Alpaca 50 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به سرعت تجارت معاملات سهام تحویل داده شده توسط API را افزایش دهد-TechCrunch

آلپاکا صبح امروز اعلام کرد که یک دور عظیم سرمایه 50 میلیون دلاری سری B را بسته است. TechCrunch قبلاً دور بعدی 6 میلیون دلاری این شرکت در اواخر 2019 و سری A 10 میلیون دلاری اواخر 2020 را پوشش داده بود.

Alpaca نرم افزار معاملات سهام را از طریق API ارائه می دهد. این شرکت در ابتدا به شرکت ها اجازه داد تا به فناوری خود متصل شوند و توانایی های تجاری گروه های سرمایه گذار را تقویت کنند. اخیراً ، Alpaca به سایر شرکت های فناوری فناوری اجازه داده است تا معاملات سهام خود را از طریق خدمات خود به پایگاه های کاربران مصرف کننده خود ارائه دهند ، کاری که با روند مالی بزرگتر جاسازی شده مطابقت دارد.

Tribe Capital هدایت سری B این شرکت را بر عهده داشت که از طریق سرمایه گذاران موجود Spark Capital ، Portage Ventures و Social Leverage مشارکت داشت. سرمایه گذاران جدید از جمله Horizons Ventures نیز وجوهی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دادند.

Alpaca یک استارتاپ جالب است. در دوران رونق پس انداز و تجارت در سال 2020 ، ما از حجم معاملات شرکت به عنوان نماینده نه تنها برای رشد استارتاپ های نرم افزاری ارائه شده توسط API ، بلکه همچنین به عنوان پنجره ای برای علاقه به خرید و فروش سهام ایالات متحده به طور گسترده استفاده کردیم.

با ارائه خدمات تجاری خود به fintechs با کاربران نهایی مصرف کننده – مدل B2B2C ، اگر می خواهید – Alpaca وظایف بازار خود را گسترش داده است. بر اساس این استارتاپ ، تعداد حسابهای کارگزاری که از آنها پشتیبانی می کند امسال 1500 درصد افزایش یافته و به بیش از 100 هزار مورد رسیده است. مدیرعامل استارتاپ ، یوشی یوکوکاوا ، به TechCrunch گفت که انتظار دارد تا پایان سال 2021 100 شریک برای فناوری تجارت سهام خود تأمین کند. این رقم در پایان سال 2020 ، قبل از انتشار محصول مالی جاسازی شده آن ، صفر بود.

برای Alpaca ، همکاری با شرکت های fintech بیشتر ، درآمد جدیدی ایجاد می کند. به گفته وی ، این شرکت به پرداخت درآمد جریان سفارش (PFOF) ادامه می دهد ، اما با حمایت از مشتریان بین المللی ، می تواند از هزینه های ارزی و موارد دیگر نیز درآمد کسب کند.

قابل ذکر است ، Alpaca قصد دارد خدمات خود را با تقسیم درآمد PFOF با شرکایی که API های fintech آن را تعبیه می کنند ، به یک مرکز ضد هزینه تبدیل کند. یوکوکاوا از تقسیم PFOF با مشتریان خودداری کرد ، اما حدس ما این است که چیزی در حدود 15 تا 25 درصد منطقی است و مشوق هایی را برای شرکای بالقوه فراهم می کند تا Alpaca را نسبت به فناوری رقیب انتخاب کنند و در عین حال خط اصلی را در سمت Alpaca دفتر حفظ کنند. ایجاد یک کسب و کار در مقیاس سرمایه گذاری

این استارتاپ برنامه های بزرگی دارد: صبح امروز اعلام کرد که در حال حرکت به بازار ارزهای رمزنگاری شده و همکاری با Plaid برای سهولت انتقال پول برای سرمایه گذاران است. نتایج اخیر Robinhood ، یک پلت فرم معاملاتی مصرف کننده که در ایالات متحده محبوب است ، نشان داد که سودآوری معاملات رمزنگاری برای سیستم عامل ها چقدر می تواند سودآور باشد.

چرا باید 50 میلیون دلار جمع آوری کرد؟ TechCrunch کنجکاو بود که چرا این شرکت به جای جمع آوری مبلغ کمتری از مثلا 25 میلیون دلار ، این مقدار سرمایه را روی کتابهای خود قرار می دهد ، که هنوز برای سری B رقم مناسبی است و اندازه آن به سری A قبلی نزدیک تر است. به

یوکوکاوا گفت آلپاکا چیزهای زیادی برای ساخت دارد. و ساختن آن همه افراد زیادی را می طلبد. آلپاکا در زمان شیوع COVID-19 فقط 10 کارمند داشت ، این بدان معناست که این شرکت در مقابل خود استخدام های زیادی دارد. و ما فکر می کنیم انواع توسعه دهندگان به آن ارزان نیستند.

با این وجود ، دورهای بزرگ به معنای انتظارات بزرگ از طرف سرمایه گذاران و تیم ناظر (که ما هستیم) است. چند ماه دیگر با این شرکت تماس خواهیم گرفت تا ببینیم آیا در مسیر رسیدن به هدف شریک خود در سال 2021 قرار دارد یا خیر.