استارتاپ فناوری آب و هوایی Congruent Ventures دور 300 میلیون دلاری را می بندد

صندوق جدید Congruent Ventures روند عقب نشینی سرمایه گذاری را کاهش می دهد، که نشان دهنده اعتماد مداوم به فناوری آب و هوا است.

فناوری آب و هوا ممکن است سال را با یک چهارم کاهش آغاز کرده‌اند، اما هنوز آن را حساب نکنید.

در میان پس‌زمینه‌ای از ارقام ناامیدکننده از بسیاری از بخش‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، معاملات فناوری آب و هوا هم از نظر ارزش و هم از نظر تعداد معاملات کمتر بود. اما باید دید که آیا این شروع یک روند طولانی تر است یا فقط یک ضربه کوتاه.

Congruent Ventures روز چهارشنبه بسته شدن یک صندوق جدید 300 میلیون دلاری را اعلام کرد که مانند سایر صندوق‌هایش بر فناوری آب و هوا متمرکز است. اندازه زیاد نشان می دهد که نه تنها شرکت متخصص VC به آینده این بخش اطمینان دارد، بلکه شرکای محدود آن نیز مطمئن هستند.

برخلاف صندوق‌های قبلی خود که در مراحل اولیه و سری A هستند، صندوق تداومی جدید بر تامین مالی بعدی برای شرکت‌های سبد سهام خود، که شامل AMP Robotics، Servo Energy، Span.IO، Avalanche Energy و غیره می‌شود، تمرکز خواهد کرد.

با این حال، این شرکت می گوید که دور از دسترس نخواهد بود. ما در واقع این را به عنوان یک حرکت دور از مرحله اولیه نمی بینیم. شریک مدیر Abe Yokell به TechCrunch + گفت. اما پس از اجرای چند وسیله نقلیه با هدف ویژه برای تأمین مالی اضافی برای سرمایه گذاری های قبلی، اشتهای بیشتری برای سرمایه گذاری وجود داشت.