Databricks پلتفرم مدیریت داده مبتنی بر هوش مصنوعی Okera را خریداری کرد

دیتابریکس امروز اعلام کرد که Okera، یک پلتفرم حاکمیت داده با تمرکز بر هوش مصنوعی را خریداری کرده است. این دو شرکت قیمت خرید را فاش نکردند. طبق گزارش Crunchbase، Okera قبلا چیزی کمتر از 30 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. سرمایه گذاران شامل Felicis، Bessemer Venture Partners، Cyber ​​Mentor Fund، ClearSky و Emergent Ventures هستند.

Databricks در اطلاعیه امروز خاطرنشان می کند که حاکمیت داده قبلاً یک موضوع داغ بود، اما تمرکز اخیر بر روی هوش مصنوعی برخی از کاستی های رویکرد قبلی به آن را برجسته کرده است. این شرکت در یک پست وبلاگ توضیح می‌دهد: «از لحاظ تاریخی، فناوری‌های حاکمیت داده، صرف‌نظر از پیچیدگی، بر اعمال کنترل در برخی از لایه‌های باریک کمر تکیه می‌کنند و به حجم کاری نیاز دارند تا در «باغ دیواری» در این لایه قرار بگیرند. این رویکرد دیگر در عصر مدل‌های زبان بزرگ (LLM) کار نمی‌کند، زیرا تعداد دارایی‌ها خیلی سریع در حال رشد است (تا حدی به این دلیل که بخش زیادی از آن توسط ماشین تولید می‌شود) و به دلیل اینکه چشم‌انداز کلی هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر است. کنترل های دسترسی استاندارد قادر به ثبت سریع این تغییرات نیستند.

سپس Okera از یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند که می‌تواند به‌طور خودکار اطلاعات شناسایی شخصی را کشف و طبقه‌بندی کند، آن‌ها را برچسب‌گذاری کند، و قوانینی را برای آن اعمال کند (با تمرکز بر ابرداده)، با استفاده از یک رابط بدون کد.

همانطور که تیم Databricks تاکید کرد، این یکی از دلایل علاقه شرکت به خرید Okera است، اما دلیل دیگر، فناوری جداسازی این سرویس است که می‌تواند کنترل حاکمیتی را بر روی حجم‌های کاری دلخواه و بدون هزینه‌های اضافی اعمال کند. این فناوری هنوز در پیش نمایش خصوصی است، اما احتمالاً یکی از دلایل اصلی تصاحب شرکت Databricks بوده است.

Databricks که چند هفته پیش LLM خود را راه‌اندازی کرد، قصد دارد فناوری Okera را در کاتالوگ Unity خود، راه‌حل حاکمیتی موجود برای داده‌ها و دارایی‌های هوش مصنوعی، ادغام کند. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که این خرید Databricks را قادر می‌سازد تا API‌های دیگری را که شرکای حاکمیت داده‌اش می‌توانند برای ارائه راه‌حل‌هایی به مشتریان خود از آن‌ها استفاده کنند، در معرض دید قرار دهد.

با این خرید، Databricks همچنین بنیانگذار و مدیر عامل Okera، Nong Li را به همراه دارد. لی فرمت ذخیره‌سازی داده‌های Apache Parquet را ایجاد کرد و در واقع برای مدت کوتاهی یک مهندس در Databricks بین کار در Cloudera و قبل از راه‌اندازی Okera بود، جایی که او CTO موسس بود و در فوریه 2022 مدیرعامل شد.

از آنجایی که داده ها از نظر حجم، سرعت و تنوع در برنامه های مختلف به رشد خود ادامه می دهند، CIOs، CDOs و CEOs در سراسر هیئت مدیره مجبورند این دو ابتکار اغلب متناقض را متعادل کنند – ناگفته نماند که از لحاظ تاریخی، مدیریت سیاست های دسترسی در چندین ابر دردناک بوده است. لی در اطلاعیه امروز می نویسد و زمان بر است. بسیاری از سازمان‌ها استعداد فنی کافی برای مدیریت خط‌مشی‌های دسترسی در مقیاس ندارند، به‌ویژه با گسترش LLM. چیزی که آنها نیاز دارند یک راه حل حکومتی مدرن و مبتنی بر هوش مصنوعی است. ما نمی‌توانیم برای پیوستن به تیم Databricks و ارائه تخصص خود در ایجاد راه‌حل‌های حاکمیتی ایمن، مقیاس‌پذیر و ساده برای برخی از آینده‌نگرترین شرکت‌های جهان هیجان‌زده باشیم.»

اگر درباره این خرید اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید با Frederic on Signal به شماره (860) 208-3416 یا از طریق ایمیل ([email protected]) تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق SecureDrop با ما تماس بگیرید.