برنامه OpenAI ChatGPT iOS اکنون در کانادا، هند، برزیل و 30 کشور دیگر در دسترس است

OpenAI در دسترس بودن برنامه ChatGPT خود را برای کاربران iOS در هند و 32 کشور دیگر گسترش داده است – تنها یک هفته پس از راه اندازی آن در ایالات متحده.

فهرست کشورهای جدید شامل الجزایر، آرژانتین، آذربایجان، بولیوی، برزیل، کانادا، شیلی، کاستاریکا، اکوادور، استونی، غنا، هند، عراق، اسرائیل، ژاپن، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، لیتوانی، موریتانی، موریس است. مکزیک، مراکش، نامیبیا، نائورو، عمان، پاکستان، پرو، لهستان، قطر، اسلوونی، تونس و امارات متحده عربی.

در اوایل این هفته، OpenAI برنامه ChatGPT را به 11 کشور دیگر پس از ایالات متحده گسترش داد که شامل کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان و ایرلند و همچنین نیوزلند، نیجریه، کره جنوبی و بریتانیا می شود.

طبق اطلاعاتی که شرکت اطلاعاتی برنامه data.ai به اشتراک گذاشته است، در شش روز اول از زمان عرضه اولیه آن در ایالات متحده در پنجشنبه گذشته (18 مه)، برنامه تلفن همراه ChatGPT از مرز نیم میلیون دانلود عبور کرده است. این دستاورد آن را به یکی از برنامه های جدید با بالاترین عملکرد تبدیل می کند. این برنامه همچنین از دیگر برنامه‌های هوش مصنوعی و ربات‌های چت و همچنین برنامه‌های مایکروسافت اج و بینگ در ایالات متحده از نظر دانلود از زمان راه‌اندازی خود، بر اساس data.ai عملکرد بهتری داشت.

برنامه ChatGPT که برای دانلود رایگان در دسترس است و تبلیغات را حذف می کند، به کاربران اجازه می دهد با استفاده از آیفون خود با چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی مولد تعامل داشته باشند. همچنین از ورودی صوتی از طریق سیستم تشخیص گفتار Whisper OpenAI پشتیبانی می کند و به کاربران ChatGPT Plus اجازه می دهد از طریق GPT-4 به ویژگی های پیشرفته دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، کاربران همچنین می توانند به طور مستقیم از طریق برنامه iOS مشترک سرویس ChatGPT Plus شوند که هزینه آن در ایالات متحده 20 دلار در ماه است.

OpenAI در حال حاضر برنامه ChatGPT را فقط برای iOS دارد. با این حال، این استارت آپ با حمایت مایکروسافت و شرکت های VC مانند Tiger Global و a16z، نسخه اندرویدی را نیز در برنامه دارد که قول داده است به زودی آن را به بازار عرضه کند.

گسترش اپلیکیشن ChatGPT در زمانی اتفاق می‌افتد که سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI در حال سفر به چندین کشور برای ارتباط بهتر با سیاست‌گذاران جهانی و درک نگرانی‌های آنها در مورد هوش مصنوعی است. هیئت اجرایی این هفته با برخی از سران کشورهای اروپایی دیدار کرد. او همچنین در اوایل ماه آینده به هند سفر می کند.