5 فاکتور که می تواند مسیر رشد یک استارتاپ را ایجاد یا شکست دهد – TechCrunch

“سلامت” یک استارتاپ رشد می تواند یک پیش بینی قوی برای میزان بزرگ و ارزشمند بودن آن باشد. ارزشمندترین استارتاپ های نسل ما همگی در مدت زمان طولانی از نرخ بالایی از رشد کاربران/درآمد برخوردار بوده اند. به این ترتیب ، بنیانگذاران ، کارکنان و سرمایه گذاران همگی در تلاش هستند تا بفهمند آیا استارتاپ آنها می تواند به رشد پایدار برسد و در طول زمان یک تجارت بزرگ و پایدار ایجاد کند.

به سادگی نگاه کردن به رشد خط بالا ، چیزهای نسبتاً کمی به شما می گوید. دو استارتاپی که در حال حاضر کاربران خود را 300 درصد افزایش می دهند یا هر سال 300 درصد درآمد دارند ، هر کدام می توانند چشم اندازهای بلند مدت متفاوتی داشته باشند. تقریباً مانند این است که به دو فرد هم سن ، قد و وزن نگاه کنید و کیفیت زندگی و طول عمر یکسانی را برای هر دو پیش بینی کنید – عوامل بسیار دیگری وجود دارد که می تواند به شما در پیش بینی بهتر کمک کند. استارتاپ ها مشابه یکدیگر هستند و مهم است که به سلامت رشد اولیه یک استارتاپ عمیق تر پرداخته و برای ایجاد بنیان مناسب از همان مراحل اولیه تلاش کنیم.

بازاریابی پولی می تواند یک ابزار مفید در جعبه ابزار شما برای تسریع یک چرخ فلک همهمه باشد. فقط اجازه ندهید تنها باشد.

قبل از تبدیل شدن به VC در Defy ، من دو شرکت تاسیس کردم و معاون توسعه Eventbrite بیش از شش سال از زمان راه اندازی تا IPO بودم. با کار در تمام مراحل از تأسیس تا شرکت های عمومی و مشاوره به استارتاپ های دیگر در طول راه ، من بر پنج عامل مهم برای رشد سالم و پایدار که می تواند تفاوت بین شکست یک استارتاپ ، رسیدن به یک خروج متوسط ​​یا ایجاد یک شرکت باشد ، استفاده کردم. شرکت ارزشمند و ماندگار میلیارد دلاری

تعامل و حفظ سلامت کلیدی است

در اصل ، هر محصول یا خدمات موفقی برای کاربر/مشتری بیشتر از هزینه ای که برای استفاده از آن هزینه (پول یا زمان) ارائه می دهد. برای اینکه ببینید آیا محصول شما ارزش واقعی دارد یا خیر ، بپرسید که آیا به مشارکت کاربر قوی و حفظ مشتری دست یافته است. دوست و معلم رشد من ، کیسی وینترز ، این را به خوبی بیان می کند: “تناسب بازار محصول حفظ و نگهداری است که امکان رشد پایدار را فراهم می کند.”

استارتاپ های مصرف کننده می توانند از طریق تجزیه و تحلیل حفظ مبتنی بر گروه ، میزان استفاده مشتریان از خدمات و مدت زمان نگهداری آنها را ارزیابی کنند. مشاغل SaaS باید اغلب با مشتریان صحبت کنند تا شادی آنها را بسنجند و در عین حال به حفظ لوگو و حفظ درآمد ناخالص و خالص نیز نگاه کنند-در حالت ایده آل ، این تجارت باید علائم اولیه ای از یک تجارت خالص منفی را نشان دهد ، در حالی که درآمد مشتریان فعلی در واقع با گذشت زمان رشد می کند ، حتی پس از حسابداری مشتریان مشتاق.

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند “رشد استارتاپ = جذب مشتری”. در حقیقت ، حفظ اساسی ترین جنبه ای است که زمینه ساز رشد پایدار است.

وسواس مشتری باعث ایجاد “کشش” از بازار می شود

وسواس مشتری ، بعلاوه خروج ارگانیک از بازار ، نشانگر تناسب اولیه محصول با بازار و نشانه هایی از پتانسیل رشد آینده است.

در اینجا چند روش برای اندازه گیری این مورد وجود دارد:

ببینید آیا درصد سالمی از مشاغل بدون هزینه پولی در حال رشد است ، عموماً از طریق دهان به دهان یا نوعی دیگر از ویروسی. اگر کسب و کار شما بیش از 50 درصد رشد ارگانیک را با سرعت سریع (200 تا 300 درصد+ سال در سال) مشاهده می کند ، شما نیازهای مردم را به اندازه کافی برطرف کرده اید که آنها در حال حاضر با دیگران به اشتراک می گذارند و یک اثر ویروسی مثبت ایجاد می کنند.