Appsmith 8 میلیون دلار جمع آوری می کند تا بازار برنامه های داخلی شرکت ها را با کد منبع باز – TechCrunch ، تصاحب کند

Appsmith ، که نرم افزار منبع باز را ارائه می دهد و به شرکت ها کمک می کند تا برنامه های داخلی خود را سریع بسازند ، صبح امروز یک دور 8 میلیون دلاری از سری A را اعلام کرد.

بر خلاف برخی از شرکت های فناوری پیشرفته که در بازار برنامه های داخلی دیده ایم ، Appsmith از رویکردی بدون کد یا کم استفاده نمی کند. در عوض ، Appsmith توسعه دهندگان سنتی را با سرویس خود هدف قرار می دهد ، که اجزای رابط کاربر را فراهم می کند که می توانند به منابع داده های تجاری متصل شوند. این ماژول های رابط با داده ها را می توان برای ایجاد تقویم ، داشبورد و برنامه های دیگر ترکیب کرد.

قبل از دور دور سری A از بودجه ، Appsmith 2.5 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. کنعان هدایت این رویداد مالی را بر عهده داشت. Accel و Bessemer ، در میان سایر سرمایه گذاران شرکت کردند.

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت آبیشک نایاک در پاسخ به این س whyال که چرا این استارتاپ آن سرمایه گذار اصلی را انتخاب کرده است ، به TechCrunch گفت که شرکت او از همان روزهای اولیه با Joydeep Bhattacharyya کنعان در ارتباط بوده و سرمایه گذار در برنامه های داخلی در مایکروسافت تجربه داشته است.

چرا Appsmith تصمیم به افزایش سرمایه در حال حاضر گرفت؟ از نظر نایاک ، افزایش استفاده از خدمات و تمایل به ایجاد بستر برای پشتیبانی بیشتر از موارد استفاده – مانند موبایل – انگیزه ای بود.

Appsmith امروزه محصول پولی ارائه نمی دهد. اما از آنجایی که در حال حاضر نسخه میزبانی شده ای از کد منبع باز خود را ارائه می دهد ، تشخیص اینکه کجا می تواند درآمدزایی را فعال کند دشوار نیست. ویژگیهای خاص شرکتها روش بارز دیگری برای ایجاد درآمد به موقع خواهد بود.

چرا منبع باز؟

در سه ماهه اخیر روند راه اندازی استارتاپ هایی وجود دارد که فناوری های منبع باز را برای افزایش سرمایه ایجاد می کنند. Appsmith به خوبی در گروه قرار می گیرد.

اما چرا جالب تر است این شرکت به TechCrunch گفت که بنیانگذاران آن (Nayak و Nikhil Nandagopal) می خواهند که Appsmith tech بخشی از پشته فناوری مشتریان آنها شود و کد منبع باز راه دستیابی به هدف است. منطق در آنجا ساده است: کد منبع باز به یکباره کمتر در معرض خطر نوسانات قابلیت راه اندازی قرار می گیرد و همچنین به راحتی قابل بررسی است. با آرزوی موفقیت در مشاهده کد مشابه به کد اختصاصی.

امروزه پروژه منبع باز Appsmith دارای بیش از 100 مشارکت کننده خارجی است.

تیم Appsmith به TechCrunch تأکید کرد که بازخورد از جامعه منبع باز برای تصمیم گیری در مورد توسعه مفید است. و این استارتاپ گفت که با ارائه نسخه ای از خدمات خود به صورت رایگان از طریق کانال های منبع باز ، می تواند خدماتی را به شرکت های عمومی خوب مانند غیر انتفاعی ارائه دهد ، که ممکن است در نهایت به مشتریان پولی تبدیل نشوند.

صحبت از کدام یک است ، مشتریان آینده شرکت چه کسانی هستند؟

Appsmith برای چه کسانی مناسب است؟

از نظر استارتاپ ، نرم افزار منبع باز آن برای شرکت های کوچک و توسعه دهندگان مناسب است. محصولات پولی آن پس از عرضه به طور منظم در شرکتهای متوسط ​​و بزرگتر جای می گیرند.

ما چگونگی مقابله Appsmith با درآمدزایی و تقسیم بندی مشتریان را بررسی خواهیم کرد ، دو حوزه شکل گیری مدل کسب و کار منبع باز که برای ما جذاب است. نه تنها به این دلیل که یک سوال آکادمیک جالب در مورد خود استارتاپ است ، بلکه به این دلیل است که ما می خواهیم بهتر درک کنیم که چگونه نسل بعدی مبتدیان منبع باز تصمیم می گیرد که چگونه پول در بیاورند. انتخاب آنها استانداردی را برای گروه بعدی شرکت های ایجاد کننده کد به صورت باز تعیین می کند.

Appsmith رقابت زیادی در بازار دارد ، به طوری که هر شرکت رقیب راه حل متفاوتی را در زمینه برنامه داخلی در نظر می گیرد. به طور خلاصه ، شرکت ها با هر شکل و اندازه به نرم افزار داخلی نیاز دارند ، و ساختن آن به یکباره خسته کننده است ، اغلب سپاسگزار و هیجان انگیز نیست. بنابراین ، روشهایی که می توانند روند ساخت ابزارهای داخلی را کوتاه کنند ، مورد تقاضا هستند.

به عنوان مثال ، Stacker می خواهد به غیر توسعه دهندگان در ایجاد برنامه از صفحات گسترده کمک کند. Unqork می خواهد به مشتریان سازمانی کمک کند برنامه های داخلی بدون کد ایجاد کنند. UiFlow نیز هست. لیست همچنان ادامه دارد.

وقتی محصولات پولی را روشن کرد ، با Appsmith تماس می گیریم ، رویدادی که پیش بینی می کند قبل از پایان سه ماهه اول سال 2022 رخ دهد. در حال حاضر ، این استارتاپ در حال افزایش است و در یک بازار رو به رشد کار می کند. بیایید ببینیم با سرمایه جدید خود چه کاری می تواند انجام دهد.