BNPL در همه جا – TechCrunch

به The TechCrunch Exchange ، خبرنامه هفتگی استارتاپ ها و بازارها ، خوش آمدید. این از آنچه روزهای هفته الهام گرفته است ستون مبادله بررسی می کند ، اما رایگان است ، و برای مطالعه آخر هفته شما ساخته شده است. آیا هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ ثبت نام اینجابه

سلام به همه-آنا اینجا ، پوشش الکس است که از تعطیلات شایسته اما به زودی به پایان می رسد. همچنین بورس یک هفته مکث کرد ، اما اخبار متوقف نشد ، بنابراین به این کار ادامه دهید!

فضای خرید فعلی ، پرداخت بعدا یکی از داغترین قوسهای فن آوری است حداقل از آگوست گذشته ، زمانی که اسکوئر اعلام کرد که 29 میلیارد دلار برای خرید شرکت استرالیایی Afterpay هزینه خواهد کرد. اما همه چیز در این هفته واقعاً آتش گرفت ، با اعلان های خبری قابل توجه BNPL در اطراف. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم:

در حالی که بدون شک بزرگترین خبر تصمیم PayPal برای خرید Paidy ژاپن به مبلغ 2.7 میلیارد دلار بود ، بستن قرارداد آمازون با شرکت Max Levchin’s Affirm نیز یک حرکت بزرگ بود. چه علامتی واضح تر از آنکه BNPL در حال رایج شدن نسبت به توانایی خریداران آمازون مستقر در ایالات متحده برای تعویق پرداخت خرید 50 دلار یا بیشتر باشد؟

و این فقط در مورد تعداد انگشت شماری از بازیکنان در بازارهای پیشرو تجارت الکترونیک در جهان نیست: استارتاپ های BNPL در سراسر جهان در حال رشد هستند ، همانطور که در دورهای اخیر نشان داده شد. به عنوان مثال ، Scalapay با تمرکز بر اروپا 155 میلیون دلار با ارزش 700 میلیون دلار جمع آوری کرد ، در حالی که Addi کلمبیا مبلغ 75 میلیون دلار به سری B خود در مجموع 140 میلیون دلار اعلام کرد.

مری آن آزوودو برای TechCrunch نوشت: “اکنون خرید کنید ، پرداخت بعداً رسماً در همه جا وجود دارد و آمریکای لاتین نیز از این قاعده مستثنی نیست.” هرچند این نسخه کپی و چسباندن همان مدل نیست. بازارهای مختلف نیازهای متفاوتی دارند که منجر به تغییرات مهم می شود. اصلی؟ BNPL لزوماً مترادف با تجارت الکترونیکی نیست.

در حقیقت ، شرکای Addi همچنین شامل فروشگاه های آجر و ملات هستند. این امر در بازارهایی قابل درک است که تجارت الکترونیکی ، اگرچه به سرعت در حال رشد است ، اما هنوز از همان میزان پذیرفته شده در ایالات متحده برخوردار نیست و اقساط قبلاً مورد توجه بوده است. اما همچنین به عنوان گسترش طبیعی BNPL فراتر از تجارت الکترونیکی و خرده فروشی اتفاق می افتد.

استارتاپ Wisetack مستقر در سانفرانسیسکو نمونه خوبی از این روند است: این امر خرید ، پرداخت بعدا به خدمات شخصی منزل ، از تعمیرات تهویه مطبوع گرفته تا لوله کشی را به همراه دارد. فضایی بسیار تکه تکه که Wisetack هوشمندانه با همکاری و دسترسی به پایگاه مشتری حرفه ای ارائه دهندگان عمودی SaaS مانند Housecall Pro و Jobber راه خود را حل کرد. اوه ، و فقط 45 میلیون دلار جمع آوری کرد.

آنچه در خرید کنونی بسیار اهمیت دارد ، پرداختی که بعداً فراتر از خرده فروشی گسترش می یابد این است که هزینه های بیشتری را شامل می شود. به عنوان مثال ، به گفته مدیر عامل Wisetack ، Bobby Tzekin ، خریدهای انجام شده برای مشاغل مبتنی بر خدمات به طور متوسط ​​4000 تا 5000 دلار است. هیجان انگیز برای شرکت های BNPL … و همچنین احتمالاً باعث افزایش نظارت از سوی تنظیم کننده هایی خواهد شد که قبلاً این بخش جدید را مورد بررسی قرار داده بودند.

اگرچه BNPL بدون بهره و جایگزینی برای پرداخت کارت اعتباری است ، اما مقامات دولتی و نهادهای حمایتی از مصرف کننده نگرانی خود را مبنی بر این که ممکن است هزینه های اضافی را تشویق کند و خطرات احتمالی مشتریان را کم جلوه دهد ، ابراز کرده اند.

این امر به فشار قانونی در بریتانیا و اتحادیه اروپا تبدیل شد و به طور بالقوه سایه ای بر لیست “محتمل اما نه قریب الوقوع” کلارنا قرار داد. با توجه به جمع آوری 3.7 میلیارد دلار تا به امروز طبق Crunchbase ، منطقی است که quadradecacorn سوئدی قدم های Affirm را دنبال کند و به بازار عمومی برود ، اما زمان مهم است.

با توجه به سرازیر شدن بودجه زیاد به بخش و تجمیع در حال حاضر ، تماشای آن مطمئناً جالب خواهد بود.

Factorial ، Wave و SPACs

ممکن است صرافی این هفته در تعطیل باشد ، اما داستانهای زیادی برای هضم در TechCrunch و Extra Crunch وجود داشت. در اینجا مواردی است که توجه من را بیشتر جلب کرد:

فاکتوریل و شرط بندی بر روی SMB ها: استارتاپ HR اسپانیایی یک سری 80 میلیون دلاری سری B را با ارزش 530 میلیون دلار جمع آوری کرد. این به خودی خود قابل توجه است و همچنین به دلیل هدایت Tiger Global. با این حال ، بخش مورد علاقه من این است که توجه را به پول مورد نیاز برای ارائه خدمات SMB ها جلب می کند.

پلاگین بی شرمانه: این نیز نکته کلیدی من در Expensify EC-1 چند هفته پیش بود.

همانطور که اینگرید لوندن از TechCrunch اشاره کرد ، “ظهور فاکتوریل بخشی از یک روند طولانی مدت و بزرگتر است که در آن دنیای فناوری شرکتها در نهایت توجه خود را به نحوه استفاده از ابزارهایی که در ابتدا برای سازمانهای بزرگتر ساخته شده بود ، متمرکز کرده است. و اندازه مناسب آنها را برای مشتریان کوچکتر انتخاب کنید. “

اندازه مناسب به طور معمول به معنی اجتناب از پیچیدگی های غیر ضروری در محصول است و اغلب توسط شرکت هایی که فقط روی این موضوع تمرکز می کنند بهتر است و نه توسط صاحبان سهام شرکت. و این فقط یک مرحله نیست: بیشتر و بیشتر ، به عنوان بخشی شناخته می شود که شرکت ها می توانند برای همیشه روی آن تمرکز کنند.

موجی از بودجه: اوایل این هفته ، آفریقا بزرگترین سری A خود را تا به امروز ثبت کرد: 200 میلیون دلار راه اندازی پول موبایل Wave. این شرکت همچنین با ارزش 1.7 میلیارد دلار ، شرکت مستقر در سنگال و آمریکا را به اولین اسب شاخدار آفریقایی فرانسوی زبان تبدیل کرد.

Tage Kene-Okafor خاطرنشان کرد: تعجب آور نیست که یک شرکت فن تک اولین کسی بود که به این نقطه عطف دست یافت. بر اساس معامله بزرگ ، یک خبرنامه Substack در زمینه راه اندازی آفریقا ، 48 درصد از سرمایه گذاری جسورانه که در نیمه اول سال 2021 به استارتاپ های آفریقایی سرازیر می شود ، به fintech اختصاص داده شد – و این زمان غول پیکر ممکن است اوضاع را حتی زمانی که زمان بررسی آمار سالانه فرا می رسد ، تغییر دهد.

در سطح بالاتری ، به نظر می رسد این امر تأیید می کند که بخش فناوری آفریقا قرار است در سال 2021 رکوردها را بشکند ، که دیدن آن بسیار خوب خواهد بود – به ویژه پس از سال سخت 2020 ، و به طور کلی ، در زمینه کمبود بودجه.

برای SPAC یا عدم SPAC: به گزارش بلومبرگ ، Traveloka برنامه های خود را برای انتشار عمومی از طریق SPAC با Bridgetown Holdings پیتر تیل عقب می کشد. به نظر می رسد س .ال این است نه آیا باید لیست شود: سخنگوی Traveloka در گفتگو با سایت خبری صنعت مسافرتی Skift ، عمومی شدن را “با توجه به موقعیت Traveloka به عنوان رهبر دسته بندی” ، تکاملی طبیعی توصیف کرد. [with] آرزوها برای توسعه بیشتر تجارت. “

در عوض ، مسافران سنگین وزن اندونزی در حال بحث در مورد اینکه چه راهی را باید دنبال کنند – و منابع به بلومبرگ گفتند که به احتمال زیاد اکنون به جای آن ، IPO سنتی ایالات متحده را انتخاب می کند ، زیرا SPAC ها “مورد پسند واقع نشده اند”. اینها کلمات بلومبرگ است نه من. زیرا ممکن است هنوز برای گفتن آن زود باشد.

مطمئناً در میان انتقاداتی که در این تیتر فوریه به خوبی مورد توجه قرار گرفته است ، مقررات سخت تری در حال پیش بینی است: “وقتی صحبت از سرمایه گذاری SPAC می شود ، خانه همیشه برنده است. عموم ، نه چندان زیاد. “

با این وجود ، رایان لولر همکار من این هفته یک نقطه مقابل عالی ارائه داد: Better.com قرار است با شرکت چک چک Aurora Acquisition Corp. با “ارزش خالص پس از پول تقریباً 7.7 میلیارد دلار” ادغام شود. به گفته مدیران عامل ، یک IPO سنتی برای شرکت هایی که به راحتی می توان آنها را دسته بندی کرد منطقی است. اما یک SPAC ممکن است برای شرکتی مانند Better مناسب تر باشد ، که همانطور که رایان گزارش می دهد ، “در مقایسه با سایر شرکت های خدمات مالی ، جاه طلبی های بزرگتری دارد تا اینکه فقط به عنوان وام دهنده وام مسکن دیده شود.”

آیا این استثنا از قاعده است؟ شاید ، اما همچنین می تواند نشانه این باشد که SPAC ها هنوز کارت بازی دارند.

با تشکر از خواندن شما و آخر هفته خوبی داشته باشید ، The Exchange از دوشنبه به بعد به برنامه معمول خود باز می گردد! – آنا