Chaldal ، بزرگترین بستر تحویل مواد غذایی بنگلادش ، سری C 10 میلیون دلاری را جمع آوری می کند – TechCrunch

Chaldal بنگلادش که در سال 2013 تأسیس شد ، یکی از اولین استارتاپ های تحویل مواد غذایی در جهان بود که از مدل فروشگاه “تاریک” استفاده کرد و سفارشات را از انبارهای خود به جای فروشگاه های خرده فروشی دریافت کرد. اکنون این شرکت می گوید دومین پخش کننده مواد غذایی کشور و بزرگترین بستر تجارت الکترونیکی خواربارفروشی است که دارای 27 انبار در چهار شهر است. چالدال قصد دارد به 15 شهر جدید با سری C به تازگی بسته شود. این دور توسط Taavet Hinrikus ، بنیانگذار Wise رهبری شد. مدیر ارشد محصولات Topia Sten Tamkivi؛ و Xploration Capital ، با مشارکت گروه میر.

وقتی چالدال هشت سال پیش در داکا راه اندازی شد ، ابتدا سفارشات خود را از فروشگاه های مواد غذایی محلی دریافت کرد. اما اکثر خرده فروشان در شهر بسیار کوچک هستند و چالدال نمی تواند تضمین کند که اقلام در دسترس مشتریانش خواهد بود. در نتیجه ، تصمیم گرفت که شبکه انبارهای خود را شروع کند.

واسیم علیم ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی ، به TechCrunch گفت: “زمانی که ما شروع به کار کردیم ، Instacart هنوز مدل غالب بود ، اما ما موضع متفاوتی گرفتیم و گفتیم که می خواهیم از انبارهای خودمان تحویل بگیریم زیرا این امر منجر به مدیریت بهتر موجودی می شود.”

در حال حاضر این شرکت ، آلومینیوم Y Combinator ، دارای 27 انبار است که در چهار شهر (داکا ، نارینگانج ، چاتوگرام و جاشور) واقع شده است. به 15 شهر جدید گسترش می یابد و در نظر دارد تا پایان سال جاری 50 انبار باز کند. Chaldal علاوه بر تحویل مواد غذایی اصلی خود ، GoGo Bangla ، خدمات لجستیک درخواستی خود را برای مشاغل کوچک تجارت الکترونیکی و شبکه سبزی Chaldal ، که کشاورزان را مستقیماً به خرده فروشان متصل می کند ، گسترش می دهد. همچنین برنامه هایی برای راه اندازی داروخانه مستقیم برای مصرف کنندگان دارد.

چالدال ادعا می کند که در 12 ماه گذشته 40 میلیون دلار درآمد داشته و 2.5 میلیون سفارش انجام داده است که نسبت به سال گذشته حدود 120 درصد رشد داشته است. در حال حاضر حدود 8500 نوع محصول به فروش می رسد و می خواهد تا دسامبر این میزان را به 30،000 SKU افزایش دهد.

یکی از چالدال "تاریک" فروشگاه ها یا انبارها

یکی از فروشگاههای “تاریک” یا انبارهای چالدال

علیم می گوید فعالیتهای اصلی مواد غذایی Chaldal برای مدتی سودآور بوده است و فقط در ساخت فناوری خود یا راه اندازی عمودی های جدید پول نقد سرمایه گذاری می کند. یکی از دلایلی که می تواند درآمدزایی کند این است که چالدال شروع به ارسال دسته ای زود هنگام کرد و سواران را از ناوگان تمام وقت خود با چندین سفارش در یک زمان (که اخیراً برنامه رانندگان نیمه وقت را راه اندازی کرد) اعزام کرد. بچینگ همچنین به این معنی است که چالدال می تواند در عرض 15 تا 30 دقیقه تحویل ارائه دهد.

چالدال همچنین با تامین کنندگان و تولیدکنندگان همکاری نزدیک داشت. “ما یکی از کارآمدترین خرده فروشان خواربارفروشی آنلاین در جهان از نظر میزان سرمایه ای هستیم که در مقایسه با اندازه ما روی ما سرمایه گذاری شده است و این عمدتا به این دلیل است که ما واقعاً با زنجیره تامین و تمام این جزئیات کار کرده ایم.” گفت.

به عنوان مثال ، این منابع مستقیماً از مزارع تولید می کنند و با تولید کنندگان بزرگی مانند Unilever همکاری می کنند. علیم گفت: “Walmart و فروشگاه هایی از این قبیل در اینجا وجود ندارد ، بیشتر خرده فروشان کوچک هستند ، بنابراین ما توانسته ایم تأثیر زیادی بر جنبه های زنجیره تامین داشته باشیم.” “ما در حال گسترش مدل ذخیره سازی خرد خود هستیم و به عنوان بخشی از مکانیسم تحویل که ما تاسیس کرده ایم ، بسیاری از تجار کوچک را پشتیبانی می کنیم” ، از جمله بسیاری از فروشندگانی که در طول همه گیری در GoGo Bangla ثبت نام کردند.