنیای تدارکات شهری می شود. WeRide با شرکت خودروسازی چینی Jiangling Motors (JMC) و شرکت چینی تحویل سریع ZTO Express همکاری می کند تا اولین ون خودران خود را در مقیاس تجاری تجاری کند.

این قرارداد روز چهارشنبه توسط تونی هان ، بنیانگذار و مدیرعامل WeRide ، ونهویی جین ، معاون اجرایی JMC و Renqun Jin ، معاون رئیس ZTO ، در آخرین کنفرانس مطبوعاتی آنلاین WeRide با عنوان “بعدی” امضا شد. بر اساس بیانیه ای که توسط شرکت منتشر شده است ، WeRide و JMC به طور مشترک مدلهای هدفمند Robovan را برای تولید انبوه در خطوط مونتاژ JMC طراحی خواهند کرد و ZTO از Robovans در خدمات لجستیکی شهری خود استفاده خوبی خواهد کرد. به سخنگوی WeRide به TechCrunch گفت که Robovans بر اساس مدل خودروی الکتریکی باتری JMC با پلت فرم وسایل نقلیه کاملاً زائد ، همراه با راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری رانندگی مستقل WeRide (AD) WeRide ترکیب می شود.

WeRide طی یک سال گذشته در مسیر تجاری سازی خود پول نقد جمع آوری کرده است و بیش از 600 میلیون دلار از دورهای سری B و C در مدت پنج ماه جمع آوری شده و ارزش فعلی آن 3.3 میلیارد دلار است. در ماه ژوئن ، این شرکت MoonX.AI ، یک شرکت حمل و نقل مستقل مستقر در گوانگژو را خریداری کرد ، اگرچه هنوز متعهد به توسعه یک محصول تجاری در آن فضا نشده است. در هر صورت ، داشتن تردد از دوچرخه سواری ، اتوبوس های خودران ، تدارکات شهری و حتی اشاره به کامیون های خودران در خط لوله به این معنی است که حرکت های WeRide برای تنوع بخشیدن به مجموعه خود مختار آن را جلوتر از رقابت قرار می دهد.

واحد رانندگی خودران Baidu موتور جستجوی چینی عمدتا روی robotaxi و تا آوریل سال جاری اتوبوس ها متمرکز است. Pony.AI در کنار رباتیک خود ، حداقل تدارکات مایل آخر را هدایت کرده است و اخیراً مجوز آزمایش کامیون های خود در چین را صادر کرده است ، اما تا به حال اتوبوس نداشته است. Waymo Via هر دو مایل آخر و حمل و نقل را از لیست خارج می کند و تاکسی های خودران آن یک پر بسیار طولانی در سرپوش شرکت ایجاد می کنند ، اما Waymo هنوز هیچ خبری در مورد اتوبوس های خودران منتشر نکرده است. به نظر می رسد کروز با پشتیبانی جنرال موتورز از وسایل نقلیه کوچک و همه آنها می تواند استفاده کند ، که شامل سواری و تحویل است.

WeRide می گوید ون آن قبلاً دارای قابلیت های مستقل سطح 4 است ، که انجمن مهندسان خودرو آن را به عنوان خودرویی تعریف می کند که فرمان را می گیرد و در بیشتر موارد نیازی به تعامل انسان ندارد ، اگرچه هنوز یک انسان این اختیار را دارد که به صورت دستی نادیده بگیرد. وسایل نقلیه سطح 4 فقط می توانند در مناطق محدودی کار کنند ، به همین دلیل است که اخیراً به اشتراک سواری پرداخته اند ، اما وسایل نقلیه تحویل نیز می تواند در محدوده جغرافیایی نیز کار کند.

از آنجا که WeRide در حال حاضر دو سال تجربه آزمایش سرویس Robotaxi خود را با عموم دارد ، این شرکت می گوید مطمئن است که Robovan قادر خواهد بود در انواع مختلف سناریوهای ترافیکی ، از داخل تا تونل تا بزرگراه ، در سراسر شبکه ZTO ، خود را اداره کند. به گفته ZTO ، بیش از 99 of شهرها و شهرستانهای چین را پوشش می دهد.

سخنگوی WeRide گفت که Robovan قبلاً ساخته شده است و مدتی است که در چین بی سر و صدا آزمایش شده است. هنوز برای ارائه زمان بندی دقیق زمان شروع تولید انبوه WeRide و JMC بسیار زود است ، اما سخنگو گفت که گام بعدی WeRide انتخاب یک تا سه مکان برای انجام آزمایش آزمایشی برای تأیید وسایل نقلیه و سیستم است. ثبات.

سخنگو به TechCrunch گفت: “بلافاصله پس از آن ، ما قصد داریم بدون راننده در چند زمینه واقعی عمل کنیم و دانش خود را در زمینه کار با Robovans در برنامه لجستیک شهری تقویت کنیم.” “با توجه به اینکه Robovan و Robotaxi در شهرهای شهری فعالیت می کنند ، Robovan از حمایت نظارتی مشابه Robotaxi برخوردار است. مقررات در چین گام به گام در حال پیشرفت است تا با توسعه فناوری خودران همراه شود. در عرض سه تا پنج سال برنامه کاربردی روبوان بدون راننده واقعی را مشاهده خواهید کرد. “