Beta Finance، که گزینه‌ای با یک کلیک برای دارایی‌های کریپتو کوتاه ارائه می‌دهد، از Sequoia Capital India و دیگران – TechCrunch سود می‌برد.

Beta Finance، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز که راه حلی با یک کلیک برای وام دادن، استقراض و کوتاه کردن هر دارایی رمزنگاری ایجاد کرده است، روز جمعه اعلام کرد که ۵.۷۵ میلیون دلار در دورهای سرمایه گذاری لانپپد خصوصی و عمومی خود جمع آوری کرده است.

دور سرمایه گذاری خصوصی توسط Sequoia Capital India رهبری شد. ParaFi Capital، DeFiance Capital، Spartan Group، GSR، Delphi Digital و Multicoin Capital نیز در آن شرکت داشتند.

این استارت‌آپ که توسط آلن لی تأسیس شده است، تلاش می‌کند کوتاه کردن یک ارز دیجیتال برای مقابله با نوسانات قیمت را برای کاربران آسان‌تر کند و همچنین راهی دیگر برای محافظت از ریسک خود در اختیار آن‌ها قرار دهد.

پروتکل‌های DeFi موجود تنها از وام‌گیری و کوتاه‌شدن تعداد محدودی از دارایی‌های کریپتو بالغ پشتیبانی می‌کنند – که اکثریت قریب به اتفاق این توکن‌ها را از دسترس کاربران خارج می‌کند.

Beta Finance که در بالای بلاک چین اتریوم ساخته شده است، می‌گوید این ناکارآمدی را با ایجاد آنچه که اولین پروتکل کاربرپسند نامیده می‌شود که انتخاب و عملکرد گسترده‌تری ارائه می‌دهد، پر می‌کند.

راه حل یک کلیک آن، معامله گران بدون دانش فنی را قادر می سازد تا موقعیت های فروش کوتاه خود را در هر توکن با تمام اطلاعات مربوط به توکن که مستقیماً در رابط در دسترس هستند، مدیریت و به روز کنند تا تصمیم خود را راهنمایی کند. این استارت‌آپ گفت: «کاربران می‌توانند بسیاری از بی‌ثبات‌ترین دارایی‌هایی را که توسط بازارهای پولی موجود نادیده گرفته شده‌اند، کوتاه کنند، که به جبران نوسانات، پوشش ریسک و کسب بازده سالم‌تر کمک می‌کند.

لی در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: «ما فروش کوتاه را به عنوان یک بخش حیاتی از زیرساخت مالی می بینیم که در پروتکل DeFi وجود ندارد. برای اینکه DeFi جایگزین امور مالی سنتی شود، ما معتقدیم که لازم است ابزارهایی مانند فروش کوتاه مدت بسازیم.

پیتر کمپس، مدیر شرکت Sequoia هند در بیانیه ای گفت: Beta Finance، که سکه BETA آن در Binance معامله می شود، “پتانسیل آن را دارد که یک پروتکل تعیین کننده دسته بندی باشد.”

این استارت‌آپ می‌گوید در اولین ماه از راه‌اندازی پلتفرم خود، بیش از 10000 سپرده، 1000 وام و 500 موقعیت کوتاه را برای بیش از 10000 آدرس منحصر به فرد پردازش کرده است. به گفته این استارتاپ، ارزش کل پروتکل به طور متوسط ​​بیش از 195 میلیون دلار قفل شده است.

بتا علاوه بر پیشگام بودن در کوتاه‌سازی با یک کلیک، توانایی خود را در گنجاندن طیف متنوعی از دارایی‌ها (از جمله دارایی‌های فرار) و در عین حال ایمن ماندن با تبدیل شدن به اولین پروتکل برای کوتاه کردن یک NFT در زمانی که فروش کوتاه مدت را فعال می‌کند، ثابت کرده است. برای توکن $NFD، تنها یک هفته پس از راه اندازی پروتکل. کمپس گفت: ما بسیار خوشبین هستیم که بتا به یک سهامدار کلیدی برای اکوسیستم DeFi در آینده تبدیل شود.

لی گفت که Beta Finance سرمایه جدیدی را برای گسترش محصولات خود و استخدام استعدادهای بیشتر به کار خواهد گرفت.