B12 15.7 میلیون دلار افزایش می دهد تا به Shopify برای شرکت های خدمات حرفه ای تبدیل شود – TechCrunch

وقتی صحبت از دنیای دیجیتال می شود ، بسیاری از شرکت های خدمات حرفه ای هنوز در تلاش هستند تا به دام بیفتند – به ویژه بازیکنان کوچکتر.

امروز، B12استارتاپی که بر کمک به سازمان های حرفه ای کوچکتر مانند موسسه های حقوقی و حسابداری یا کارگزاری های وام مسکن متمرکز شده است تا بتوانند پرداخت های آنلاین را به راحتی بپذیرند و به طور کلی حضور دیجیتالی ایجاد کنند ، اعلام کرد که 15.7 میلیون دلار کمک مالی به رهبری Tola Capital جمع آوری کرده است.

Breyer Capital ، General Catalyst ، Naval Ravikant و دیگران نیز پول زیادی را در اختیار دارند که مجموع بودجه B12 را به 28.1 میلیون دلار می رساند.

بنیانگذار و مدیرعامل B12 ، نیتش بانتا ، سرمایه گذار سابق در General Catalyst است-از 2010 تا 2015 در این شرکت کار کرده است. او در سال 2015 با آدام مارکوس با MIT grad همکاری کرد تا B12 را با مأموریت کمک به شرکت های کوچک خدمات حرفه ای “خود” تأسیس کند. هویت دیجیتالی آنها و روابط با مشتری »و راهی برای خرید آنلاین خدمات به مردم ارائه می دهد. این کار مانند کمک به این شرکت ها در ایجاد وب سایت ، SEO موثر ، بازاریابی/اتوماسیون ایمیل ، برنامه ریزی آنلاین و البته پرداخت و صورتحساب آنلاین.

بانتا گفت از او الهام گرفته شده است که شرکت را راه اندازی کند زیرا پدرش صاحب مشاغل کوچک بوده است.

B12 مستقر در نیویورک خود را به عنوان یک “راه حل همه جانبه” معرفی می کند که به شرکت های خدمات حرفه ای کمک می کند تا تجارت خود را بصورت آنلاین ایجاد ، راه اندازی و توسعه دهند. ” این ادعا می کند که مشتریان را ظرف 30 روز راه اندازی می کند و به آنها کمک می کند تا در برابر سیستم عامل های آنلاین بزرگتر مانند LegalZoom ، Better و Fiverr رقابت کنند. بانتا B12 را شبیه Shopify و Toast می داند که به ترتیب به فروشگاه ها و رستوران ها کمک می کند تا با امثال آمازون و DoorDash رقابت کنند.

مدیر اجرایی به TechCrunch گفت: “ما معتقدیم که شرکت های کوچک مستحق موفقیت آنلاین هستند.” “این است روندی که من به طور گسترده تری مشاهده کرده ام و ما فکر می کنیم خدمات حرفه ای دسته بعدی است که به یک فعال کننده SMB نیاز دارد ، و این واقعاً همان چیزی است که ما تلاش می کنیم انجام دهیم. “

اعتبار تصویر: B12

تا کنون بیش از 150،000 شرکت برای B12 ثبت نام کرده اند و این استارتاپ دارای آن است “هزاران” مشتری پولی درآمد از زمان تامین مالی شرکت در سال 2016 “بیش از 50 برابر” افزایش یافته است. به گفته بانتا ، از ژانویه تا آگوست 2021 ، حجم پرداخت ماهانه B12 “15.2x” افزایش یافته است.

به عنوان یک شرکت SaaS ، B12 با فروش نرم افزار خود از طریق اشتراک درآمد دارد – از 29 دلار در ماه شروع می شود و تا 599 دلار بسته به آنچه مشتری ثبت نام می کند.

با گذشت زمان ، مدل B12 تکامل یافته است زیرا همه گیری همه چیز در دیجیتال ، از جمله پرداخت ها را تسریع کرده است.

بانتا به TechCrunch گفت: “برای مدت طولانی ، ما واقعاً روی این فضای حضور در وب تمرکز کرده بودیم و بسیار هیجان زده هستیم که این ویژگی پرداخت ها را با جهان به اشتراک بگذاریم زیرا این روش واقعاً منحصر به فرد برای این بخش برای کار آنلاین با مشتریان است.” به

لری بون ، مدیر عامل عمومی Catalyst ، از همان روزهای اولیه به B12 معتقد بود. این شرکت برای اولین بار در سال 2016 روی این شرکت سرمایه گذاری کرد و 12.4 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد. او گفت شرکت او سابقه طولانی در تیم موسس B12 (به ویژه بانتا) داشت و معتقد بود که آنها “ثابت کرده اند که اپراتورهای موثری هستند.”

وی همچنین از طریق ایمیل نوشت: “ما همچنین تجربه زیادی در این صنعت داریم ، زیرا سرمایه گذاری هایی را در Big Commerce و دیگر شرکت ها انجام داده ایم و معتقدیم که B12 به طور منحصر به فردی برای کمک به مشاغل خدمات حرفه ای با تحول دیجیتالی خود موقعیت دارد.”

به نظر وی ، مدل شرکت از این نظر منحصر به فرد است که به کسب و کارهای خدمات حرفه ای با استفاده از هوش مصنوعی “برای تقویت مدل خدمات خود در بازار” کمک می کند ، که به گفته بون ، “آخرین فناوری را به شرکت ها می دهد ، اما به طور اساسی رویکرد آسان برای اجرا. “

آرون فلشمن ، شریک Tola Capital ، موافقت می کند که B12 شرکت هایی را راه اندازی و فعال می کند تا به مشتریان خود “یک تجربه بدون دردسر” بدهد – از امضای قرارداد با امضای الکترونیکی گرفته تا پرداخت آنلاین خدمات.

B12 قصد دارد از منابع مالی جدید برای سرعت بخشیدن به رشد ، استخدام و توسعه مجموعه محصولات خود استفاده کند. این استارتاپ همزمان با اعلام آخرین افزایش خود ، امروز محصول جدید “Client Engagement” را که برای کمک به شرکت های خدمات حرفه ای برای ارتباط با مشتریان ، ارائه خدمات و اتوماسیون وظایف اداری “به منظور فروش آنلاین از پلتفرم متمرکز” ، فاش شده است.