در میان کاهش مداوم بازار، سامسونگ در فروش گوشی های هوشمند ۱ درصد از اپل پیشی گرفت

بر اساس گزارشی جدید، علیرغم انقباض مداوم بازار گوشی‌های هوشمند، سامسونگ با برتری 1 درصدی از اپل پیشی گرفت و رتبه اول را در حجم فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023 حفظ کرد.

به گفته شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، این غول الکترونیکی کره جنوبی در مجموع 60.6 میلیون دستگاه فروخته است که در سه ماهه منتهی به ماه مارس از 58 میلیون دستگاه اپل پیشی گرفته است. شرکت مقر هنگ‌کنگ در گزارشی اعلام کرد که بازار کلی گوشی‌های هوشمند نسبت به سال قبل 14 درصد و 7 درصد در سه ماهه سه ماهه کاهش داشته است که منجر به مجموع 280.2 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2023 شده است. .

به طور همزمان، درآمدها نسبت به سال قبل 7 درصد کاهش یافت و به رکورد پایین 104 میلیارد دلاری رسید. در حالی که سامسونگ در حجم محموله ها پیشتاز بود، اپل در سه ماهه اول از نظر سود عملیاتی، برتری قابل توجهی 72 درصدی را نسبت به سامسونگ حفظ کرد. کانترپوینت افزود، سازنده آیفون همچنین نیمی از درآمد بازار را به دست آورد و 31 درصد برتری نسبت به رقیب کره جنوبی خود را حفظ کرد.

جف فیلداک، مدیر تحقیقات کانترپوینت، عملکرد انعطاف پذیر اپل را به وفاداری پایدار پایگاه مشتریانش نسبت داد. او گفت که اکوسیستم پر رونق این شرکت، مصرف کنندگان را از جستجوی جایگزین های ارزان تر منصرف می کند، در حالی که حضور قوی آن در بازار بازسازی شده – که بیش از 50 درصد از بخش را تشکیل می دهد – عملکرد آن را تقویت می کند.

اپل می تواند نوسانات اقتصادی و سایر نوسانات را بهتر از رقبای خود تحمل کند در حالی که از وفاداری سرسختانه برخوردار است. این همچنین به این معنی بود که اپل قادر به پاسخگویی به تقاضا برای سری آیفون 14 بود که سرریز شد [sic] فیلدک گفت، در سه ماهه چهارم 2022، زمانی که در کارخانه ژنگژو خود با مشکلاتی روبرو شد، به جای اینکه این سهم از بین برود یا به رقبا منتقل شود.

پیش‌بینی‌های Counterpoint با یافته‌های اخیر Canalys، یک شرکت تحقیقاتی دیگر مطابقت دارد.

اپل به طور رسمی برخی از این عملکرد را در روز پنجشنبه تکرار کرد و در درآمد سه ماهه فاش کرد که در سه ماهه منتهی به مارس 51.3 میلیارد دلار از دستگاه های خیمه شب بازی خود را فروخته است.

اما راه پیش رو احتمالاً سخت باقی خواهد ماند. به گفته تارون پاتاک، تحلیلگر کانترپوینت، به دلایل مختلف، ممکن است شاهد چند فصل نزولی دیگر باشیم.

بعید به نظر می‌رسد که مشکلات پایداری که بر بازار گوشی‌های هوشمند تأثیر می‌گذارد به این زودی‌ها کاهش یابد. علاوه بر این، تصمیم اخیر کشورهای اوپک برای کاهش تولید نفت ممکن است به افزایش نرخ تورم منجر شود و باعث کاهش قدرت هزینه‌کردن مصرف‌کنندگان شود.

رکود در سراسر صنعت تأثیر قابل توجهی بر نتایج مالی بسیاری از بازیگران اصلی در بازار گوشی های هوشمند داشته است. آخرین نتیجه بخش موبایل سامسونگ حاکی از کاهش 2 درصدی درآمد آن نسبت به سال قبل است. در همین حال، سامسونگ به عنوان یک شرکت، به دلیل کاهش تقاضای تراشه، سود 95 درصدی را کاهش داد.

در اوایل این هفته، سهام سازنده تراشه کوالکام پس از افشای کاهش 17 درصدی فروش پردازنده‌های گوشی‌های هوشمند نسبت به سال گذشته کاهش یافت.