Alphabet برخی از ثبت اختراعات Loon را به SoftBank ، داده های پرواز منبع باز و تعهد غیر ادعایی ثبت اختراع می کند-TechCrunch

Alphabet’s Loon یک عکس ماه استراتوسفری بود که باعث شد این شرکت با بالن های ارتفاعی پرواز کند تا شبکه های سلولی را در مناطق مورد نظر پوشش دهد. این پروژه زمینه های جدیدی را ایجاد کرد ، از جمله توسعه فناوری که به بالن ها امکان می دهد به طور مستقل حرکت کنند و برای مدت طولانی در یک منطقه بمانند ، اما در نهایت به پایان رسید. در حال حاضر ، Alphabet در حال تقسیم دارایی های Loon است ، که بسیاری از آنها یا به صورت رایگان در اختیار دیگران در صنعت قرار می گیرد – یا به شرکای کلیدی و سرمایه گذاران استراتژیک واگذار می شود.

سافت بانک یکی از شرکتهایی است که با برخی از مالکیت معنوی کنار می رود. غول مخابراتی ژاپن حدود 200 اختراع Loon مربوط به ارتباطات ، سرویس ، عملیات و هواپیما را دریافت می کند ، که می گوید از آنها برای توسعه تجارت خود (HAPS) استفاده می کند. SoftBank شریک سابق Loon’s بود ، که “HAPS Alliance” را برای پیشبرد صنعت تأسیس کرد. تجارت HAPS خود SoftBank بر روی گلایدرهای خودران متمرکز بود ، اما بارهای ارتباطی خود را برای کار بر روی بادکنک های Loon نیز مناسب کرد. SoftBank همچنین در Loon سرمایه گذار است ، زیرا در سال 2019 125 میلیون دلار در شرکت Alphabet سرمایه گذاری کرده است.

شرکت دیگر Raven ، شریک دیگر و شرکتی است که بر تولید بالن هایی با ارتفاع بالا که توسط حروف الفبا کار می کرد متمرکز است. این پتنت مربوط به تولید بالن را دریافت می کند. نه SoftBank و نه Raven مجبور نبودند برای دریافت آن IP مبلغی اضافه کنند.

آزمایش تاثیر رعد و برق بر سخت افزار Loons در آزمایشگاه.

بخش قابل توجهی از بقیه کارها و دستاوردهای لون به طور کلی در جهت ارتقاء سطح هنر در علم و صنعت استراتوسفر در دسترس خواهد بود. Alphabet دارای منابع باز از مجموعه Loon 70 میلیون کیلومتر یا بیشتر ، شامل GPS و داده های حسگر است. این شرکت همچنین برای 270 ثبت اختراع و درخواست ثبت اختراع خود تعهدی غیرقابل تصدیق داشته است که از راه اندازی بالون گرفته تا ناوبری در پرواز تا مدیریت ناوگان بالون و موارد دیگر را مورد بررسی قرار می دهد. برای مسافران بالون استراتوسفر و عموم مردم ، لون همچنین کتابی در مورد تجربه Loon تهیه کرد که به صورت PDF رایگان در زیر موجود است.

وسوسه ای برای مقایسه ایکاروس با این پروژه خاص بسیار زیاد است ، اما عکس های ماهانه Alphabet احتمال شکست بیشتر از حد متوسط ​​را از ابتدا دارند ، بنابراین واقعاً چندان مناسب نیست. همچنین ، این واقعیت که همه این IP و داده ها در دسترس عموم قرار می گیرد ، برای جامعه علمی نیز نتیجه بسیار خوبی است.