کروز 300 رباتاکسی را فراخوان می‌کند، پس از تصادف با اتوبوس شهری، به‌روزرسانی نرم‌افزار را صادر می‌کند

واحد خودران جنرال موتورز، کروز، پس از برخورد یک اتوبوس به پشت اتوبوس شهری در سانفرانسیسکو، یک فراخوان داوطلبانه برای به روز رسانی نرم افزار در 300 روباتاکسی به تنظیم کننده های فدرال ارائه کرد.

کروز در گزارشی با اداره ملی ایمنی حمل و نقل بزرگراهی گفت که این فراخوان را آغاز کرده است زیرا در شرایط نادر این نرم افزار می تواند حرکت وسایل نقلیه “مفصل” را به اشتباه پیش بینی کند.

در تصادف کم سرعت در 23 مارس، که در آن یک رباتاکسی کروز به اتوبوس سازمان حمل و نقل شهری سانفرانسیسکو به عقب رفت، هیچ آسیبی گزارش نشده است. نرم افزار خودران کروز نتوانست حرکت اتوبوس را به درستی پیش بینی کند و پس از ترمزگیری دیرهنگام به عقب ضربه زد. کروز گفت این حادثه منجر به آسیب جزئی به گلگیر جلویی AV شد و هیچ آسیبی در پی نداشت.

کایل وگت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت کروز در وبلاگی که روز جمعه منتشر شد، نوشت: «مثل‌های این چنینی به ندرت برای AVهای ما اتفاق می‌افتد، اما این حادثه منحصربه‌فرد بود. ما انتظار نداریم وسایل نقلیه ما تحت هیچ شرایطی به عقب اتوبوس شهری برخورد کنند، بنابراین حتی یک حادثه مانند این ارزش مطالعه فوری و دقیق را داشت.

وگت در ادامه توضیح داد که مهندسان کروز چگونه به این سانحه واکنش نشان دادند و جزئیاتی را در مورد بررسی آن ارائه کرد. این شرکت نرم افزار را در 25 مارس به روز کرد و گفته است که این مشکل اصلاح شده است.

سپتامبر گذشته، کروز گزارش داد که یک نرم افزار فراخوانی و به روز رسانی 80 دستگاه رباتاکسی خود را پس از یک تصادف در ژوئن منتشر کرد. این تصادف که منجر به جراحات جزئی برای دو سرنشین شد، مورد توجه ملی قرار گرفت زیرا یک روز پس از دریافت مجوز نهایی کروز از رگولاتوری کالیفرنیا برای تجاری سازی سرویس روباتاکسی بدون راننده خود رخ داد.

کروز در پرونده رگولاتوری گفت که فراخوان نرم افزار به دلیل “شرایط نادر” صادر شده است که در آن سیستم رانندگی خودکار باعث می شود رباتاکسی بدون راننده – که راننده ایمنی انسانی پشت فرمان آن نبود – در حالی که یک چپ بدون محافظ ایجاد می کند، ترمز شدید کند. دور زدن.

کروز در بیانیه ای ایمیلی در سپتامبر گذشته گفت که پرونده داوطلبانه را به منظور شفافیت به مردم ارائه کرده است و افزود که این پرونده مربوط به نسخه قبلی نرم افزار است و بر عملیات فعلی آن در جاده تأثیری نمی گذارد یا تغییری نمی دهد.