Crossbeam با 76 میلیون دلار سری C به عنوان اثر شبکه باعث رشد ابر شریک – TechCrunch می شود

باب مور، بنیانگذار و مدیر عامل Crossbeam، استارت آپ خود را برای کمک به شرکت هایی که شراکت فروش ایجاد می کنند، با استفاده از فرآیندی به نام نقشه حساب، درک حساب های همپوشانی خود را تاسیس کرد. او می‌دانست که در نهایت شرکت از اثر شبکه سود خواهد برد زیرا مشتریان شرکای دیگر را به شبکه جذب می‌کنند. با تحقق این چشم انداز، توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرد و امروز این شرکت یک سری C با دلار ۷۶ میلیون دلاری را معرفی کرد.

Andreessen Horowitz با مشارکت سرمایه گذاران اصلی دور قبلی Redpoint Ventures، FirstMark Capital، First Round Capital و Uncork Capital همراه با Salesforce Ventures، HubSpot Ventures و Okta Ventures دور را رهبری کرد. طبق داده‌های Crunchbase، این شرکت اکنون با سرمایه‌گذاری امروز تقریباً ۱۱۷ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

مور می‌گوید که اثر شبکه چیزی است که سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند و راه آسانی را برای شرکت و سرمایه‌گذارانش فراهم می‌کند تا موفقیت را با نگاه کردن به نمودار شبکه اندازه‌گیری کنند. او گفت: “بنابراین همه راه هایی که ما در مورد اینکه آیا کسب و کار کار می کند و چگونه موفقیت را اندازه گیری می کنیم، حول محور رشد در این نمودار شبکه و تعداد شرکت های جدید در حال ورود است.”

به این دلیل که بسیاری از این شرکت ها به این دلیل پیوستند که توسط شرکت های دیگر جذب شده بودند. او توضیح داد که آن‌ها همچنین می‌توانند ببینند که در استفاده از پلتفرم چقدر درگیر هستند و چگونه در خطوط شرکت همکاری می‌کنند. وقتی امروز به رشد از ابتدا نگاه می کنید، می توانید آن را ببینید.

رشد شبکه Crossbeam از زمان آغاز به کار.

اعتبار تصویر: تیر عرضی

علاوه بر این، در طول سال گذشته، آنها شرکت‌های بسیار بزرگ‌تری را جذب کرده‌اند که باعث رشد سریع‌تر شبکه شده است. یکی از بزرگترین تغییرات در سال گذشته این است که ما شروع به ایجاد حساب های سازمانی بسیار بزرگی کردیم که دارای این اکوسیستم های واقعا شگفت انگیز هستند که تقریباً به عنوان مراکز ثقل خودشان عمل می کنند. [in the partnership graph]،” او گفت.

او می‌گوید که در اوایل به تیم‌های شریک می‌فروشند، اما اکنون به سمت فروش و بازاریابی نیز می‌روند و این کمک می‌کند تا داده‌های ارزشمندی را به سیستم‌هایی مانند Salesforce و Hubspot (که نه تصادفاً سرمایه‌گذاران هم هستند) وارد کنند. این علاقه گسترده‌تر توسط این ادغام‌ها در محصولاتی مانند Salesforce و HubSpot و Slack ایجاد می‌شود، جایی که داده‌ها می‌توانند به جایی که افراد کار خود را انجام می‌دهند سرازیر شود و در واقع به آنها اجازه دهد پاسخ این سؤالات را دریافت کنند و اندازه‌گیری کنند که تأثیر آن از کجا می‌آید. اکوسیستم های شریک».

در واقع، تنها زمانی که شرکت‌ها شروع به استفاده از داده‌های Crossbeam می‌کنند، شروع به پرداخت می‌کنند. ما یک مدل فریمیوم داریم، بنابراین می‌توانید به صورت رایگان عضو شوید، می‌توانید شرکای نامحدودی به صورت رایگان داشته باشید و می‌توانید تمام داده‌های خود را به صورت رایگان به هم متصل کنید. زمانی که شروع به پرداخت می‌کنید، زمانی است که می‌خواهید داده‌هایی را که می‌توانید از طریق Crossbeam به دست آورید، بردارید و از سیستم Crossbeam خارج شده و به پلتفرم دیگری بروید. [like Salesforce]مور گفت.

تا کنون این شبکه به 5000 شرکت افزایش یافته است. او می‌گوید که حدود 20 درصد از شرکت‌کنندگان به مشتریان پرداخت‌کننده تبدیل شده‌اند که نسبت بسیار استانداردی است. امروز، این شرکت حدود 65 کارمند دارد و برنامه‌هایی برای رسیدن به 80 کارمند تا پایان سال دارد.

هنگامی که در زمان 25 میلیون دلار سری B شرکت در آگوست 2020 با مور صحبت کردیم، او در مورد تنوع و گنجاندن به عنوان بخشی از کل فرآیند استخدام و فرهنگی صحبت کرد که او و تیم اجرایی در تلاش برای ایجاد در شرکت هستند – و او می گوید که با رشد شرکت ادامه یافته است.

ما در جلسات تیم اجرایی خود به طور علنی و منظم در مورد آن صحبت می کنیم. ما در داخل یک کمیته تنوع، برابری و شمول داریم که مسئول تلاش‌های فرهنگی داخلی و بررسی و تعادل همه فرآیندهای خودمان است که از مجموعه‌ای از کارمندان تشکیل شده است. من فکر می‌کنم نکته اصلی این است که تعداد تنوع و نمایندگی ما در بین تمام رده‌های شرکت از زمان سری B حفظ شده یا حتی بهتر شده است.»

او می افزاید که حتی در یک بازار کار فشرده، آنها توانسته اند استعدادها را جذب کنند، زیرا مردم می خواهند در شرکتی کار کنند که به سرعت در حال رشد است و مانند Crossbeam سرمایه گذاران را جذب می کند.

“ما یک شرکت B2B هستیم که به دلیل همه این اثرات شبکه، از برخی جهات تقریباً مانند یک تجارت مصرف کننده احساس می کنیم … و ما یک داستان عالی برای گفتن داریم و شرکت به سرعت در حال رشد است. ما سرمایه‌گذاران شگفت‌انگیزی داریم و این در داده‌ها نشان می‌دهد و ما از نظر فرهنگی در مورد اینکه اوضاع چگونه پیش می‌رود بسیار شفاف هستیم.»