Clubhouse جلوه های صوتی فضایی را اضافه می کند تا کاربران احساس کنند واقعاً در اتاق هستند – TechCrunch

تابستان شلوغی برای Clubhouse بود. این برنامه صوتی اجتماعی دارای ویژگی های جدید پیام رسانی و یک برنامه اندرویدی در چند ماه گذشته بوده است و اکنون این شرکت توجه خود را به تقویت تجربه صوتی اصلی خود معطوف کرده است. Clubhouse روز یکشنبه اعلام کرد که اتاقهای آن اکنون با صدای فضایی مجهز شده است تا حس غنی تری از معاشرت زنده با گروهی دیگر از افراد را برای شنوندگان برنامه ایجاد کند.

TechCrunch با جاستین اوبرتی از Clubhouse در مورد تصمیم برای افزودن صوت فضایی صحبت کرد ، که باعث می شود بلندگوهای مختلف به نظر برسند که آنها از مکان های فیزیکی مختلف به جای یک نقطه می آیند.

اوبرتی پس از بیش از یک دهه کار در گوگل ، در ماه مه به عنوان مدیر فناوری جریان به Clubhouse پیوست ، جایی که Google Duo را ایجاد کرد ، تیم Hangouts را رهبری کرد و اخیراً در پلت فرم بازی ابری Google Stadia کار کرد. اوبرتی همچنین استاندارد WebRTC را ایجاد کرد که Clubhouse در بالای آن ساخته شده بود.

اوبرتی می گوید: “یکی از مواردی که در این تنظیمات صوتی گروهی متوجه می شوید این است که تجربه مشابهی را که در یک فضای فیزیکی دارید تجربه نمی کنید.”

در حالی که Clubhouse و سایر برنامه های چت صوتی مردم را در محیط های مجازی اجتماعی گرد هم می آورند ، صدا به طور کلی نسبتاً مسطح به نظر می رسد ، مانند اینکه از یک مکان مرکزی واحد پخش می شود. اما در گردهمایی های حضوری Clubhouse به منظور شبیه سازی است ، شما باید صدا را از گوشه و کنار اتاق بشنوید ، از سمت چپ و راست یک استیج تا مکان های مختلف مخاطبان که ممکن است سخنرانان سوالات خود را بپرسند.

برای استفاده از ترفندهای جدید صوتی ، Clubhouse یک API از شرکت صوتی فضایی Philip Rosedale ، سازنده Second Life ، High Fidelity را ادغام کرده و آن را با پردازش صوتی سفارشی این شرکت ، که برای برنامه چت تنظیم شده است ، ترکیب می کند.

فناوری HRTF High Fidelity که مخفف عبارت “Head Related Transfer Function” است ، با افزودن تاخیر زمانی بین کانال های استریو و تکرار روشی که فرکانسهای بالا و پایین را بسته به منشاء صدا به گوش می رساند ، گفتار را در مکانهای مجازی مختلف ترسیم می کند.

نتیجه ، که مدتها در VR اجتماعی استفاده می شد ، به تجربیات اجتماعی مجازی حسی از حضور فیزیکی می دهد که سوابق خوبی برای سنین مختلف از بین رفته است. به گوش دادن به پینک فلوید فکر کنید سمت تاریک ماه به صورت استریو با هدفون خوب اما به جای جلوه های صوتی و سازهایی که دور سر شما پخش می شوند ، افرادی را می شنوید که با آنها در فضای مجازی در حال ملاقات هستید.

به گفته اوبرتی ، اجرای Clubhouse ظریف ، اما قابل توجه خواهد بود. در حالی که پردازش صوتی “به آرامی مکالمه را هدایت می کند” تا اکثر بلندگوها را در مقابل شنونده قرار دهد ، کاربران Clubhouse باید حس جدیدی داشته باشند که مردم از مکان های مختلف فیزیکی صحبت می کنند.

ویژگی های صوتی جدید روز یکشنبه برای اکثر کاربران iOS منتشر می شود و در چند هفته آینده به بقیه کاربران iOS و Android Clubhouse می رسد. این تجربه به موقع برای همه در دسترس خواهد بود ، اما کاربران همچنین می توانند صدای فضایی را خاموش کنند.

Clubhouse از همان تکنیک های صداگذاری مجازی استفاده می کند تا به اتاقهای بزرگ حس بزرگ بودن را بدهد در حالی که اتاقهای صمیمی تر به نظر می رسد که واقعاً در یک فضای فیزیکی کوچکتر اتفاق می افتند. و از آنجا که اکثر مردم از هدفون برای شرکت در Clubhouse استفاده می کنند ، اکثر کاربران برنامه می توانند از جلوه های ممکن از طریق صدای استریو دو کاناله بهره مند شوند.

“شما این تصور را از مردم دارید [being] در یک فضا ، در یک اتاق … ما سعی می کنیم این احساس را در یک دایره با افرادی که در اطراف صحبت می کنند تقلید کنیم. “

Uberti همچنین خاطرنشان می کند که صدای فضایی می تواند مزایای کمتر واضحی را برای کاربران معمولی Clubhouse ایجاد کند. این امکان وجود دارد که صدای منظم و غیر فضایی در برنامه های اجتماعی به پدیده عصر همه گیر خستگی زوم کمک کند. همانطور که مغز انسان صوت مجازی را مانند تماس تلفنی یا اتاق صوتی گروهی پردازش می کند ، بین بلندگوها به شکلی متفاوت از یک محیط طبیعی شخصی تفاوت قائل می شود.

“ذهن شما باید بفهمد چه کسی صحبت می کند. اوبرتی گفت: بدون نشانه های فضایی شما باید از timbre استفاده کنید … که به تلاش شناختی بیشتری نیاز دارد. “این در واقع می تواند تجربه ای لذت بخش تر از غوطه وری بیشتر را ایجاد کند.”

هنوز زود است بدانیم که بسیاری از زیرجامعه های Clubhouse چگونه به جلوه های صوتی فضایی می پردازند ، اما می تواند تجربه هایی مانند کمدی ، موسیقی و حتی ASMR را در برنامه تا حد زیادی افزایش دهد.

اوبرتی گفت: “کسی یک جوک می گوید و اغلب احساس می کند که واقعا مسطح است.” اما در کلاب هاوس ، وقتی احساس می کنید خنده از گوشه و کنار شما می آید ، بسیار شبیه یک تجربه یک باشگاه کمدی است. “