Astera Labs ، یک استارتاپ تراشه افسانه ای ، 50 میلیون دلار با ارزش 950 میلیون دلار برای از بین بردن تنگناها در برنامه های ابری با پهنای باند بالا به دست می آورد-TechCrunch

همانطور که شرکت های بیشتری به سمت معماری های مبتنی بر ابر مهاجرت می کنند ، برنامه های بیشتری را نیز به کار می گیرند (زیرا می توانند) و در نتیجه ، حجم کار پیچیده تر و نیازهای ذخیره سازی را نیز افزایش می دهند. یادگیری ماشین و دیگر برنامه های هوش مصنوعی حتی پیچیدگی بیشتری را نیز اضافه می کنند. در حال حاضر استارت آپی که فناوری را برای حرکت سریعتر و کارآمدتر این فرآیند ایجاد کرده است ، دور جدیدی از بودجه را برای رفع نیازهای در حال توسعه این شرکتها اعلام می کند. Astera Labs ، یک شرکت نیمه هادی افسانه ای که راه حل های ارتباطی را ایجاد می کند که به رفع تنگناها در برنامه های پهنای باند بالا کمک می کند و به تخصیص بهتر منابع در مورد داده های سازمانی کمک می کند ، 50 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

سری C این شرکت را 950 میلیون دلار پس از پول ارزیابی می کند ، این شرکت تأیید کرد.

مدیریت و تحقیقات وفاداری با شرکت Atreides Management و Valor Equity Partners – دو حامی جدید دیگر – نیز شرکت می کنند و سرمایه گذاران قبلی Avigdor Willenz Group ، GlobalLink1 Capital ، Intel Capital ، Sutter Hill Ventures و VentureTech Alliance نیز در این زمینه شرکت دارند.

اینتل (که برای اولین بار در سال 2020 سرمایه گذاری کرد) یک پشتیبان استراتژیک در این مورد است ، به این معنی که یک سرمایه گذار مالی و مشتری قابل توجهی است. سانجی گاجندرا ، مدیر ارشد بازرگانی آسترا ، خاطرنشان می کند که غول تراشه با این استارتاپ برای توسعه فناوری و محصولات PCI Express و CXL (Compute Express Link) همکاری می کند تا “پهنای باند ، عملکرد و منابع را در سرور نسل بعدی و زیرساخت های ذخیره سازی افزایش دهد”. ” وی گفت که موارد استفاده از هوش مصنوعی بخش مرکزی استراتژی رشد نسل بعدی اینتل است ، این سیستم ها برای ایجاد سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی بر اساس پردازنده های اینتل ضروری خواهند بود و افزود که Aries Smart Retimers برای PCIe همچنین در چندین طرح مرجع و تجاری ارائه شده است. پلتفرم های اینتل

سایر شرکا و مشتریان شامل TSMC ، Wistron ، Samsung Electronics و Western Digital هستند.

پیش از این ، آسترا مستقر در سانتا کلارا قبلاً فقط 35 میلیون دلار در سه سال جمع آوری کرده بود ، که نشان دهنده کارآیی خود به عنوان یک تجارت و این واقعیت است که از قبل درآمد خوبی را ایجاد کرده است.

Jitendra Mohan ، مدیرعامل Astera Labs ، در بیانیه ای گفت: “ما از پیوستن به نیروهای Fidelity ، Atreides و Valor برای تقویت موقعیت رهبری خود در راه حل های اتصال هوشمند ابر و وارد شدن آزمایشگاه Astera به مرحله رشد بعدی شرکت خود بسیار خوشحالیم.” به “با این سرمایه گذاری و همکاری بیشتر با شرکای تولیدی خود ، ما به سرعت عملیات جهانی خود را برای برآوردن تقاضای باورنکردنی مشتریان و راه اندازی خطوط تولید جدید متعدد برای حل فشرده ترین چالش های ارتباطی صنعت راه اندازی می کنیم.”

این آخرین دور بودجه ، به طور خاص ، همچنین در پی آن چیزی است که یک دوره نسبتاً قوی برای شرکت در پی همه گیری کووید -19 بوده است ، و تغییر آن در مهاجرت به ابر بین سازمان ها.

گاجندرا در ایمیلی به TechCrunch گفت: “با افزایش عملکرد افرادی که در خانه کار می کنند/تحصیل می کنند و بر برنامه های SaaS/PaaS مبتنی بر ابر تکیه می کنند ، استقرار زیرساخت سخت افزاری مقیاس پذیر تسریع شده است.” او ادعا می کند که راه حل ها می توانند تا دو برابر پهنای باند را در زیرساخت های یکسان ارائه دهند. این امر تقاضای فروش ما از بزرگترین اپراتورهای ابر جهان را بین 25 تا 30 درصد برآورد کرده است. ”

رویکرد افسانه ای آسترا به شرکت این امکان را می دهد تا بتواند فناوری خود را سریعتر گسترش دهد و آن را به ارائه دهندگان بیشتری بفروشد ، در حالی که ما در یک مسابقه برای پهنای باند بیشتر و همچنین هزینه و منابع محدود برای افزودن ظرفیت بیشتر گرفتار شده ایم. : این بدان معناست که شرکت هایی که راه حل هایی را برای بهبود کارایی سیستم های موجود ارائه می دهند ، همچنان مورد توجه بازار و سرمایه گذاران خواهند بود. این موضوعی است که به جنبه های مختلف فناوری اطلاعات سازمانی گسترش می یابد: به عنوان مثال ، Firebolt در حال ساخت معماری و الگوریتم هایی برای کاهش پهنای باند مورد نیاز برای مدیریت تجزیه و تحلیل داده های بزرگ است.

آویگدور ویلنز نه تنها یک سرمایه گذار بنیانگذار در آزمایشگاه Astera است ، بلکه او همچنین یکی از اولین کسانی بود که از سایر استارتاپ های بزرگ پردازشی حمایت کرد ، از جمله Annapurna Labs (که اکنون متعلق به آمازون است) ، Habana Labs (که اکنون متعلق به اینتل است) و بسیاری دیگر. ویلنز در بیانیه ای گفت: “آزمایشگاه های Astera در توسعه مجموعه ای از محصولات متعدد نوآورانه که نیازهای اساسی محاسبات ناهمگن و زیرساخت های تجزیه ترکیبی را برطرف می کند ، کار فوق العاده ای انجام داده است.” در حال حاضر ، به نظر می رسد Astera نه به عنوان یک خروجی بلکه برای ادامه مسیر شرکت های دولتی در نظر گرفته شده است ، اگرچه رقابت برای فناوری در میان غول های بازار ممکن است به نتایج متفاوتی منجر شود. وی ادامه داد: ما بسیار خوشحالیم که شاهد سابقه قوی اجرا و ایجاد ارزش سریع توسط آزمایشگاه Astera هستیم که چندین گزینه از جمله IPO را در آینده باز کرده است.

استفان دیکرهوف ، دکتر در Sutter Hills Ventures و عضو هیئت مدیره آزمایشگاه های Astera ، می افزاید: “ما از رشد و توسعه آزمایشگاه های Astera بسیار هیجان زده هستیم و در مورد پتانسیل بلند مدت شرکت بسیار خوش بین هستیم.”