YETiCO Seed را برای تپ یک دستگاه خود افزایش می دهد تا به سادگی صورت حساب و انعام کارکنان رستوران را تقسیم کند – TechCrunch

اوایل سال جاری استارت‌آپ بریتانیایی 100 میلیون دلار در سری A به رهبری سرمایه‌گذاران آمریکایی Coatue و DST Global، تنها پنج ماه پس از راه‌اندازی، جمع‌آوری کرد. این پیشنهاد نسبتاً ساده و تقریباً متناسب با دوران کووید-19 بود: رستوران‌ها یک کد QR را برای دانلود یک برنامه اسکن می‌کنند و سپس صورت‌حساب را بین دوستان تقسیم می‌کنند و همچنین به کارکنان انعام می‌دهند، بدون اینکه نیازی به تعامل با کارکنان منتظر باشند. پیشنهاد این است که رستوران‌ها می‌توانند سریع‌تر جدول‌ها را بچرخانند، میانگین هزینه‌ها را افزایش دهند و منتظر بمانند که کارکنان معمولاً راهنمایی‌های بیشتری دریافت می‌کنند.

اکنون یک استارت‌آپ بریتانیایی در حال ورود به این فضا است، این بار با بودجه بسیار کمتر، اما به نظر می‌رسد تجربه کاربری یکپارچه‌تر است.

دستگاه ‘Tap to Tip’ با نرم افزار از پیش بارگذاری شده متصل به رستوران ارائه می شود. تمام صورتحساب توسط همه افراد ناهارخوری از طریق این دستگاه پرداخت می شود، فقط با ضربه زدن روی آن. سپس داده‌های رستوران را جمع‌آوری می‌کند و نکاتی را برای کارکنان ایجاد می‌کند.

استارت‌آپ پشت این دستگاه، YETiCo، اکنون یک دور سرمایه‌گذاری 300000 پوندی برای Seed جمع‌آوری کرده است که توسط فرشتگان از جمله نیک تلسون بنیانگذار DesignMyNight، آلیسیا ناوارو بنیانگذار Skimlinks، بن ویتاکر بنیانگذار Masabi، Simon Squibb، Dot Major از گروه London Grammar و Lego CTO Atul Bhardwaj.

YETiCo که در سال 2019 راه اندازی شد، به رستوران ها یک دستگاه رستوران تقسیم کننده صورتحساب و پرداخت روی میز ارائه می دهد. این استارت‌آپ ادعا می‌کند که با مشتریان رستوران‌هایی مانند رستوران‌های Maray، Jones Family Kitchen، Wuns Tearoom و Cub، حجم تراکنش 10 میلیون پوندی را در سال اول خود جذب کرده است.

دستگاه Tap to Tip TableYeti اکنون قرارداد توزیع انحصاری با TiPJAR دارد و اکنون در بیش از 300 بار و رستوران در سراسر بریتانیا در دسترس است.

بنیانگذار اولیور پوگ گفت: «ما واقعاً شرط می‌بندیم که مهمان‌نوازی در مورد تجربه باشد در مقابل تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Deliveroo فقط در یک رستوران پس از COVID. این شرط اکنون درست به نظر می رسد، زیرا TableYeti به تنهایی دارای نرخ اجرای یک میلیون پوند ARR با رستوران های با نام تجاری جهانی است.