3 راه برای تقویت ویدیوی کوتاه و استراتژی رشد TikTok

محتوای ویدیویی پادشاه است. افزایش چشمگیر مصرف ویدیو در سراسر جهان قابل انکار نیست. طبق گزارش InVideo، مصرف‌کنندگان اینترنت در سال 2022 روزانه یک ساعت و 40 دقیقه را صرف تماشای ویدیو می‌کنند. TikTok، در ترکیب با قرنطینه‌های COVID-19 که در سال 2020 آغاز شد، طوفانی عالی برای پیمایش بی‌پایان محتوای ویدیویی سرگرم‌کننده و آموزنده ایجاد کرد.

چیزی که ما در صنعت در آن روزهای اولیه نمی‌دانستیم این بود که آیا محتوای ویدئویی کوتاه‌مدت پس از پایان قرنطینه‌ها باقی می‌ماند یا خیر. استدلال من این است که ویدیوی کوتاه مدت و در یک راه بزرگ اینجا باقی مانده است.

امروزه اولویت دادن به محتوای ویدئویی کوتاه به همراه داشتن نوعی حضور در TikTok یا یکی از رقبای اصلی آن بیش از همیشه مهم است. این واقعیت که اینفلوئنسرها استراتژی‌های خود را به سمت محتوای کوتاه‌تر سوق می‌دهند، سیگنال واضحی برای استارت‌آپ‌ها برای پیروی از آن است.

شروع کار با ویدیوی کوتاه

ساختن محتوای کوتاه خود به عنوان یک بنیانگذار استارت آپ می تواند خسته کننده و زمان بر باشد، بنابراین من آن را به سه مرحله ساده تقسیم کردم:

  1. تحلیل رقبا
  2. در مورد ارکان محتوا ایده بگیرید
  3. استعداد خالق را استخدام کنید

ساده ترین راه برای ایجاد استراتژی ویدیوی کوتاه شما این است که به آنچه رقبا یا برندهای برتر شما انجام می دهند نگاه کنید. آنها احتمالاً به محتوای خود فکر کرده اند، و اگر به دنبال برندهای بزرگتر هستید، مطمئناً می توانید مطمئن باشید که بسیاری از منابع به سمت استراتژی های آنها صرف شده است. اگر در فضای مکمل هستید و می‌خواهید به بیرون از رقبای مستقیم نگاه کنید، #مکمل‌ها، #ویتامین‌ها و سایر هشتگ‌های مرتبط را جستجو کنید تا ایده‌های محتوا را از سازندگان نیز دریافت کنید.

در Coinbase، من همگام‌سازی‌های استراتژیک زیادی بین تیم داخلی و جذب استعدادهای آژانس خلاق خارجی داشتم که به ما در تدوین محتوا و ایده‌های تبلیغاتی کمک کرد. یکی از آژانس‌های خلاقی که با آن کار می‌کردم، فقط محتوای کوتاه TikTok را تولید می‌کرد، و آنها به خود می‌بالیدند که در آخرین روندها و سبک‌ها سریع هستند.

هنگامی که فهرستی از ستون‌های محتوایی را که می‌خواهید استفاده کنید تهیه کردید، یک سند ایجاد کنید که دقیقاً آنچه را برای هر ویدیو می‌خواهید مشخص کنید. شما می‌خواهید نشانگرهای گلوله‌ای داشته باشید که می‌خواهید استعداد خالق آن‌ها را لمس کند، تنظیمات و قالب ویدیو (به عنوان مثال، نور، سبک سلفی، و غیره) و هر فراخوان پایانی. از آنجا، زمان پیدا کردن و استخدام استعدادهایی است که می توانند این ویدیوها را برای شما فیلمبرداری کنند.

اینجاست که بازارهای سازندگان مانند Billo یا Backstage به سرعت بخشیدن به روند استعدادیابی، همکاری با آنها و مدیریت پرداخت‌ها کمک می‌کنند. این بازارها برای یافتن جمعیت شناسی مناسب استعدادها که متناسب با شخصیت مصرف کنندگان شما باشد، کار را بسیار ساده می کنند.

بهینه سازی موتور جستجوی خاص TikTok (SEO)

در حین ایجاد محتوا برای TikTok، به دلیل روند رو به رشد جستجو در پلتفرم اجتماعی، باید در مورد چگونگی بهینه‌سازی بهینه برای سئو فکر کنید. مطالعه اخیر مرکز تحقیقات Pew نشان داد که حدود 40٪ از نسل Z تحقیق در مورد موضوعات در TikTok را به Google ترجیح می دهند. بگذار آن غرق شود.