Zeit 2 میلیون دلار سرمایه اولیه برای پوشیدنی های تشخیص سکته مغزی خود را تضمین می کند – TechCrunch

Zeit Medical که یک سیستم هشدار اولیه برای سکته‌های مغزی در هنگام خواب می‌سازد، درست پس از خروج از گروه Y Combinator’s Summer 2021، 2 میلیون دلار در یک دور اولیه جمع‌آوری کرده است. کار این شرکت نشان می‌دهد که هدبند مانیتورینگ مغز می‌تواند با هشدار دادن به افراد در مورد سکته‌های احتمالی ساعت‌ها قبل از اینکه متوجه آن‌ها شود، جان افراد را نجات دهد و بودجه جدید به سوق دادن آنها به سمت دسترسی تجاری کمک می‌کند.

دستگاه این شرکت یک هدبند نرم با یک نوار مغزی سبک وزن (EEG) در آن است. این برنامه با یک اپلیکیشن گوشی هوشمند برای تجزیه و تحلیل فعالیت مغز کار می کند و با استفاده از یک مدل یادگیری ماشینی که توسط متخصصان انسانی آموزش دیده است، مراقب علائم سکته مغزی قریب الوقوع است.

من سیستم Zeit را در ماه آگوست با جزئیات نوشتم و از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است، اگرچه اورستیس واردولیس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل (و اکنون همکار Ferolyn) اشاره کرد که یک مطالعه استفاده نشان داد که افراد 90 درصد از شب ها از هدبند استفاده می کنند، از جمله افراد. استفاده كردن CPAP ماشین‌ها، و شکایت کمی در مورد تناسب یا راحتی وجود داشت. اگر هدف کاهش اثر سکته مغزی محقق شود، استفاده مداوم مهم است، و هدبند ناخوشایند یا حجیم مطمئناً بر آن تأثیر منفی می گذارد.

«علاوه بر تلاش سخت برای نهایی کردن محصول و آماده شدن برای آزمایش در مطالعات آتی خود، ما همچنین در حال آزمایش با کاربردهای مختلف هوش مصنوعی در محیط بستری هستیم. واردولیس گفت: بسیاری از بیماران بخش مراقبت های ویژه نیاز به نظارت دقیق ایسکمی دارند. شرایط مختلفی را می‌توان با مدلی که Zeit ایجاد کرده است هشدار داد که در غیر این صورت به یک متخصص یا یک سیستم اختصاصی برای تشخیص نیاز دارند. ما به چندین مرکز دانشگاهی بزرگ ملی مراجعه کرده‌ایم که بیماران خونریزی زیر عنکبوتیه خود را با EEG کنترل می‌کنند تا بفهمیم آیا این یک کاربرد قابل قبول برای فناوری ما است یا خیر.

واردولیس گفت که جامعه بازمانده از سکته مغزی بسیار به این دستگاه علاقه مند بوده است و حتی در پوشش ما، افراد در نظرات به این موضوع اشاره کردند که این دستگاه چقدر ممکن است برای آنها مفید باشد. برای هر کسی که نمی‌داند چگونه می‌تواند یک دستگاه را در دست بگیرد، ممکن است مدتی طول بکشد – Zeit در حال شارژ شدن به سمت مجوز FDA است و “نامگذاری پیشرفت” را دریافت کرده است، یک نوع مسیر سریع، اما ممکن است هنوز یک یا دو سال طول بکشد تا به طور گسترده عرضه شود. در دسترس.

این مدت زمان بسیار کوتاهی برای دستگاه‌های پزشکی است و سرمایه‌گذاران به وضوح فکر می‌کنند که این فرصتی برای تأثیرگذاری و بازگشت سرمایه است.

دور 2 میلیون دلاری توسط SeedtoB و Digilife با مشارکت Y Combinator، Gaingels، Northsouth Ventures، Tamar Capital، Axial، Citta Capital، و همچنین فرشتگان Greg Badros، Theodore Rekatsinas و چند نفر دیگر در دنیای پزشکی انجام شد. .

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این پول برای ادامه و گسترش عملیات، ساخت تیم و تامین مالی مطالعات پیش نیاز برای بررسی و تایید FDA مصرف خواهد شد. با خوش شانسی، دستگاه Zeit می‌تواند برای هر کسی که در معرض خطر سکته مغزی در اوایل سال 2023 قرار دارد، یک مشکل استاندارد باشد.