All Day Kitchens می خواهد شبکه تحویل هر رستوران مستقل را گسترش دهد – TechCrunch

این همه گیری باعث محبوبیت فضاهای کاری مشترک ، معروف به آشپزخانه ابری یا آشپزخانه شبح ، برای رستوران ها می شود که غذاها را منحصراً برای تحویل غذا بپزند.

اما برای رستوران های کوچک و مستقل که نمی توانند هزینه های اولیه را برای توسعه بپردازند ، کن های چونگ و مت ساوچوک ، Uber Eats ، روش دیگری را ارائه کردند. آنها در سال 2018 آشپزخانه های تمام روز را تاسیس کردند تا با رستوران ها غذای خود را در سراسر شهر با استفاده از شبکه آشپزخانه های ماهواره ای بدون نیاز به هزینه های اولیه در سراسر شهر به اشتراک بگذارند.

با مدل خود ، آشپزخانه های توزیع شده در مناطق مسکونی و تجاری ، نزدیک به مشتریان واقع شده اند. هنگامی که یک رستوران جدید روی سکوی شما قرار می گیرد ، غذای آنها به همه مکان ها می رود ، این امر نحوه گسترش رستوران ها در جغرافیای بزرگ و مناطق تحویل را ساده می کند ، مدیرعامل چونگ به TechCrunch گفت. این مدل همچنین این امکان را برای مشتریان فراهم می کند که از چندین رستوران در یک سفارش سفارش دهند و همه آنها با هم تحویل داده شوند.

Ken Chong و Matt Sawchuk ، بنیانگذاران All Day Kitchens

وی افزود: “اولویت مصرف کنندگان برای قبل از COVID مطرح بود و کل جهان رستوران قرار نبود مدل مناسبی برای نحوه تقاضای دیجیتال باشد.” “ما در نظر داشتیم یک راه حل کلیدی برای رستوران هایی بسازیم که آشپزخانه های شبح انبار برای آنها کار نمی کرد. در عوض ، ما بستری را برای انجام کارهای خرد ایجاد کردیم تا آنها بتوانند دامنه خود را گسترش دهند. “

روز جمعه ، شرکت صنایع غذایی و لجستیک اعلام کرد که یک دور 65 میلیون دلاری از سری C به سرپرستی Lightspeed Venture Partners با مشارکت GIC برای تامین سرمایه در بازارهای جدید ، تحقیق و توسعه و استخدام اعلام شده است. سرمایه گذاران موجود Andreessen Horowitz ، Founders Fund ، Khosla Ventures و Base10 نیز به همراه سرمایه گذاران جدید از جمله Tishman Speyer ، مدیرعامل Lime وین تینگ و بنیانگذاران Adrian Aoun و Ilya Abyzov در این دور شرکت کردند.

این سرمایه گذاری جدید مجموع بودجه کل آشپزخانه های روزانه را به 102.5 میلیون دلار می رساند. این جدیدترین شرکت در فضای آشپزخانه شبح است که در صنعت داغ از بودجه ای برخوردار است که شامل Muy ، JustKitchen و حتی آشپزخانه های روباتیک مانند YPC می شود.

چونگ گفت که این شرکت امسال تعداد آشپزخانه های ماهواره ای را در شبکه خود دو برابر کرده است و اکنون بیش از 15 مکان را در منطقه خلیج و شیکاگو اداره می کند و انتظار می رود بازارهای جدیدی در سال آینده به تگزاس و کالیفرنیای جنوبی راه پیدا کنند. همچنین در دفتر مرکزی خود در سان فرانسیسکو استخدام می کند و بازارهای جدید را باز می کند.

اگرچه همه گیری جهانی محیط سختی برای شرکای رستوران خود بود ، اما آشپزخانه های تمام روز شاهد بودند که تعداد شرکایی که به این پلت فرم می پیوندند در سال گذشته چهار برابر افزایش یافته است. این با مارک هایی مانند مرغ سرخ شده کره عسل ، St Mott و HaiSous کار می کند. درآمد آن نیز طی 18 ماه گذشته 18 برابر افزایش یافته است.

چونگ گفت: “بخشی که صادقانه به نظر ما شگفت انگیز و چشمگیر بود این تصور غلط است که رستوران ها دیر پذیرفته شده اند.” “شبیه به Uber ، واقعاً این است که هیچ کس چیزی شبیه به آن را برای آنها ایجاد نکرده است. بسیاری از برنامه های موجود برای مصرف کنندگان وجود دارد و به همین دلیل است که رستوران ها تمرکز ما هستند. شرکای رستورانی که ما با آنها کار می کنیم همیشه به دنبال بهبود هستند. “

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ، الکس تاوسیگ ، شریک Lightspeed ، به عنوان مدیر به هیئت مدیره شرکت و جرمی کرانز از GIC به عنوان ناظر هیئت مدیره می پیوندد.

Taussig بیش از یک سال پیش با چونگ ملاقات کرد و گفت Lightspeed طی دهه گذشته سرمایه گذاری های زیادی در زمینه غذا و تجارت انجام داده است. یکی از زمینه هایی که Taussig به دنبال آن بود راه هایی برای حل تقاضا برای تحویل بود. او به یاد می آورد که به استارتاپ ها و مدل های مختلف نگاه کرده است و تحت تأثیر مدل های انبار قرار گرفته است.

در صحبت با Chong در مورد آشپزخانه های تمام روز ، Taussig چیز متفاوتی را مشاهده کرد: مدلی که در آن تمرکز بر نزدیک شدن غذا به مشتری بود. این نه تنها با کیفیت غذا ارتباط دارد ، بلکه با زمان تحویل نیز در ارتباط است به طوری که اقلام به مدت یک ساعت در ماشین کسی نشسته اند. وی گفت در نتیجه ، استفاده بیشتری از این پلتفرم وجود خواهد داشت.

تاوسیگ افزود: “من از این بینش به شدت متاثر شدم و یک سال را صرف تماشای کن ساخت شرکت کردم.” “راه اندازی شیکاگو نیز یک معامله بزرگ بود زیرا اکثر شرکت ها در منطقه خلیج شروع به کار می کنند. این اندازه بازار میلیاردها دلار اندازه گیری می شود و تقریباً بدون محدودیت و سریعتر در سمت مستقل رشد می کند. برای شرکت دیگری سخت خواهد بود که وارد کار شود و کاری را که All Day Kitchens انجام می دهد انجام دهد. “