و این همان است ، زیرا قرارداد زوم برای خرید Five9 لغو شده است – TechCrunch

در مورد دوچرخه سواری صحبت کنید.

Zoom ، شرکت ویدئو کنفرانس که به عنوان ابزار اصلی ارتباط همه در حین کار همه گیر تبدیل شد ، دیگر نمی خواهد Five9 ، سازنده نرم افزار خدمات مشتری مبتنی بر ابر را خریداری کند. اگرچه انتظار می رفت که معامله کل سهام ، که در ماه ژوئیه اعلام شد ، به زوم اجازه دهد تا از بازار سودآور مراکز تماس استفاده کند ، اما برخی از وقفه های بزرگ در طول راه ظاهراً منجر به تصمیم امروز شد.

اول ، سهام Zoom ، که طی دو سال گذشته تقریباً مستقیماً به سمت آسمان حرکت کرده است ، اخیراً تحت فشار قرار گرفته است ، بنابراین معامله Five9 که در ماه جولای 14.7 میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود ، امروز به میزان قابل توجهی کمتر بود. با توجه به اینکه سهام Zoom در زمان اعلام معامله در حدود 360 دلار معامله می شد و اکنون نزدیک به 260 دلار برای هر سهم معامله می شود.

مطمئناً به مواردی کمک نکرد که زوم هفته گذشته اعلام کرد که یک هیئت تحت رهبری وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی رابطه با نگرانی ها مبنی بر ایجاد خطرات امنیت ملی با توجه به روابط زوم با چین است.

بنیانگذار اریک یوان یک شهروند آمریکایی متولد شده است که در چین متولد شد و در 27 سالگی در سال 1997 به ایالات متحده نقل مکان کرد. زوم همچنین سال گذشته گفت که به اشتباه برخی از جلسات را از طریق سرورهای چین هدایت کرده است. و در ژوئن سال گذشته ، زوم حساب یک فعال را که از این پلتفرم برای بزرگداشت سرکوب میدان تیان آن من چین استفاده می کرد ، بست. پس از آن ، این شرکت که حداقل در گذشته گفته بود بخش قابل توجهی از تیم توسعه آن در چین است (مانند بسیاری از شرکت های چند ملیتی) ، اعلام کرد که به دولت چین اجازه نمی دهد هر کسی خارج از سرزمین اصلی چین

با این وجود ، می توان گفت که تابوت دو هفته پیش از طرف شرکت مشاوره نیابتی Institutional Shareholder Service توصیه شده بود که پنج۹ سهامدار با استناد به نگرانی در مورد کند شدن رشد زوم ، مخالف خرید آن شرکت کنند. به نظر می رسد این توصیه مورد توجه قرار گرفته است ، زیرا Five9 امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که طرح ادغام “با توافق متقابل” بین دو شرکت به پایان رسیده است.

در این مرحله ، بازار انتظار زیادی داشت ، بدیهی است. سهام هر دو زوم و Five9 به سختی از این خبر فاصله گرفت.