8fig به کسب‌وکارهای کوچک‌تر تجارت الکترونیک «C-suite» را می‌دهد که همیشه می‌خواستند

کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک اغلب شرکت‌های بزرگ نمی‌سازند: ممکن است از نظر درآمد بزرگ باشند، اما از نظر تعداد کارکنان ضعیف باقی بمانند. با این حال، 8fig معتقد است که این شرکت‌ها همچنان باید بتوانند تخصص مثلاً یک مدیر ارشد مالی را کسب کنند، اما به گونه‌ای که برای کسب و کار آنها مفید باشد.

زمانی که Yaron Shapira، Assaf Dagan و Roei Yellin 8fig را در سال 2020 راه اندازی کردند، شرکت مستقر در آستین و اسرائیل، بر ارائه وام دادن و ابزارهای مدیریت زنجیره تامین برای کسب و کارهای تجارت الکترونیکی متمرکز بود که در حال تلاش برای مدیریت جریان نقدی خود بودند. کسب و کار.

با این حال، پس از جمع آوری 50 میلیون دلار در سال 2021، مدیرعامل Shapira گفت که تجارت الکترونیک از رشد به سمت رویکردهای سودآوری شروع به تغییر کرد زیرا افزایش هزینه جذب مشتری و تغییرات در حریم خصوصی در حال تغییر اقتصاد واحد بود.

مدیر عامل Shapira به TechCrunch گفت: اکنون 8fig در حال ساخت یک “C-suite” برای شرکت های تجارت الکترونیک است. AI CFO اولین محصول جدید است که برنامه ریزی جریان نقدی را ارائه می دهد. وقتی شرکت هنوز کوچک است، برنامه‌ریزی آسان‌تر می‌شود، اما زمانی که کسب‌وکار به طور قابل توجهی رشد می‌کند و پیچیده‌تر می‌شود، اینجاست که شاپیرا می‌گوید شرکت‌ها مدیریت جریان نقدی را از دست می‌دهند.

شاپیرا گفت: «معمولاً این نوع شرکت‌ها هرگز یک مدیر مالی نخواهند داشت، کسی که در واقع امور مالی و همه محاسبات را انجام می‌دهد، در عوض از حسابداران خارجی برای کمک به آنها استفاده می‌کند. این بدان معناست که شکاف بزرگی در برنامه ریزی آنها وجود دارد.

8fig Yaron Shapira، Roei Yellin و Assaf Dagan

بنیانگذاران 8fig، از چپ، یارون شاپیرا، روئی یلین و اساف داگان. اعتبار تصویر: نگاه عکاسی

AI CFO یک برنامه وب خود خدمت ارائه می دهد که در آن شرکت ها می توانند برنامه ریزی جریان نقدی خود را به صورت خودکار انجام دهند و سپس در صورت نیاز می توانند برنامه ریزی تداوم کسب و کار را از 8fig دریافت کنند.

8fig از زمان تأسیس خود در سه سال پیش، بیش از 500 میلیون دلار بودجه به فروشندگان آنلاین ارائه کرده است. در سال 2022، پایگاه مشتریان و درآمد سالانه خود را به ترتیب 900 و 800 درصد افزایش داد. در همان دوره زمانی، این شرکت همچنین تعداد کارمندان خود را سه برابر کرد و نسخه اپلیکیشن موبایل و قابلیت مدیریت حمل و نقل و پرداخت را منتشر کرد.

اکنون این شرکت با سرمایه گذاری جدید 140 میلیون دلاری که در آوریل بسته شد، 40 میلیون دلار در سهام سری B و 100 میلیون دلار در یک تسهیلات اعتباری، آماده است تا روی مجموعه اجرایی کامل هوش مصنوعی که شامل مدیر بازاریابی هوش مصنوعی و مدیر عملیاتی هوش مصنوعی باشد، کار کند. ویژگی های اواخر امسال

این بودجه توسط Koch Disruptive Technologies با مشارکت سرمایه‌گذاران فعلی Battery Ventures، LocalGlobe، Hetz، خانواده جسلسون و بانک سیلیکون ولی، که اکنون بخشی از First Citizens Bank است، رهبری شد. شاپیرا گفت که این یک دور “بالا” از نظر ارزش گذاری بود و کل بودجه 8fig را به 196.5 میلیون دلار می رساند.

شاپیرا گفت: «در این زمان‌های پرتلاطم، فناوری می‌تواند به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک در برنامه‌ریزی‌شان کمک کند، بنابراین تلاش‌های زیادی در این زمینه از سوی ما خواهید دید. “کمک به مشتریان خود فقط با AI CFO خوب است، اما کامل نیست. اگر بتوانیم در بازاریابی و تدارکات به آنها کمک کنیم، این می تواند بسیار مهم باشد. ما قصد داریم در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم تا به مشتریانمان کمک کنیم تا خودشان کار بزرگی انجام دهند و در سال آینده و دو سال آینده موفق باشند، آینده‌ای که ما به آن نگاه می‌کنیم.»