کمتر از دو هفته پس از اخراج 50 درصد از کارکنان، تعداد پرسنل RapidAPI نسبت به اخراج جدید 82 درصد کاهش یافت.

Rapid (که قبلا با نام RapidAPI شناخته می شد)، استارت آپی که یک بازار API ایجاد کرد به ارزش 1 میلیارد دلار در سال گذشته، کمتر از دو هفته بعد، 70 کارمند دیگر را اخراج کرده است رها کردن 50 درصد از کارکنانش، TechCrunch آموخته است.

یکی از کارمندان آسیب دیده که مایل بود نامش فاش نشود، به TechCrunch گفت که تنها 42 نفر در شرکت باقی می مانند – نسبت به 230 نفر در آوریل – کاهش 82 درصدی در تعداد کارکنان.

به گفته این منبع، تمام کارگران باقی مانده این شرکت در اروپا و برخی مستقر در ایالات متحده تحت تأثیر آخرین دور قرار گرفتند.

RapidAPI که در سال 2015 توسط Iddo Gino 17 ساله تأسیس شد، پلتفرمی ایجاد کرد که به کسب و کارها کمک می کند API های شخص ثالث را پیدا کرده و ادغام کنند و همچنین استفاده خود از API های داخلی خود را مدیریت کنند. در مارس 2022 در دور سری D که توسط صندوق ویژن 2 سافت‌بانک رهبری می‌شد، 150 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. حامیان دیگر عبارتند از Qumra، Andreessen Horowitz، M12 (صندوق سرمایه‌گذاری مایکروسافت)، Viola Growth، Green Bay و Grove Ventures.

شایان ذکر است، مدیرعامل مارک فرند اخیراً نقش مدیر اجرایی شرکت را بر عهده گرفت. بنیانگذار و مدیر عامل قبلی Gino اکنون مشاور فنی است اعلامیه شرکت. منبعی به TechCrunch می‌گوید که Gino «توسط هیئت مدیره حذف شد» و انتظار می‌رود که فروش این شرکت به عنوان گام بعدی باشد، اگرچه برای قیمتی «بسیار کمتر از» یک میلیارد دلاری که در سال گذشته ارزش گذاری شده بود.

TechCrunch تماس گرفت تا از Rapid بپرسد که آیا آخرین اخراج ها اتفاق افتاده است، آیا واقعاً Gino توسط هیئت مدیره حذف شده است و آیا فروش در حال انجام است یا خیر. این شرکت گفت فقط در صورتی که بخواهد نظر بدهد با ما تماس خواهد گرفت.

نوامبر گذشته، RapidAPI اعلام کرد که دارد تغییر نام داد به Rapid و اینکه بیش از 4 میلیون توسعه دهنده از هاب API عمومی آن استفاده کردند. آن هاب مدعی شد که به یکی از بزرگترین های جهان تبدیل شده است – به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بیش از 40000 API از شرکت هایی مانند Twilio، Microsoft و Google را ادغام کنند. در آن زمان، مشتریان جدید سازمانی مانند ATA، Poly، Scuderia AlphaTauri از فرمول 1 و Sun Life Financial را تبلیغ می کرد. همچنین افتخار می کند که در سال گذشته کارکنان شرکت خود را دو برابر کرده است – به 200 نفر.

این منبع با TechCrunch به اشتراک گذاشت که اخراج ها “عجولانه و نامرتب” بوده و “هیچ پشتیبانی ارائه نشده است” و در برخی موارد، فسخ نادرست قبل از لغو شدن ارسال شده است.