Cruise، Waymo برای راه اندازی سرویس robotaxi در سانفرانسیسکو – TechCrunch

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا چراغ سبز وایمو متعلق به جنرال موتورز و وایمو متعلق به Alphabet را برای شروع هزینه خدمات خود مختار ارائه شده به مردم نشان داد.

روز پنجشنبه ، کروز “مجوز استقرار بدون راننده” را دریافت کرد ، به این معنی که می تواند برای خدمات ارائه شده بدون اپراتور ایمنی در صندلی جلو غرامت دریافت کند. “مجوز استقرار رانندگی” Waymo به اپراتور اجازه می دهد هنگام کار با AV ، اما با راننده در صندلی جلو ، پول نیز شارژ کند. در حالی که هر دو از نظر تئوری اکنون می توانند خدمات تحویل خودکار را دریافت کنند ، اما هنوز یک قدم تا امکان پرداخت هزینه خدمات robotaxi فاصله دارند. این مانع آخر نیاز به مجوز از کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) دارد ، اما Waymo و Cruise از اظهارنظر در مورد زمان بندی احتمالی برای راه اندازی خدمات تجاری سواری در SF خودداری کردند.

آنها تنها کسانی نیستند که از AV های خود در جاده ها در کالیفرنیا تجارت می کنند. در دسامبر 2020 ، استارتاپ تحویل مستقل Nuro اولین شرکتی بود که مجوز از DMV کالیفرنیا برای راه اندازی خدمات تجاری بدون راننده در جاده های عمومی این ایالت دریافت کرد.

کروز و وایمو به ترتیب از سال 2015 و 2014 و بدون استفاده از اکتبر 2020 و اکتبر 2018 در جاده های عمومی با راننده ایمنی AV های خود را آزمایش می کنند. همچنین به کروز اجازه داده شد تا در ماه ژوئن در کالیفرنیا به رانندگی بدون راننده بپردازد ، بنابراین شرکت طی چند ماه گذشته به کارکنان خود سواری رایگان ارائه می دهد. در ماه آگوست ، Waymo برنامه تستر مورد اعتماد خود را در شهر آغاز کرد و به سان فرانسیسکن ها اجازه داد تا برای سواری رایگان یکی از خودروهای برقی خودکار و برقی جگوار I-Pace را با راننده ایمنی سوار کنند.

جدیدترین مجوز کروز به این شرکت اجازه می دهد تا از ناوگان خودروهای خودران مستقر در Chevy Bolt برای خدمات تجاری در خیابان های سطح عمومی در نقاط خاصی از سان فرانسیسکو بین ساعت 10 شب تا 6 صبح با حداکثر سرعت 30 مایل در ساعت استفاده کند. Waymo می تواند از ناوگان AV های سبک خود در بخشهایی از SF و San Mateo در جاده های عمومی با محدودیت سرعت حداکثر 65 مایل در ساعت و بدون محدودیت زمانی آشکار استفاده کند. هر دو می توانند در باران و مه ملایم کار کنند.

هر دو کروز و وایمو از اظهارنظر در مورد زمان برنامه ریزی برای راه اندازی خدمات تجاری در منطقه خلیج یا اینکه آیا برنامه ای برای شروع خدمات تحویل دارند ، خودداری کردند. نوامبر گذشته ، کروز و والمارت در اسکاتسدیل ، آریزونا همکاری کردند تا کالاها را با یک اپراتور ایمنی در صندلی جلو تحویل دهند.